ظروف یکبار مصرف و کاربرد آنها در مواد غذایی – گروه پرشیا پلاستیک

خانم دکتر عبداللهی؛ مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی : پلیاستایرن یک پلیمر مصنوعی معطر از مونومر استایرن (یک ماده پتروشیمی) میباشد که برای ساخت فنجان، بشقاب، کاسه، ظروف غذای بیرون بر و غیره مورد استفاده قرار می­گیرد. پژوهش خبری برای بررسی بیشتر این موضوع مصاحبه ای با خانم دکتر عبداللهی؛ مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام داده است. با انتخاب این نوع جعبه ها می­توانید برنج سرخ شده، غذای چینی lo meiny و فلفل دلمه ای را بسته بندی کنید. در ﺧﺎﻧﻪ، ﻣﺤﻞ ﮐﺎر، همایش ها و ﺟﻠﺴﺎت ﻋﻠﻤﯽ و اداری، ﻣﺠﺎﻟﺲ ﻋﺮوﺳﯽ و ﻋـﺰا، روﺿـﻪ ﺧـﻮاﻧﯽ ، اﻓﻄـﺎری، ﺗﻮزﯾﻊ ﻧﺬورات و همه ﺟﺎ ﺑﺮای ﭘﺬﯾﺮاﯾﯽ از ﻣیهماﻧﺎن و ﺗﻮزﯾﻊ ﻏﺬا و ﻧﻮﺷﯿﺪن ﭼﺎی و قهوه و آب و ﻧﻮﺷـﺎﺑﻪ از اﻧـﻮاع ﻇﺮوف ﯾﮏ ﺑﺎر ﻣﺼﺮف اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﮐﻨﯿﻢ. پلیاستایرن۳۰ سال پیش به عنوان یک عایق ارزان و عالی برای نگه داشتن قهوه داغ مورد استفاده قرار می­گرفت. پلی استایرن در لیوانهای آب، کارد، چنگال، قاشق و ظروف غذایی مورد استفاده قرار میگیرند.مثلا در چلوکبابیها ظروفی که به صورت فوم هستند، نوعی پلی استایرن بوده که در ساخت آنها از گاز هگزان استفاده میشود. یکسری از ظروف شفاف هستند و برای مواد غذایی داغ مناسب نیستند زیرا از آنها ترکیباتی آزاد می شود که ترکیبات منومری نامیده می شود و وارد مواد غذایی، چای و آبجوش می شود و نهایتا سرطان زا هستند.

ـ ظروف شفاف برای مواد غذایی داغ مناسب نیستند. اين خاصيت به خصوص در مورد ظروف يك بار مصرف شفاف كه درصد بالاتري از مواد سرطان زا را دارا هستند و در جامعه كاربرد بيشتري هم دارند، بسيار حائز اهميت است. این ظروف به رنگ سفید بوده و بیشتر در مصارف مواد غذایی سرد و گرم که دارای دمای حدودا 65 درجه سانتی گراد است مفید می باشد. همچنین استفاده طولانی مدت از این بطری ها برای نگهداری مواد اسیدی مثل آب لیمو , آب غوره و سرکه برای سلامتی مضر میباشد. خانم دکتر عبداللهی: چون ظروف یکبار مصرف تجزیه پذیر نیستند، و اگر مدت زیادی در فضا رها شوند باز هم زمان زیادی طول میکشد تا تجزیه شوند، ( 200-300 یا حتی 500 سال ) می توانند مشکلات زیست محیطی ایجاد کنند . استفاده از ظروف پلاستیکی و حتی گیاهی حاوی موادغذایی داغ، در بلند مدت سبب بروز سرطان می شود. ـ در سال ۹۷ به پلاستیکها “ نه ” بگوییم روند قابل توجه و آشکار برای رسیدن به این هدف، کاهش مصرف پلاستیکها به ویژه ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف میباشد.

معمولا جنس بطریهای آب آشامیدنی (که در ماههای گرم سال حتی اگر حاوی آب معدنی نباشند، به طور مرتب از آب شهری پر میشوند و درون یخچال قرار میگیرند یا برای نگهداری موادی چون آبلیمو و آبغوره مورد استفاده قرار میگیرند) از PET یا همان پلی اتیلن ترفتالات گرید بطریست که مشکلی هم برای سلامت انسان به وجود نمیآورد، اما اگر آب بیش از ۶ ماه در این ظروف نگهداری شود، احتمالِ آلودگی در آنها به شدت افزایش می یابد. معمولاً جنس بطریهای آب آشامیدنی (که در ماههای گرم سال حتی اگر حاوی آب معدنی نباشند، به طور مرتب از آب شهری پر میشوند و درون یخچال قرار میگیرند یا برای نگهداری موادی چون آبلیمو و آبغوره مورد استفاده قرار میگیرند) از PVC است که مشکلی هم برای سلامت انسان به وجود نمیآورد، اما اگر آب بیش از ۶ ماه در این ظروف نگهداری شود، آلوده میشود. دانش امروز مشخص کرده است مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ایجاد خستگی، ناراحتی اعصاب، کم شدن پلاکت­ها و هموگلوبین­های خون و حتی سرطان زایی آنهاست. ایران جزء ۱۰ کشور نخست مصرف کننده ظروف یکبار مصرف پلاستیکی قرار دارد. موارد مصرف آن در ظروفی مانند ظرف ماست، بطری سس گوجه فرنگی، نی های نوشیدنی، درب پلاستیکی بطری ها، بطری شربت های دارویی و بطری های دارای محلول غلیظ است.

حداکثر زمان تجزیه ظروف یک بار مصرف گیاهی در طبیعت ۶ ماه است. در شرایط مناسب (دما، رطوبت و حضور میکروب ها)، محصولات به زیست تا ۶ ماه در طبیعت تجزیه می شوند. وظیفه این دستگاه رساند دمای ورق ها به مقدار مناسبی جهت شکل گیری آنها میباشد، سپس ورق ها وارد قالب میشوند و به شکل های مختلفی برای تولید ظروف یک بار مصرف درمیآیند. بنابراين اگر در درون اين ظروف آبجوش يا غذاي داغ مانند آش ريخته شود، اين مواد حل شده و وارد بدن مي شوند و به دليل داشتن تركيبات خاص منجر به بروز سرطان هاي مختلف مي شود. از اين رو وزارت بهداشت نگهداري ، حمل و بسته بندي مواد غذایی با دماي بالاتر از 65 درجه را در ظروف پلاستيكي پلي استايرني ممنوع كرده است .هم چنین از آنجايي كه چربي ، فرآيند آزاد شدن اين مونومر سمي را تسريع ميكند ، بسته بندي مواد غذايي چرب نيز در اين گونه ظروف یک بار مصرف ممنوع است . پژوهش خبری صدا وسیما: طبق آخرین آمار در سال2016، میزان تولید پلاستیک ۳۳۵ میلیون تن برآورد شده است و این در حالی است که تنها ۱۰ درصد از پلاستیکهای تولیدی بازیافت میشوند. هم اکنون پنج هزار کارخانه و کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف در کشور وجود دارد، این در حالی است که تنها 300 کارخانه از این تعداد مجوز تولید این ظروف را دارند و مشخص نیست، مابقی این کارخانهها از چه موادی و چگونه نسبت به تولید این ظروف اقدام میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید