شبکه بهداشت ودرمان بویین میاندشت

همینطور اگر میخواهید اغذیه را طی مدتزمان طولانی درون این ظروف قرار دهید. از آنجایی که چربی ، فرآیند آزاد شدن این مونومر سمی را تسریع میکند ، بسته بندی مواد غذایی چرب نیز در این گونه ظروف ممنوع است .ظروف پلی استایرنی در سه نوع شفاف شکننده ، نرم و نیمه شفاف و همچنین فومی عرضه می شود .استفاده از ظروف پلی استایرنی فوم دار (EPS) و ظروف پلی استایرنی سفید رنگ (HIPS) برای مواد غذایی گرم و مرطوب مشکلی ایجاد نمی کند ، ولی برای نگهداری مواد غذایی داغ نامناسب است . از اين رو وزارت بهداشت نگهداري ، حمل و بسته بندي مواد غذایی با دماي بالاتر از 65 درجه را در ظروف پلاستيكي پلي استايرني ممنوع كرده است .هم چنین از آنجايي كه چربي ، فرآيند آزاد شدن اين مونومر سمي را تسريع ميكند ، بسته بندي مواد غذايي چرب نيز در اين گونه ظروف یک بار مصرف ممنوع است .

 در میان تمام انواع ظروف یک بار مصرف شاید بتوانیم از بطریهای آب معدنی به عنوان پرمصرف ترین انواع این ظروف نام ببریم. در این روش برای تولید ظروف یک بار مصرف از یک دستگاه واحد استفاده میشود. به گزارش ایسنا، علاوه بر مشکلاتی که گفته شد و احتیاطهایی که برای انتخاب و استفاده از این ظروف باید مد نظر داد، باید به این نکته نیز توجه کرد که ماندگاری ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در محیط زیست، بسیار بالا بوده و مشکلات عدیدهای برای همه ایجاد میکند. توجه داشته باشید که تمامی کالاهای این حوزه قابلاستفاده از محدوده دمایی برای غذاهای داغ و حرارت دیده نیستند. اگر شما هم خریدار ثابت این محصول هستید بهتر است مرکزی را انتخاب کنید که تضمین بهترین قیمت، گارانتی اصالت و مواد اولیه و همینطور ارسال سریع را به شما میدهد. اگر در تدارک برای برگزاری یک مراسم بزرگ و مهم هستید و ترجیحتان این است که در بهترین شرایط و با صرفهجویی حداکثری وقت و انرژی انجام شود.

شرایط قیمتگذاری چگونه است؟ قیمت ظروف یکبار مصرف گیاهی هم مناسب است و هم از نظر حفظ سلامتی نیز بهمراتب در وضعیت بهتری نسبت به دیگر ظروف قرار دارند. سالهاست که استفاده از ظروف یکبار مصرف حتی در سفرههای ما جای خود را باز کردهاند بدون آن که از مضرات آن آگاه باشیم. این سیر تکاملی در سال 1876 توسط “هرمن هنشل” یک صحاف آلمانی انجام شد، او برای اولین بار یک بشقاب کاغذی را اختراع کرد بعد ها در سال 1908 ساموئل کرومباین که افسر بهداشت عمومی در کانزاس بود، در قطاری یکی از بیماران خود را که مبتلا به سل بود در حال نوشیدن آب با یک جام را دید که دقیقا پشت سر وی دختری جوان منتظر نوشیدن آب با همان جام بود. پریما پلاستیک در حال حاضر نیز سهم مناسبی از صادرات مواد و ظرف یکبار مصرف به بازارهای صادراتی خاورمیانه، افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای همجوار را به خود اختصاص داده است. ظروف یک بار مصرف پلاستیکی، پس از آزبست و اشعه ایکس، یکی از عوامل جدی بروز انواع سرطان و سایر بیماریها محسوب میشوند که به شدت سلامت انسان را تهدید میکنند. از طرفی مدلهای گیاهی در بازار عرضه میشوند. از چه مواد اولیهای طراحی میشوند و در نهایت اگر سلامتی برایتان حائز اهمیت است.

برای آنها باتوجهبه این که معمولاً عمده خرید میکنند، مسئله قیمت نایلون نیز اهمیت زیادی دارد. موارد یکبارمصرف را جایگزین کنند و در نهایت بسیاری از آنها به دنبال یک مرکز معتبر پخش عمده نایلون و ظروف یکبار مصرف هستند. متأسفانه مراکز پخش عمده نایلون و ظروف یکبار مصرف، گاهی به دلیل سود بیشتر اقدام به خرید محصولاتی میکنند که نهتنها برای طبیعت آسیبزا هستند. در نتیجه پیشنهاد ما به شما سفارش عمده این محصول میباشد. در واقع اگر قصد خرید این ظروف را دارید مرکزی را انتخاب کنید که تخفیفات مناسبی در حالت خرید تعداد بالا و عمده به شما میدهد. از جمله ویژگی های آن می توان به گرم ماندن طولانی غذا، مقاوم در برابر گرما و تغییر حالت ندادن، کم حجم بودن و مهمترین آن قابل استفاده بودن در داخل فر و ماکروویو اشاره کرد. • از بطري هايي استفاده كنيد كه قابليت شستشو و دوباره پر شدن را داشته باشد. این کاسه ­های یکبارمصرف شفاف محتوای داخل ظرف را نشان می­دهد و درب محکم آن مانع از ریخته شدن غذا می­گردد.

دیدگاهتان را بنویسید