خرید ظرف پلی کریستال

برای افرادی که به دنبال بلور بدون سرب هستند، برخی از تولید کنندگان به جای سرب از اکسید روی، اکسید باریم، یا اکسید پتاسیم برای تولید ماده ای مشابه استفاده می کنند. همچنین مطمئن شوید که ظروف شیشهای با دستهبلند را در جای خود ایمن کرده باشید تا تکان نخورند . همچنین دانستن نیاز بازار و سلیقه ی مشتریان در میزان فروش این شرکت ها به طرز ویژه ای تاثیر گذار می باشد. همچنین از اکسید سدیم و اکسید پتاسیم نیز در ترکیب شیشههای کریستال استفاده میشود. زمانی که اکثر مردم در مورد بیرون آوردن بلور صحبت می کنند، اغلب به نوعی شیشه اشاره می کنند که از جنس سیلیکا، اکسید سرب، سودا یا پتاس و سایر مواد افزودنی می باشد. کشکول کریستالی سبز پایه سفید 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است. انواع سرویس کریستالی شیک خارجی توسط شرکت های وارد کننده این کالا به کشور وارد شده و در بین فروشگاه های مختلف توزیع می شود. البته که عروس خانم ها اصولا انتخاب سریعتری نسبت به بانوان دارند چرا که در اغاز خرید میدانند که متناسب با چیدمان خود به دنبال چه نوع کریستالی هستند. به این دلیل بلور نامیده می شود که سالها قبل، از کلمه ایتالیایی CRISTALLO برای اشاره به بدل شیشه Mueano استفاده گردید.

مقدار سرب بلور نیز نقش مهمی در وزنش ایفا می کند. شبیه به شفافیت، کیفیت شکست و انکسار بلور با مقدار سربش نقش مهمی ایفا می کند. بلور روشن، نوع دیگری که حاوی سرب است، یک گام پیشتر رفته و تا زمان رسیدن به وضعیت بدون اعوجاج و آسیب جلا داده می شود. این کار کمک می کند تا لایه ی چرک که بر رو یا داخل ظرف کریستال وجود دارد از بین برود و در عین حال هیچ گزندی هم به ظرف شما وارد نمی شود. صرف نظر از ترکیب شیمیایی که در نگاه اول واضح و روشن نیست، راههای زیادی برای شناسایی جنس ظروف نوشیدنی از شیشه یا بلور فقط با مشاهده وجود دارد. یک راه برای بلور یا شیشه خواندن یک تکه، احساس کردن رخساره ها و طراحی کلی قلم جنس می باشد. اما یک راه ساده برای چنین کاری مقایسه نمونهها اصل و بیکیفیت با هم است. حضور سرب دما را پائین آورده و زمان کار را افزایش می دهد، در نتیجه بلور در مقایسه با شیشه به شکل آراسته تری تزئین می شود.

اما، هرچند حضور سرب به حجاری آن به شکل مطلوب کمک می کند، اما بلور را شکننده تر، شکستنی و مستعد خراش ظاهر می کند. با این مطلب همراه شوید تا در این باره همه اطلاعات را کسب کنید. در قسمت ذیل برخی از اختلافات کلیدی این دو ماده بیان شده است. یکی دیگر از اختلافات کلیدی بین شیشه و بلور، صدایی که در هنگام ضربه زدن ایجاد می کنند. شیشه ها، به ویژه شیشه هایی از جنس آهک سوددار، حتی زمانی که روبروی نور گرفته شوند، مات و تیره می باشند. هنگام تمایز بلور از شیشه کمک می کند تا براساس ضخامت، شفافیت، انکسار و شکست، برش، صدا و وزنش به قلم جنس نگاه شود. برای عاشقان و دوستداران شراب، بلور بر شیشه ترجیح داده می شود زیرا ظروف نوشیدنی بلور امکان درک راحت تر رنگ و ویسکوزیته مایع را فراهم می آورند. فراهم می نماید و شما می توانید از آن به عنوان یکی از ظروف پذیرایی کاربردی استفاده نمایید. از زمان هخامنشیان شواهد کمی مبنی بر استفاده کلی از شیشه در دست است، تا جایی که در بین گنجینههای تخت جمشید تنها چند ظرف شیشهای میتوان یافت که به روش دمیدن در شیشه تهیهشدهاند.

از طرفی این شیشهها دارای ظاهری درخشنده هستند و سختی کمی دارند به همین دلیل امکان تراشکاری روی این شیشهها وجود دارد بنابراین برای تولید ظروف شفاف و کریستال قابل استفاده خواهد بود. یکی دیگر از راهکارهای تشخیص کریستال از شیشه بررسی شفافیت ظرف مورد نظر میباشد برای این کار کافیست ظرف را در برابر نور نگه دارید اگر بافت ظرف شفاف و واضح به نظر برسد در این صورت ظرف انتخابی کریستال میباشد و در صورت کدر بودن ظرف میتوانید به شیشه بودن آن پی ببرید زیرا شیشه در برابر نور کمی کدر و ابری به نظر میرسد. به این دلیل بلور انتخابی مشهور برای لوسترها و شمعدان ها ، جواهرفروشی ها وظروف پایه دار می باشد. همانند انکسار و شکست، بلور درخشیده و هنگامی که در نور مستقیم قرار داده می شود، بر خلاف شیشه،منشورهای رنگین کمانی ایجاد می کند . تولیدات هر یک از این کشور ها از نظر کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت است و در این میان انواع ظروف بلوری که توسط دو کشور چین و ایران تولید می شوند دارای قیمت مناسب تر و ارزان تری در مقایسه با دیگر تولیدات کشور های نام برده شده می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید