تفاوت بین ظروف بلور و کریستال و نحوه نگهداری آن ها

خرید با کیفیت و تضمین شده را می توان مهم ترین مزیت این نمایندگی ها دانست. همچنین برای دستیابی به قیمت ظروف کریستال لهستان، قیمت کریستال بوهمیا اصل چک و یا قیمت کریستال چک آلیش می توان بصورت مستقیم از طریق فضای مجازی با آنها ارتباط برقرار کرد و نسبت به سفارش و خرید آن اقدام کرد. تنگ و گیلاس کریستال بوهمیا سبز 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است مواد شیشه.. مانند تمام ظروف و اشیای شیشه ای، این ظروف کمترین صدمه را برای سلامتی دارند و شما میتوانید به راحتی در این ظروف از نوشیدنیها و غذاهای داغ استفاده کنید. کدر شدن کریستال و ظروف شیشهای مشکل بزرگی است که همه ما به آن برمیخوریم ، اما راه حل آن ساده است و به سادگی میتوانید ظروف شیشه ای را براق کنید ، تمامی موارد گفته شده در ادامه مقاله گفته خواهد شد .

25. ریخت و پاش و تبذیر: میزبان در تهیه غذا می بایست اندازه نگه دارد و به گونه ای غذا و خوراکی تهیه نکند که خورده نشود و دور ریخته شود. 20. بهترین غذا: در پذیرایی از مهمان کوشا باشید و بهترین غذا را تهیه کنید، چنان که حضرت ابراهیم (ع) حتی برای مهمانی ناگهانی اش ، گوساله ای چاق و چله ای را می کشد و به کمک همسرش کباب می کند. اما به طور کلی میتوان توصیه کرد به جای هزینه های هنگفت برای خرید ظروف پذیرایی گران قیمت مطالعه ای در آداب و روسوم پذیرایی از مهمان در فرهنگ ایرانی و اسلامی بپردازید . اغلب ما مهمان دوستی و پذیرایی از مهمان را بدون آموزش بخصوصی در خانواده های خود به صورت نسل به نسل می آموزیم و به فرزندان خود انتقال میدهیم اما بد نیست این آداب و نکات زیر پذیرایی و اصطلاحا سرویس دادن به مهمان را در آیات و احادیث بیاموزیم . معمولا فلزی که برای ساخت بدنه و پايه بکار برده میشود از جنس برنج می باشد چرا که این جنس جزء بهترین فلزها میباشد به راحتی تغییر رنگ نمیدهد و از طرفی دوام بالایی دارد.

در این مجموعه 12 عدد کاسه، 12 عدد پیشدستی، 1 عدد دیس، 1 عدد پیالهی سهپایه، 1 عدد آجیلخوری، 1 عدد ظرف میوه، 12 عدد استکان و 2 عدد قندان وجود دارد. ظروف شیشهای یا بلور را با دقت مشاهده کنید داخل آن موج و ناهمواریی را خواهید دید که چهره زشتی را به وجود میآورد اما در ظروف کریستال هرگز موج یا ناهمواری را مشاهده نخواهید کرد و علت آن صرف وقت زیاد برای تراشکاری و طراحی بینقص ظروف کریستال میباشد و این مورد یکی از عواملی مهم در انتخاب ظروف پذیرایی کریستال است. بعلاوه کریستال هیچ وقت قدیمی نمیشود و همیشه جلوه خودش را حفظ میکند. اول از اینکه هیچ وقت ظروف کریستالی را درون ماکروفر قرار ندهید. ظروف پذیرایی چوبی، نشان دهنده عنصری از طبیعت در دکور پذیرایی می باشد، این ظروف مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است و در دکورهای مختلفی استفاده می شود. بهویژه کریستال های چک که اغلب در منازل مورد استفاده قرار نمیگیرند و تنها جنبه ی تزیینی و ویترینی دارند.

ظروف کریستال و بلور را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، دمای بالا در ماشین ظرفشویی درخشندگی این ظروف را از بین می برد. قبل از اینکه در ماشین ظرفشویی را بازکنید ، اجازه دهید تا کریستالها کاملاً خشک شوند . بااحتیاط کریستالها را بردارید . مطمئن شوید که کریستالها و ظروف شیشهای جای کافی داشته باشند . بسیاری از ظروف کریستالی و شیشهای را میتوان در ماشین ظرفشویی شست و مشکلی دراینباره وجود ندارد ، اما قبل از این کار دفترچه راهنما یا وبسایت سازنده را نیز چک کنید تا مطمئن شوید . با دقت ماشین ظرفشویی را پرکنید . سپس می توانید آب را خالی و ظرفتان را با آب گرم آبکشی کنید. 15. شتاب در پذیرایی: اگر مهمان وارد شد، در پذیرایی شتاب کنید حتی با یک لیوان آب و شربت. اما همان طور که می دانیم ظروف برنجی هنگامی که در معرض هوا قرار گیرند تغییر رنگ میدهند ، مگر اینکه با یک لایه از لاک مخصوص پوشش داده شده که به هیچ عنوان تغییر رنگ نمیدهند . همچنین در خوزستان یعنی همان ایلام مدارکی از شیشهسازی در دست است که نشاندهنده وجود این صنعت در سده سیزدهم پیش از میلاد مسیح در آن منطقه است. 14. بلند شدن: به احترام و تکریم تازه واردان بلند شویم.(همان) اگر مهمان تازه وارد مومنی است بیشتر تکریم واحترام بگذاریم و در بلند شدن و اعمال دیگر پیشتاز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید