شرکت نفت پارس :: آشنایی با ظروف یکبار مصرف

همانطور که از اسم این ظروف مشخص است، تنها برای یکبار استفاده می باشد چراکه در صورت تکرر استفاده باعث ایجاد شیارهایی بر روی آن ها می شود که قابل مشاهده نیست، ای شیار ها باعث می شود شخص مصرف کننده مستعد به عفونتهای دستگاه گوارش شود زیزا این شیار ها باعث آزاد کردن مولکولهای آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا می شود. این مواد به علت آزاد کردن مواد آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا، انسان را در معرض انواع سرطان قرار میدهند. ظروف فومی و پلاستیکی همواره مقداری ترکیبات استایرن آزاد در ترکیبات پلیمری خود دارند و زمانی که ظروف پلی استایرن با مواد غذایی گرم و داغ تماس پیدا می کند استایرن آزاد آن وارد مواد غذایی شده و موجب بیماری های خطرناکی چون سرطان می شود. هرگز از ﻧﻮع ﺷﻔﺎف اﯾﻦ ﻇﺮوف یک بار مصرف ﺑﺮای ﻧﻮﺷﯿﺪﻧﯽ های داغ و ﻣﻮاد ﻏﺬاﺋﯽ ﺑﺎ ﺣﺮارت ﺑﺎﻻ اﺳﺘﻔﺎده ﻧﮑﻨﯿﺪ.

از اﯾﻦ ظروف یک بار مصرف ﺑﺮای ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪی و نگهداری روﻏﻦ های ﺧﻮراﻛﯽ، ﻣﺎرﮔﺎرﯾﻦ و هر ﻧﻮع ﻣﺤﺼﻮﻟﯽ ﻛﻪ ﻻﯾﻪ ﺧﺎرﺟﯽ آن ﭼﺮﺑﯽ اﺳﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﻧﮑﻨﯿﺪ. خبرگزاری موج؛ گروه جامعه / یوسف نیا: ظروف یکبار مصرف از اقلامی است که به علت راحتی و قیمت مناسب آن جای خود را در سبد کالای مصرفی خانوار باز کرده است. یعنی وقتی مشاهده میفرمایید که قیمت ظروف یکبار در یک مرکز بیش از حد پایین است، این احتمال وجود دارد که در درجه اول کالا کیفیت لازم را نداشته. هم اکنون پنج هزار کارخانهو کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف در کشور وجود دارد، این در حالی است که تنها ۳۰۰ کارخانه از این تعداد مجوز تولید این ظروف را دارند و مشخص نیست، مابقی این کارخانهها از چه موادی و چگونه نسبت به تولید این ظروف اقدام میکنند. اما اگر بدانیم که استفاده بی رویه از بطری ها و ظروف پلاستیکی، چه خطراتی برای محیط زیست و حتی سلامت انسان ها دارد، شاید کمتر به فکر استفاده از این گونه ظروف بیفتیم. اگر آب بیش از ۶ ماه در بطری های آب آشامیدنی نگهداری گردد، آلوده میشود. مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف با رنگ روشن و شیشهای به علت ضعیف بودنشان موجب آزاد شدن مونومرها (مواد شیمیایی) میشود.

عمده فروشی ظروف یکبار مصرف رزگل یکی از مراکز فروش و پخش ظروف یکبار مصرف به نرخ عمده می باشد که متقابلا تمامی محصولات از بهترین کیفیت برخوردار می باشند و تنها در صورت یک بار خرید از فروشگاه و مقایسه ی قیمت ها مشتری همیشگی ما خواهید شد. کسانی که خارج از استان تهران هستند معمولاً به دنبال خرید از پایتخت و مراکز بزرگ و عمدهفروشیها هستند. کاربرد پلیمرهای گیاهی جهت تولید ظروف یکبار مصرف وبه کارگیری کیسه های پارچه ای به جای کیسه های نایلونی در هنگام خرید نمونه ای از این روش ها است. در کشور ما برای اولین بار واحد تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی در بهمن ماه ۱۳۸۴ با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد. مصرف روزافزون و اهمیت نحوه تولید و عرضه این ظروف ما را به بازار راه آهن جایی که عرضه کنندگان بزرگ این ظروف به فعالیت مشغول ­اند روانه ساخت. برای آنها باتوجهبه این که معمولاً عمده خرید میکنند، مسئله قیمت نایلون نیز اهمیت زیادی دارد. شفافسازی مرکز عمدهفروشی ظروف یکبار مصرف همیشه یکی از مهمترین نکاتی است که سبب تصمیمگیری بهتر مشتری در هنگام خرید میشود.

برای مشتریان ساکن تهران، امکان خرید ظروف یکبار مصرف با تضمین قیمت مناسب وجود دارد. اگر در تهیه پلیمرها، فرآیند آن مطابق با اصول و استانداردهای جهانی نباشد مشکلات جدی ایی را برای سلامتی انسان به وجود می آورد به همین دلیل استفاده از پلاستیک ها برای تولید ظروف غذایی نیازمند پروسه حساس و محتاطانه ای است. طی گپ و گفت با فروشندگان متوجه شدیم ظروف پلاستیکی با وجود پرخطر بودن نسبت به سایر انواع کاغذی و فومی و گیاهی همچنان گوی رقابت را از دیگر ظروف برده است و علی رغم هشدارهای داده شده به هموطنان در مورد ضررهای مصرف ظروف پلاستیکی بر سلامت و محیط زیست همچنان مصرف این ظروف با استقبال گسترده ای مواجه اند و بازار تولید و عرضه این محصولات داغ است. ضرر ظروف یکبار مصرف پلیاستایرن در هنگام مصرف مواد نوشیدنی اسیدی و چرب مانند نوشابه و کاکائو، بسیار بیشتر از مصرف چای داغ است. از نظر علمی ثابت شده است که وقتی یخ درون ظروف یکبار مصرف ذوب می شود از طریق جداره بطری به درون آب مواد سرطانزا انتقال می یابد. اگر شما هم خریدار ثابت این محصول هستید بهتر است مرکزی را انتخاب کنید که تضمین بهترین قیمت، گارانتی اصالت و مواد اولیه و همینطور ارسال سریع را به شما میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید