تاریخچه اولین ظرف یکبار مصرف در دنیا – اورانوس فوم

زمانی که برای اولین بار ظروف یکبار مصرف وارد بازارها شدند ، همه نفس راحتی کشیدند و به خود وعده زندگی سالمتر و البته راحت تری دادند. چایساز و ظروف همزن پلاستیکی به دلیل ماهیت پلاستیکی که دارند، در اثر مجاورت با گرما، مواد مصنوعی پلاستیکیشان وارد آب یا مواد غذایی شده و آن را سرطانزا میکند. سالانه میلیاردها ظرف یکبار مصرف به محل دفن زباله وارد می شود، این بدان معناست که بعضی از شغل ها به ظروف یکبار مصرف در بیزینس خود نیاز دارند، اگر شغلی دارید که به ظروف یکبار مصرف نیاز دارد، حداقل میتوانید از برخی ظروف سازگار با محیط زیست استفاده کنید. در مورد قیمت گذاری و نظارت بر قیمت ها فرهادی مسئولیت را متوجه سازمان محیط زیست نمی داند و می گوید: کنترل بر قیمت ها و آمار و ارقام مصرف و در آمد های اقتصادی آن متوجه سازمان غذا و دارو و وزارتخانه های اقتصادی دولت است.

در شرایطی که در تمام دنیا استفاده از پیویسی صنعتی برای مصارف غذایی و بستهبندی به طور کامل منسوخ شده است و حتی اخیرا برای لوازم منزل و اسباببازی نیز این محدودیت در جهان به وجود آمده، به گفته کارشناسان، در ایران به رغم نظارت وزارت بهداشت، همچنان به دلیل صرفههای اقتصادی، گروهی از تولیدکنندگان همچنان از موادی استفاده میکنند که تاثیر آنها بر سلامت مردم در درازمدت آشکار میشود. علائم مربوط به نوع پلیمری که ظروف پلاستیکی از آن ساخته شده اند در ته هر ظرف قابل مشاهده است.هر یک از این کدها مشخص می کند که آن ظرف از چه جنسی ساخته شده است تا بازیافت کنندگان بتوانند آنها را تفکیک کنند.این اعداد بسیار مهم بوده و بیانگر نوع موادی هستند که درون ظروف پلاستیکی به کار رفته اند.اگر عدد درج شده 1، 2، 3، 4 و 5 بود ظرف پیش روی شما مناسب نگهداری مواد غذایی است. بطریهای آب معدنی در دیگر ایام هم برای نگهداری موادی چون آبلیمو، سرکه و آب غوره مورد استفاده قرار میگیرند. این علامت اختصاری را می توانید بر روی بطری های آب معدنی ببینید که نسبتا بی خطر محسوب می شوند.

در میان تمام انواع ظروف یک بار مصرف شاید بتوانیم از بطریهای آب معدنی به عنوان پرمصرف ترین انواع این ظروف نام ببریم. کدر رنگ هستند از میان این پلاستیک ها می توان به ظروف مایع ظرفشویی و سایر مواد شستشو اشاره کرد، از دور ریختن این ظروف خودداری کنید. این محصولات برای سرو سالاد و میان وعده بسیار مناسب هستند در حالی که محتویات آن هنوز گرم مانده است مصرف می­شوند وجود درپوش­ های محکم در جابجایی کمک می­کند تا سوپ نریزد و سالم بماند. همچنین اغلب فروشندگان از وجود دست های پنهان در بازار مواد اولیه این ظروف خبردادند که گاهی با احتکار مواد اولیه و کاهش آن در بازار قیمت را خودشان به دست گرفته و با افزایش قیمت مواد اولیه موجب افزایش قیمت ظروف می شوند. اما این نکته هم را باید گفت که متخلخل بودن آن امکان نفوذ باکتری ها به درون بطری وجود دارد پس مواظب باشید که از آنها مجددا استفاده نکنید. در فصل تابستان خیلیها از بطریهای یکبار مصرف آب برای تهیه آب خنک از طریق یخ بستن آب استفاده میکنند، ثابت شده است وقتی یخ درون ظروف یکبار مصرف آب میشود از جداره بطری مواد سرطانزا به درون آب آزاد میشود.

طبیعتاً وقتی برای نگهداری آب استفاده طولانی مدت از بطریهای یک بار مصرف توصیه نمیشود و از همه بدتر اینکه آنها را جلوی آفتاب میگذارند. استفاده دراز مدت ازاین ظروف باعث مشکلات گوارشی، خستگی و ناراحتی اعصاب می شود. براساس دستور العملهای موجود بسته بندی مواد غذایی خشک و تر در زمان پر نمودن و نگهداری مواد غذایی یا حمل و نقل آن در انواع ظروف PVC ممنوع می باشد. تغذیه در هر مکتب طبی از امّهات بحثهای مربوط به پیشگیری و درمان است؛ در این بین، ظروف پختوپز، بهجهت تأثیر بر زمان و قیمت پختوپز و کیفیت و طعم غذا میتوانند از مؤلفههای مهم در تغذیه عموم مردم و نیز بهدلیل تعاملات فیزیکوشیمیایی با غذا، از عوامل تأثیرگذار در نتیجه طبی تغذیه باشند؛ اهمیت این بحث در کتب طب سنتی ایرانی باعث شده تا مؤلفین، بحثهایی مستقل را در این زمینه اختصاص دهند؛ در طب نوین، این بحثها بهطور معمول در کتب طبی ذکر نمیشوند و بهصورت پراکنده و غیرمنسجم در خلال بحثهای سایر علوم از جمله صنایع غذایی از آنها یاد میشود. به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ “در چه ظرفی غذا بپزیم و بخوریم تا سالمتر باشیم؟” این سؤالی است که بسیاری از خانوادهها دارند؛ بهدلیل اهمیت این مسئله در قالب سلسلهمطالبی به بررسی دقیق خواص، تأثیرات، عوارض و مزایای هر یک از ظروف پخت غذا پرداختهایم.

دیدگاهتان را بنویسید