ظروف کریستال – راهنمای خرید ظروف کریستال با معرفی مدل های زیبا و شیک

کریستال را در دست بگیرید و به کیفیت آن از لحاظ ظاهری توجه نمایید. پس اگر ظروف کریستال شما جلای همیشگی خود را از دست داده است، میتوانید از سرکه سفید کمک بگیرید. پس کریستال هایی قالبی که سطح آنها دارای حباب های ریز و کدر است از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. کریستال هرچقدر شفافتر، درخشانتر، بدون کدری و ماتی و فارغ از حباب باشد در این زمان اطمینان خواهید داشت آن کریستال از کیفیت و مرغوبیت خوبی بهرهمند است. یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده کریستال ها سرب می باشد مقدار سرب موجود در مواد آولیه کریستال اگر تا 24% باشد کریستال بسیار با کیفیت می باشد و اگر پایین تر از این مقدار باشد کیفیت چندانی نخواهد داشت اما مواد تشکیل دهنده بلور شیشه می باشد در کل کریستال ها دوام بیشتری نسبت به بلور دارند و گران تر می باشد. معمولاً وزن ظروف کریستالی نسبت به وزش ظروف شیشهای سنگینتر است. از جمله ظروفی که معمولاً در همهی منازل یافت میشود و در مواقع لزوم نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ظروف کریستال است که علاوه بر کاربردهایی که دارند، از جنبهی تزئینی نیز برخوردار هستند که برای استفاده در دکور منازل در نظر گرفته میشوند و به همین دلیل است که برای خرید آنها از بهترین مارک ظروف کریستال بهره گرفته میشود.

هر چند در ابتدا باید تعیین کنید که قصد استفاده از برندهای ایرانی ظروف کریستال را دارید یا میخواهید از تواناییهای شرکتهای خارجی در این حوزه بهره ببرید. هنگام شست و شوی ظروف کریستال، از پارچه نرم و آب و نمک استفاده کنید چرا که مواد موجود در مایع ظرف شویی، خاصیت سایشی دارد و جلای کریستال را از بین می برد. شاید از بهترین مارک ظروف کریستال خارجی بتوان از مارک بوهیمای آلمان نام برد. ناگفته نماند که موارد ذکر شده بیشترین مصرف را برای ظروف کریستال دارند اما از بشقاب، کارد و پیاله نیز میتوان نام برد. اما ظرفهای کریستالی به دلیل آنکه در بیشتر موارد برای تزئین منازل خریداری میشوند، دارای لبههای ظریفتری هستند. موارد فوق مهمترین پارامتر هایی هستند که بهترین نوع ظروف کریستالی ایرانی از آن برخوردار می باشند. اگر به سراغ سایتهای اینترنتی میروید حتماً حواستان باشد که سایت مد نظر از نماد اعتماد برخوردار باشد.

اگر ظروف بلور کدر شدند، میتوانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید. مثلا اگر انتخابتان کریستال رنگی می باشد، حتما با توجه به رنگ دکوراسیون منزل آن را انتخاب کنید. کیفیت در کنار زیبایی این ظروف سبب مشهور شدن برندهای خاص در این زمینه شده است و همچنین سبب پیشتازی آنها در خرید این محصولات می باشد، به طور مثال از برندهای معروف می توان بوهمیا چک و یا ناخمن آلمان، سوگای ژاپن و آرکروک فرانسه را مثال زد. شاید جذابیت ظاهری یک ظرف کریستال در زیبایی دکوراسیون داخلی یک خانه، سبب پر طرفدار بودن آن شود، اما در کنار این زیبایی همواره کاربرد آن موجب شده تا بیشتر مورد توجه خریداران آن قرار گیرد. اگر دنبال خرید گلدان کریستال هستید باید به سایز گلدان مورد نظر توجه داشته باشید. اگر ما به دنبال مارک کریستال ایرانی هستیم یا می خواهیم قیمت سرویس پذیرایی کریستال را بدست بیاوریم بهتر است است ما هم از این نوع روش خرید غافل نباشیم. قیمت های انواع محصولات بلور و کریستال در اینترنت و سایت ها ثبت شده است که به راحتی می توانیم به آن ها دسترسی یابیم. نکته مهم در خرید این محصولات توجه به مشخصات انواع این ظروف می باشد که در نهایت منجر به خریدی مناسب خواهد شد.

ظروف بروسیلیکات به دلیل چگالی و ضریب انبساط حرارتی پایین، مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند و علاوه بر مصارف روزانه برای پخت و پز بسیار مناسب هستند. انتخاب صحیح و شستشوی مناسب به شما کمک میکند ظروف کریستالی زیبا و براقی داشته باشید. همچنان که یک سنگ زیبای کریستال می تواند تمامی انرژی های عالی در سراسر بخش های مختلف محل قرارگیری خود را جذب و سپس ساتع نماید، یک ظرف زیبای کریستال نیز به راحتی قادر خواهد بود این انرژی ها را در گوشه گوشه ی تراش های صیقل یافته خود جذب و سپس رها کند و به همین جهت شما می توانید ببینید که در طراحی فنگ شویی از این ظروف برای جذب انرژی های مثبت در خانه استفاده می نمایند. ابتدا در مورد شرکتهای مختلف تولیدکننده کریستال و محصولات تولیدی مختلف آنها در بازار تحقیق کنید. میتوانید به انواع رومیزی که اندازه آنها چیزی بیش از ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر نیست، بسنده کنید یا مدلهای بزرگتر را که در برخی مواقع ارتفاع آنها به یک متر هم میرسد، انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید