تفاوت بین ظروف بلور و کریستال و نحوه نگهداری آن ها

از این نکته غافل نباشیم که مثلا قیمت سرویس پذیرایی چینی به روش سنتی و مستقیم، با هم تفاوت زیادی دارد. در بعضی از کریستال های تراش خورده ممکن است به دلیل شکست نور، عیب های احتمالی آن به چشم نیاید. قدح کریستال لیلیوم پرسی 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط تراش روی کریستا.. خط تراش روی کریستال ها.. پیش دستی کریستال پایه دار 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط تراش روی کریس.. از کی بوده و برچسب اطلاعات سازنده بر روی آن وجود داشته باشد. ظروف بروسیلیکات به دلیل چگالی و ضریب انبساط حرارتی پایین، مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند و علاوه بر مصارف روزانه برای پخت و پز بسیار مناسب هستند. قیمت بندی ظروف کریستال بر اساس مواد اولیه استفاده شده و طراحی به کار رفته برای تولید محصول تعیین می شود، بنابراین راهی برای کاهش قیمت و داشتن کریستالی با همان کیفیت وجود ندارد. ایران با عنایت الهی و رشد توسعه خود، توانسته ظروف کریستالی را با مواد اولیه خود تولید کنند.

فروشندگان کریستال چک در تهران انواع مختلفی از این کریستال را در طرح های مختلف به مشتریان عرضه می کنند. مصرف کننده می تواند انواع ظروف کریستال را با یک کاوش ساده در بازار به روش سنتی و یا در اینترنت به روش مستقیم خریداری بکند. اینترنت بستری را فراهم کرده تا مصرف کننده بتواند ظروف کریستالی را در انواع اندازه ها، طرح و نقش ها مشاهده کند. این ظروف در مدل های مختلف مانند ظروف کریستالی طرح برلیان ، طرح رویال ، نگین ، الماس و بسیاری مدل های دیگر تولید می شود. همان طور که ذکر شد ظروف بلور و کریستال بازار دارای تنوع تولید از جهت مدل و قیمت می باشد. بهترین مدل های این اجناس در مراکز و بزرگترین بازار ظروف بلور در کشور به متقاضیان آن معرفی خواهد شد. قیمت های بلور و کریستال، به دلیل اینکه از صفر تا صد در کشور خودمان ساخته می شود، نسبت به سایر محصولات کمتر از نوسانات ارز دچار تغییر می شود. می شوند، نسبت به سایر محصولات کمتر از نوسانات ارز دچار تغییر می شوند. وزن بلور نسبت به کریستال بسیار کمتر است. 1. کریستال نسبت به بلور کمی سنگینتر است اما باید به حجم ظروف، ضخامت و توپر بودن آن دقت کنید.

3. شفافیت ظروف بلور باکیفیت در ظاهر با کریستال در یک سطح و کیفیت است اما اگر ظروف شیشه ای حتی باکیفیت را با دقت و چشمانی تیزبین مشاهده کنید موج و ناهمواری را داخل آن خواهید دید.اما در مورد موج و حباب روی ظروف کریستال توجیهی وجود ندارد. گلدان کریستال خمره ای لیلیوم 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است. ظروف کریستالی ایرانی از جمله این محصولات است که تقریبا تمامی این ویژگی ها را دارد و به اغلب کشور های جهان صادر می گردد. کشور عراق یکی از وارد کنندگان این محصول می باشد که هر ساله بخشی از آمار مربوط به صادرات این کالا را به خود اختصاص می دهد. همچنین هر کدام از این ظرف ها در حجم های مختلف تولید می شوند که برای اهداف مختلف قابل استفاده هستند. کیفیت یک ظرف کریستالی زعفران از جنبه های مختلفی قابل بررسی است.

مرمت لبه لیوان پریدگی یا ناصافی کوچک در لبه یک لیوان را می توان با سمباده صاف کرد. یا اگر پایه دار هستند پایه های آن ها سالم و همتراز باشند و کجی نداشته باشند تا صاف بایستند. پس باید شناخت خوبی از مارک های بلور و کریستال داشته باشید تا بتوانید اصل بودن بلور و کریستال یا نبودنشان را تشخیص دهید. اگر شرکت تولید کننده ظروف بسته بندی زعفران دقت کافی در نسبت ترکیبات را رعایت نکند و یا در فرآیند تولید، توجهی به ایزوله بودن محیط کارخانه نداشته باشد، ممکن است ظرف مورد نظر در هر کدام از موارد موثر در زیبایی یا سلامت با مشکل مواجه شود. در این مواقع شما باید با دقت کریستال را بررسی و با دیدن هر لکه، حباب یا موجی به اصل بودن کریستال شک کنید. مصرف کننده می تواند برای بدست اوردن ظروف کریستالی ارزان، یا از طریق اینترنت با حذف دلال ها اقدام کند یا از گزینه کریستال های دست دوم اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید