ظروف کریستال – راهنمای خرید ظروف کریستال با معرفی مدل های زیبا و شیک

یکی دیگر از اختلافات کلیدی بین شیشه و بلور، صدایی که در هنگام ضربه زدن ایجاد می کنند. در قسمت ذیل برخی از اختلافات کلیدی این دو ماده بیان شده است. نمایندگی فروش کریستال چک در کشور، در اصل همان وارد کنندگانی هستند که انواع مختلفی از محصولات تولیدی کشور چک را از طریق واردات به کشور وارد کرده و به مشتریان خود عرضه می نمایند. یکی از مهم ترین مسائل در عرضه این محصولات به بازار های داخلی و بین المللی، بسته بندی مناسب است که خوشبختانه ایران یکی از کشور هایی است که توانسته در این زمینه هم محصولات خود را بومی سازی کند و نیازی به واردات ظرف از سایر کشور ها نباشد. در این میان برخی به دنبال استفاده از محصولات سالم و بی خطر بوده و برخی هم گرفتار زیباییهای بی حد و حصر برخی محصولات خطرناک میشوند. در ابتدا بررسی نمایید که محصول هیچ گونه لب پریدگی و شکستگی نداشته باشد. صد البته باید به اصول نگهداری و شست و شوی ظروف کریستال دقت نمایید و بدانید که کریستال ها ظروفی حساس می باشند که باید به شکلی صحیح شست و شو و محافظت شوند تا همچنان جذابیت اولیه خود را حفظ نمایند.

خرید سرویس پذیرایی بلور و کریستال زیبا و شیک، می تواند تاثیر بسیار خوب و حس آرامش بخش تری را در هنگام پذیرایی از مهمان ها به شما و حتی خود مهمان ها بازگرداند. بلور خوب، به ویژه با مقدار سرب بین 36 تا 70 درصد، در نور خورشید مستقیم می درخشد. همانند انکسار و شکست، بلور درخشیده و هنگامی که در نور مستقیم قرار داده می شود، بر خلاف شیشه،منشورهای رنگین کمانی ایجاد می کند . بالاترین حد سرب به کار رفته در این نوع ظروف 24 درصد است. در مقایسه با شیشه، بلور خوب نازک تر یا زینتی تر می باشد زیرا مقدار سرب، دمای کار شیشه را پائین آورده و در نتیجه حجاری آن راحت تر می شود. همچنین به خاطر تراش های روی کریستال نمای چشمگیری در مهمانی های شبانه به وجود می آورد و مناسب دکورهای سلطنتی می باشد. همچنین دستگاه چاپ اتوماتیک و حرفه ای که برای چاپ زدن روی ظروف کریستال به کار برده می شوند. حضور سرب دما را پائین آورده و زمان کار را افزایش می دهد، در نتیجه بلور در مقایسه با شیشه به شکل آراسته تری تزئین می شود. این کار اگرچه همیشه ظروف شما را شفاف نگه نمی دارد.

ضریب شکست نور در کریستالها بسیار بالاست در تولید و ساخت ظروف کریستالی برند و اصل از اکسید سرب ۲۴ درصد استفاده میشود. در مقابل، شیشه شکننده و تیز می باشد. اما، هرچند حضور سرب به حجاری آن به شکل مطلوب کمک می کند، اما بلور را شکننده تر، شکستنی و مستعد خراش ظاهر می کند. هنگام تمایز بلور از شیشه کمک می کند تا براساس ضخامت، شفافیت، انکسار و شکست، برش، صدا و وزنش به قلم جنس نگاه شود. یک راه برای بلور یا شیشه خواندن یک تکه، احساس کردن رخساره ها و طراحی کلی قلم جنس می باشد. یک راه برای شناسایی بلور یا شیشه بودن قلم جنس، نگهداشتن آن می باشد. مخصوص ماشین ظرفشویی (مایع یا پودر) به آن بیفزایید. ۱-به هیچ عنوان از ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف کریستالی استفاده نکیند. کریستال در واقع شیشه سرب دار است، اگر بخواهیم دقیق تر در این باره بگوییم، کریستال از ترکیب شیشه و اکسید سرب تولید می شود. جا میوه ای کریستالی کلاه چینی 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است. جنس بستهبندی کریستال از پلی استایرون است که جنسی بسیار شفاف، بیبو و مناسب بستهبندی مواد غذایی میباشد.

همچنین این ظروف هیچ گونه مواد سمی و مضری برای انسان ندارند. در مقاله حاضر قصد داریم دو جنس جذاب، دوست داشتنی و پرطرفدار کریستال و سرامیک را در ظروف پذیرایی باهم مقایسه کنیم. این ظروف به صورت پایه دار و بدون پایه در سطح بازار عرضه میشوند که انتخاب هر یک از این مدل ها بستگی به اولویت و سلیقه خودتان دارد. خرید سرویس پذیرایی بلور و کریستال اصفهان در مدل های مختلفی چون مانیسا، فلورانس و یاقوت را می توانید از طریق نمایندگی های رسمی فروش دفتری یا فروشگاه های اینترنتی این کارخانه، انجام بدهید. بهویژه کریستال چک که اغلب در منازل مورد استفاده قرار نمیگیرند و تنها جنبه ویترینی و تزییناتی دارد. نمایندگی فروش کریستال چک در ایران انواع متنوعی از این ظروف را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان عرضه می کند. انواع کریستال و به طور اخص، کریستال چک به عنوان یک محصول وارداتی از قدیم الایام در ایران بسیار پرطرفدار بوده است. معمولاً شیشه باید در دمای بالا آتش گرفته یا قالب گیری شود. برای افرادی که به دنبال بلور بدون سرب هستند، برخی از تولید کنندگان به جای سرب از اکسید روی، اکسید باریم، یا اکسید پتاسیم برای تولید ماده ای مشابه استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید