تاریخچه اولین ظرف یکبار مصرف در دنیا – اورانوس فوم

استفاده از ظروف پلی استایرنی شفاف (GPPS) تنها برای نوشیدنی های سرد مناسب می باشد و برای مواد غذایی داغ مانند چای و قهوه مناسب نمی باشد . برای همین در استفاده از پلاستیکها به عنوان ظروف غذا باید بسیار محتاط بود و در ضمن به هر نوع پلاستِیکی نباید مجوز بسته بندی مواد غذایی داده شود. Other : سایر ظروف پلاستیکی که در طبقه بندیهای قبلی نیستند و یا ترکیبی از ۶ نوع قبلی هستند. در هنگام استفاده از ظروف یکبار مصرف باید به علامت اختصاری حک شده در کف ظرف توجه کرد.  ظروف یکبار مصرف پلی استایرنی در لیوانهای آب، کارد، چنگال،قاشق و ظروف غذایی مورد استفاده قرار میگیرند؛ از مونومر استایرن که ترکیبی آروماتیک است تشکیل شده است و در مواجهه با دمای بالاتر از ۶۵ درجه سانتیگراد این مونومر آزاد می شود که تاثیرات سرطانزا دارد . پلیاستایرن در لیوانهای آب، کارد، چنگال،قاشق و ظروف غذایی مورد استفاده قرار میگیرند، برای مثال در چلوکبابیها ظروفی که به صورت فوم هستند، نوعی پلیاستایرن هستند که در ساخت آنها از گاز هگزان استفاده میشود.  ظروف پلی استایرنی در سه نوع شفاف شکننده ، نرم و نیمه شفاف و همچنین فومی عرضه می شود .استفاده از ظروف پلی استایرنی فوم دار (EPS) و ظروف پلی استایرنی سفید رنگ (HIPS) برای مواد غذایی گرم و مرطوب مشکلی ایجاد نمی کند ، ولی برای نگهداری مواد غذایی داغ نامناسب است .

هر یک از این کدها مشخص می کند که آن ظرف از چه جنسی ساخته شده است تا بازیافت کنندگان بتوانند آنها را تفکیک کنند.این اعداد بسیار مهم بوده و بیانگر نوع موادی هستند که درون ظروف پلاستیکی به کار رفته اند. بطریهایی که در ماههای گرم سال حتی اگر حاوی آب معدنی نباشند، به طور مرتب از آب شهری پُر میشوند و درون یخچال قرار میگیرند تا آب خنک مصرفی خانواده را تامین کنند و در دیگر ایام هم برای نگهداری موادی چون آب لیمو و آب غوره مورد استفاده قرار میگیرند.  زمان برگشت ظروف پلاستیکی یکبار مصرف به طبیعت ‪ ۳۰۰‬تا ‪ ۵۰۰‬ سال به طول می انجامد، اما این زمان برای ظروف یک بار مصرف گیاهی پنج تا شش ماه بدون هیچ آسیب زیست محیطی میباشد. معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان نسبت به کاشت سبزه در داخل ظروف یک بار مصرف هشدار داد. دکتر محمد مظلومی، افزود: ظروف پلی استایرنی شفاف برای نوشیدنیهای سرد ساخته میشوند و ریختن مواد داغ مثل چایی در آنها خطرناک است. اگرچه ظروف یک بار مصرف سهولتی برای کارها ایجاد کرد که همگان را از شستن ظرف رهایی بخشید یا وسواسیها را از احتمال استریل نبودن ظرفها راحت کرد، ولی مشکلاتی که ایجاد کرده نیز قابل اغماض نیست.

وزارت بهداشت ایران در این راستا سعى کرده است کارخانه هاى تولیدکننده ظروف یک بار مصرف را از کارخانجات تولیدکننده قطعات پلاستیکى در مصارف صنعتى تفکیک کند. میوهها جایش در پاکتهای کاغذی بود، تنقلات و دیگر خریدهای روزانههم و از همه مهمتر، آش و برنج و خورشت، در هیچ ظرفی جز ظروف فلزی و چینی، به کاممان مزه نمیداد، حتی نذرهایمان را در ظروف چینی بین همسایهها قسمت میکردیم. نقش اصلی را در زندگی روزمره مردم ایفا میکرد، اگر نان میخریدیم، آن را بهاندازه مصرف یک روز یا یکوعده تهیه و در سفرههای قلمکار پارچهای نگهداری میکردیم. مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف با رنگ روشن و شیشهای به علت ضعیف بودنشان موجب آزادشدن مواد شیمیایی میشود. ظروف پلاستیکی قابل استفاده در اجاقهای مایکروویو غالباً برای یکبار استفاده پختوپز طراحی شدهاند و استفاده مجدد از آنها در پختوپز جایز نیست؛ ظروف پلاستیکی چندبارمصرف نیز پس از مدت زمان مشخص کارآیی و ایمنی خود را از دست میدهند؛ در صورت بروز علائمی از قبیل تغییر رنگ، خراشیدگی یا تغییر شکل و فرم از مصرف آنها اجتناب شود.  استفاده از ظروف یکبار مصرف خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش میدهد.

 اصولا ظروف یکبار مصرف برای یک بار استفاده ساخته شدهاند زیرا در صورت تکرار شیارهای بسیار کوچکی که قابل رویت هم نیستند در آنها به وجود میآید که علاوه بر مستعد کردن شخص به عفونتهای دستگاه گوارش به علت آزاد کردن مولکولهای آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا، انسان را در معرض انواع سرطان قرار میدهند. این ظروف در خانواده های که زن و شوهر کارمند هستند و کد بانوی خانه بعلت کار بیرون از منزل؛ دیگر فرصت برای شستن ظروف را در منزل ندارد نیز از مصرف کنند گان این ظروف می باشند و حتی کار به جای رسیده است که در مراسم مهمانی ساده خانوادگی مانند مهمانی های افطاری ؛ جشن های تولد ساده و مراسم دعا های خانگی استفاده از این ظروف بسیار متداول شده است ایشان اعتقاد داشت اگر عوارض و هزینه های جانبی مانند هزینه جمع آوری وتفکیک این زباله ها بالا برود که قیمت تمام شده این ظروف خیلی بالا باشد ؛ استفاده این ظروف کاهش می یابد .  استفاده از ظروف پلی اتیلنی (PET )و پروپیلنی (PP) که به رنگ سفید می باشند و عمدتا برای بسته بندی و نگهداری محصولات لبنی ، روغن و سرکه به کار می روند ، برای مواد غذایی گرم و مرطوب بلامانع است .

دیدگاهتان را بنویسید