آشنایی با ظروف یکبار مصرف گیاهی و مزایای استفاده از آن

در این موارد بهتر است آنها را به داخل ظرف زباله ی مواد پلاستیکی بیندازید. بهتر است استفاده از ظروف یکبار مصرف تا حد ممکن محدود شود، اما اگر در مهمانیها یا در مسافرت از ظروف یکبار مصرف استفاده میشود بهتر است از انواع گیاهی و استاندارد و دارای مجوز بهداشتی و مقاوم به حرارت استفاده شود. تغذیه در هر مکتب طبی از امّهات بحثهای مربوط به پیشگیری و درمان است؛ در این بین، ظروف پختوپز، بهجهت تأثیر بر زمان و قیمت پختوپز و کیفیت و طعم غذا میتوانند از مؤلفههای مهم در تغذیه عموم مردم و نیز بهدلیل تعاملات فیزیکوشیمیایی با غذا، از عوامل تأثیرگذار در نتیجه طبی تغذیه باشند؛ اهمیت این بحث در کتب طب سنتی ایرانی باعث شده تا مؤلفین، بحثهایی مستقل را در این زمینه اختصاص دهند؛ در طب نوین، این بحثها بهطور معمول در کتب طبی ذکر نمیشوند و بهصورت پراکنده و غیرمنسجم در خلال بحثهای سایر علوم از جمله صنایع غذایی از آنها یاد میشود. اگر تا چند سال پیش به علت فانتزی بودن ظروف یکبار مصرف پلاستیکی؛ مردم فقط در موارد خاص از آنها استفاده می کردند ولی درچند سال اخیر به علت گرایش مردم به مصرف این ظروف ؛ روز به روز ظروف پلاستیکی درمدل های جدید و با تنوع و سایزهای مختلف ولی با کاربرد یکسان تولید می شوند و اگر در سالهای گذشته از مواد پلاستیکی فقط برای تولید نایلکس و وسایل بسته بندی استفاده می شد؛ ولی امروز برای بطری های آب و نوشابه ؛ظرف غذا ؛ قاشق ؛ چنگال ؛ لیوان ؛ سفره نان و برای بسته بندی مواد غذای مانند شیر ؛ پنیر؛ ماست ؛ خامه ؛ عسل و بقیه مواد خوراکی و همچنین برای انواع بسته بندی ها مانند مواد داروی ؛ بهداشتی و صنعتی نیز استفاده های زیادی می شود حتی برای بسته بندی تنقلات کودکان ( با توجه به حساسیت سلامتی آنان ) مانند چیس ؛ پفک ؛ لواشک و دیگر هل هول ها از این ظروف استفاده می شود.

ساخته شده اند در دسته ی پلاستیک های بی خطرند ولی معمولا غیر قابل بازیافت هستند، و مسئولین همیشه به مردم توصیه می کنند از جایگزین برای این کیسه های پلاستیکی استفاده شود. استفاده از این جنس پلاستیک به ویژه برای غذا همیشه آخرین گزینه تان باشد و این را بدانید که این گزینه معمولا غیر قابل بازیافت است. ــ استفاده از ظروف یکبارمصرف رنگی، احتیاط بیشتری را میطلبد چرا که جنس یکبارمصرفها بهگونهای است که توانایی نگهداری رنگ را ندارند و هنگام تماس با چای یا غذای داغ، رنگ حل میشود و یک لایه از آن همراه غذا یا چای میل میشود! از آن جملهاند؛ پلیاستایرن که ماده شیمیایی تلخی است حتی در صورت تماس با مایعات و مواد غذایی بالای 40 درجه، آزاد میشود که بیش از 77 نوع بیماری سرطانزا را بههمراه دارد. ــ در صورت استفاده از چسبها و نوارهای پلاستیکی مناسب فر و اجاقهای مایکروویو از تماس مستقیم این مواد با ماده غذایی اجتناب شود. یک ماده ی پلاستیکی بسیار خوش بازیافت که بسیار مورد استفاده است، آن را با نام پلی پروپیلن هم می شناسید. این روزها ظروف یکبار مصرف به خاطر قیمت مناسب، راحتی استفاده و تنوع شکل، رنگ و طرح به خانهها راه پیدا کرده و خیلیها ترجیح میدهند علاوه بر دادن غذای نذری، در تولدها و میهمانیها هم از این ظروف استفاده کنند اما انواع پلاستیکی آنها باعث آلودگی محیط زیست میشوند و سلامت انسان را تهدید میکنند.

شاید به دنبال ظروفی باشید که بخواهید باقیمانده غذا را برای مهمانتان بسته بندی کنید بنابراین خیالتان از این بابت راحت باشد چرا که تنوع محصول برای این کار در نظر گرفته شده است. در مورد قیمت گذاری و نظارت بر قیمت ها فرهادی مسئولیت را متوجه سازمان محیط زیست نمی داند و می گوید: کنترل بر قیمت ها و آمار و ارقام مصرف و در آمد های اقتصادی آن متوجه سازمان غذا و دارو و وزارتخانه های اقتصادی دولت است. اما فروشندگان مختلف می گویند قیمت گذاری ها اغلب به دست تولیدکنندگان صورت می گیرد و نظارتی بر قیمت گذاری از سوی اتحادیه ها وجود ندارد. در رستوران­ ها از این ظروف برای حمل غذاهای تازه و نیمه آماده استفاده می­کنند. کسانی که حداقل یک وعده غذای خود را در ادارات و سازمانها میخورند از جمله کسانی هستند که هر روز در معرض خطرات این ظروف قرار دارند، اما به راستی این صرفهجوییها در زمان و البته هزینه به چه بهایی انجام میشود؟

ظاهراً سرطانزا بودن سرو مواد غذايي در اين ظروف حتي در ادارات نيز به فراموشي سپرده ميشود، در حاليكه مصوبه دولتي در اين زمينه وجود دارد. از این مواد در ظروف یکبار مصرف استفاده می شود توجه داشته باشید که این مواد به کار رفته در ظروف پلاستیکی دارای مواد سمی بالقوه هستند پس از گرم کردن غذا در این ظروف جدا خودداری نمایید و تا جایی که امکان دارد از این ظروف استفاده نکنید. استفاده از ظروف پلی استایرنی شفاف (GPPS) تنها برای نوشیدنی های سرد مناسب می باشد و برای مواد غذایی داغ مانند چای و قهوه مناسب نمی باشد .ضرر ظروف یکبار مصرف پلیاستایرن در هنگام مصرف مواد نوشیدنی اسیدی و چرب مانند نوشابه و کاکائو، بسیار بیشتر از مصرف چای داغ است. ــ از قراردادن ظروف پلیاستایرن حاوی مواد غذایی چرب در فریزر خودداری کنید زیرا پلیاستایرن کنار مواد غذایی چرب در سرما خاصیت شکنندگی پیدا کرده خطر مهاجرت مونومرها وجود دارد. اما این نکته هم را باید گفت که متخلخل بودن آن امکان نفوذ باکتری ها به درون بطری وجود دارد پس مواظب باشید که از آنها مجددا استفاده نکنید. گاز هگزان عوارضی مانند سر درد را به همراه دارد. چایساز و ظروف همزن پلاستیکی به دلیل ماهیت پلاستیکی که دارند، در اثر مجاورت با گرما، مواد مصنوعی پلاستیکیشان وارد آب یا مواد غذایی شده و آن را سرطانزا میکند.

دیدگاهتان را بنویسید