خرید ظرف پلی کریستال

از ظروف بلور، هم در پذیرایی و هم در دکور استفاده میشود. درواقع، چه برای دکور و تزئینات منزل باشد و چه در قفسه گذاشته شود، لازم است با یک روش خاص آن را تمیز کنید. این ظروف را با یک اسفنج یا پارچه که با ترکیب آب گرم مرطوب شده است تمیز کنید. با دستمال یا اسفنج بهدقت ظرف را تمیز کنید . ظروف کریستال را با پارچه نرم و آب و نمک بشویید و از مایع ظرفشویی در شستشوی این ظروف استفاده نکنید چرا که با داشتن خاصیت سایشی به ظرف شما آسیب میزند. با یک دستمال بدون پرز تمام آب روی ظرف را بگیرید و آن را کاملا خشک کنید. کریستال: کریستال از شفافیت فوق العادهای برخوردار است که آن را به گزینهای مطلوب برای ظروف و تزئینات لوکس تبدیل میکند. کریستال: از آنجایی که کریستال حاوی سرب یا سایر فلزات است، وزن آن بیشتر از محصولات شیشهای با همان طرح است. شیشه کریستال یک ماده شفاف است که با همان مواد شیشه ساخته شده است اما دارای اکسید سرب یا اکسید فلز است.

بلور : وزن بلور در مقایسه با قطعات کریستالی با همان طرح سبکتر است . تنگ و گیلاس کریستال بوهمیا بنفش 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است مواد شیش.. گلدان کریستال سفید خمره ای 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط تراش روی کری.. برخی از تولید کنندگان ظروف شیشه ای طرح های خود را آنقدر ظریف و زیبا می زنند که تشخیص این ظروف از شکل کریستال خود بسیار سخت می باشد. شیشه: به دلیل وجود آهک سودا در ترکیب شیمیایی آن، شیشه به درجه حرارت بالا نیاز دارد و پس از گرم شدن سریعاً سخت میشود که منجر به ضخامت لبه میشود. این ماده از ماسه، خاکستر سودا و سنگ آهک ساخته شده است، اما مواد معدنی دیگر مانند سیلیس و باریم را میتوان برای تغییر رنگ، دوام و ضخامت آن اضافه کرد. در ایران اما ظروف کریستال از بدو ورود مورد توجه قشر متوسط و متمول جامعه قرار گرفت و توانست جای خود را در میان مردم و در منازل آنان باز کند و رفته و رفته محبوبیت آن عمومیتر و تنوع برند این ظروف و اشیای تزئینی افزایش یافت؛ به طوریکه امروزه برخی از خریداران در این بازار پرتنوع سردرگم میشوند.کریستالها از طریق مارک شرکتهای تولیدکننده و طرح روی آن معرفی و شناسایی میشوند.

این ظروف نباید در کنار حرارت های بالا قرار بکیرند. شیشه با مواد معدنی کم غیر متخلخل است که باعث میشود در حرارت بالا ظروف شیشهای ایمن و مقاوم باشد. ظروف بلور و کریستال در طرحها، نقوش و قیمتهای متنوعی عرضه میشوند و شما میتوانید با انتخاب ظروف مناسب سلیقه و بودجه خود مثل بطری آب، تنگ و گیلاس، کلمن بلور و … در این مقاله به تفاوتهای بین بلور و کریستال میپردازیم تا شما بتوانید با خیالی راحتتر بین این دو محصول انتخاب نمائید. همانطور که اشاره کردیم روش های مختلفی وجود دارند که شما بتوانید ظروف اصل را از تقلبی تشخیص دهید. شما میتوانید با خرید اینترنتی ظروف کریستال و بلور از مس و تس، از اصل بودن آنها مطمئن باشید و محصول مورد نظر خود را با مناسبترین قیمت تهیه کنید. شما باید فروشگاههای مختلف را برای خرید ظروف بلوری و کریستال اصل و زیبا جست و جو کنید. همچنین وزن کریستال اصل به طور محسوسی از وزن مشابه چینی آن بالاتر است. برای تشخیص کریستال تقلبی و اصل و یا تشخیص سرویس کریستال جدید از بلور توصیه می کنم به انتهای مقاله مراجعه کنید .

که هرکدام بسته به ملیت و طراحی و میزان نقش و خط یا به قولی تراش روی کریستال قیمتهای متفاوتی دارند.براساس بررسیهای انجام شده کریستالهای چک از گرانترین و با کیفیتترینهای بازار هستند.البته نمونههای ایرانی نیز طی سالهای اخیر از لحاظ کیفی در حد چشمگیری رشد داشتهاند و شاید از لحاظ طراحی و درخشش ظاهری با نمونههای وارداتی قابل تشخیص نباشند. بلور : بلور اغلب از نظر ظاهری کمی مه آلود است و به طور معمول میتواند بر اساس ترکیبات موجود در آن رنگ آمیزی کند. فروشگاه اینترنتی مس و تس امکان انتخاب و خرید ظروف بلور و ظروف کریستال با کیفیت را به شما میدهد. با استفاده از مشاوره و راهنمایی وبسایت مس و تس و مطالعه نظر خریداران دیگر به راحتی میتوانید بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید. اگر در حال برنامهریزی یک رویداد خاص مانند یک شام عاشقانه هستید، به احتمال زیاد سعی میکنید از بهترین ظروف خود استفاده کنید، اما بهترین انتخاب بلور است یا کریستال؟ 1- کرستال از بلور سنگین تر میباشد؛ کریستال و بلور، هر دو نوعی شیشه هستند اما میزان سرب داخل کریستال، از بلور بیشتر است به همین دلیل، کریستال از بلور سنگین تر میباشد و بلور برای بدن مناسب تر است.

دیدگاهتان را بنویسید