ظروف گیاهی چیست؟

ستفاده از ظروف يك بار مصرف گياهي را به دليل برخورداري از مزاياي خوب سلامت به تمامي خانواده هاتوصيه مي كنند. به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، ظروف يكبار مصرف گياهي (بر پايه نشاسته ذرت یا گندم) كه بتازگي در كشور توليد شده، هيچ مشكلي براي سلامتي استفادهكنندگان ايجاد نميكند و به دليل طبيعي بودن پليمرهاي آن، زيست تجزيهپذير بوده و باعث تخريب محيط زيست نيز نميشود. ولی ایران با توجه به فراوانی نشاسته ذرت و گندم در کشور از آن ها بهره گرفته ایم. بهطور معمول در کشورهای صاحب فناوری تولید پلیمرهای گیاهی از نشاسته ذرت، سیبزمینی و گندم برای این منظور استفاده میشود. تولید ظروف گیاهی به دهه 1970 بازمیگردد اما در نهایت آمریکاییها در سال 2002 موفق به تولید انبوه پلیمرهای گیاهی شدند و از بهمن ماه 86 محققان ایرانی موفق به تولید این پلیمرها شدند و نام ایران بهعنوان پنجمین کشور در دنیا که صاحب این فناوری است، ثبت شد. در این صفحه ابتدا شیوه پرداخت را انتخاب و سپس در قسمت میانی صفحه و در کادر کد تخفیف، کد را وارد کرده و دکمه اعمال را بزنید، تا مبلغ تخفیف کم شود و در نهایت با کلیک بر گزینه پرداخت و ثبت نهایی سفارش، خرید خود را کامل نمایید.

خبرگزاری موج؛ گروه جامعه / یوسف نیا: ظروف یکبار مصرف از اقلامی است که به علت راحتی و قیمت مناسب آن جای خود را در سبد کالای مصرفی خانوار باز کرده است. اکنون زمان خرید فرا رسیده است، محصولات دلخواه خود را انتخاب کرده و پس از آن وارد سبد خرید شوید. در آخر باید یادآور شد این کدهای تخفیف دارای محدودیت تعداد استفاده و زمان هستند و در صورت به اتمام رسیدن هر یک ممکن است با خطاهایی چون “این کد تخفیف درست نیست” و یا “بازه زمانی آن به اتمام رسیده است”، مواجه شوید. از این پس با انتشار هر کد تخفیف جدید، از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی میشود. هر چه این اعداد کوچکتر باشند ظرف برای نگهداری مواد غذایی مناسبتر است، به نحوی که بهتر است از ظروفی که عدد 1 و 2 روی آنها درج شده برای نگهداری مواد غذایی استفاده کرد و اگر این عدد بین 3 تا 6 بود (با بزرگتر شدن عدد) احتمال مهاجرت مواد شیمیایی به ماده غذایی افزایش می یابد.

اولین خطایی که ممکن است با آن مواجه شوید، عدم رعایت شرایط کوپن تخفیف است. در این قسمت ما به بررسی خطاهایی که ممکن است در استفاده از کد تخفیف برای دیجی کالا مواجه شوید، میپردازیم. یک نوع از این ظروف نوع پلیمری آن است. پلیمر خود از مونومرهایی تشکیل شده که این مونومرها سمی وسرطان زا هستند و وقتی غذای گرم داخل این ظروف پلیمری قرار می دهیم گرما وحرارت غذا آزادی مونومرها را تسهیل میکند و خاصیت سرطان زایی آن بروز می یابد. به دلیل این که نشاسته بهطور طبیعی پلیمری ضعیف و دارای خاصیت هیدروفیلی است، از طریق افزودن اسیدهای چرب گیاهی آن را به پلیمری قوی با خاصیت آبگریزی تبدیل میکنند. زمان تحویل سفارش و محل دریافت را تعیین نموده و با زدن دکمه ادامه فرآیند خرید، وارد صفحه بعد شوید. دیجی کالا در مناسبتهای مختلف کدها و پیشنهادهای تخفیفداری ارائه میکند که برای آگاهی از آنها کافیست یکی از روشهای عضویت در خبرنامه، شبکههای اجتماعی، ربات تلگرام و اپلیکشین موپن را دنبال کنید که در ادامه نحوه دنبال کردن هر کدام را شرح میدهیم.

• در بازيافت آنها اشكال وجود داشته و مخاطرات زيست محيطي ايجاد مي نمايند . زمان برگشت ظروف پلاستيكي يك بار مصرف به طبيعت ۵۰۰ تا۳۰۰سال طول مي كشد، اما اين زمان براي ظروف يك بار مصرف گياهي پنج تا شش ماه بدون هيچ آسيب زيست محيطي است. ارتقاي ايمني و سازش با محيط زيست از جمله علل اصلي ترغيب و تشويق مصرف كنندگان به تهيه اين ظروف است. اين ظروف عاري از هر گونه اثرات مضر و عكس العمل هاي شيميايي در تماس با مايعات و غذاهاي داغ و مقاوم در برابر حرارت است كه باعث بروز بيماريهاي عصبي و خوني مي شود. تغییرات گسترده در تولید لیوانهای کاغذی و پلاستیکی در طول چند دهه گذشته رخ داده است. طی هفته گذشته دولت از پیادهسازی پروژه ممنوعیت تولید مواد پلاستیکی خبر داد و ادعا کرد به زودی این اقدام در سراسر کشور انجام خواهد شد تا اثرات تولید و مصرف مواد پلاستیکی یکبارمصرف بر محیط زیست را به صفر برسانند. علاوه بر حفظ محیط زیست، حفظ سلامت انسانها هنگام استفاده از این ظروف اهمیت ویژهای دارد و از آنجایی که این پلیمرها منشا گیاهی و طبیعی دارند، هیچ ماده سمی و مضری از آنها آزاد نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید