ظروف یکبار مصرف

برای بسته بندی و نگه داری سرکه، لبنیات و روغن کاربرد دارد. برای بسته بندی و دلیوری انواع غذاهای بیرون بر در رستوران، تهیه غذا و … به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، همزمان با وضع بخشنامه اتحادیه اروپا در تابستان سال ۲۰۱۹ مبنی بر اعمال قوانینی برای محدودیت تولید مواد پلاستیکی یکبار مصرف، کابینه دولت آلمان نیز ممنوعیت تولید این محصولات را در سراسر کشور تصویب کرد اما به مرحله اجرا در نیاورد. 2-حمایت دولت از سرمایه گذاری در پلاستیک های تجدید پذیر یا استفاده از ظروف گیاهی یکبار مصرف صورت گيرد که کمتر از دو هفته کاملا در محیط تجزیه می شوند و به هیچ عنوان باعث کاهش ضریب نفوذ بارندگی بر خاک و مسمومیت غذایی دام نمیشوند. اگر به خودمان و دور اطرافمان نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم که شاید 70 درصد مواد دور و برمان متشکل از مواد پلاستیکی و یکبار مصرف است. مواد قابل بازیافت باعث صرفهجویی در انرژی از طریق عدم نیاز به به دست آوردن مواد خام میشوند. ظروف یکبارمصرف قابل حمل از مواد مختلفی از جمله پلاستیک، آلومینیوم، پلی پروپیلن، فوم و گزینههای سازگار با محیط زیست مانند کاغذ، باگاس یا گیاهی تشکیل شده است. حمایت از تولید و استفاده از ظروف گیاهی، استفاده نکردن از مواد پلاستیکی یک بار مصرف و اراده مردم برای استفاده از کیسههای پارچهای از جمله اقداماتی است که میتوان برای کاهش مصرف پلاستیک انجام داد.

شورای عالی حفاظت از محیط زیست به عنوان مرجعی که وزرای بازرگانی و صنعت، معدن و تجارت در این شورا وجود دارند باید در سطح عالی به تصمیماتی برسند ولی بخشی از این موضوع مربوط به تصمیم گیری است و بخشی مربوط به فرهنگ سازی و آموزش همگانی است و مردم باید در این زمینه نقش داشته باشند. یعنی ظروف یکبار مصرف بازیافت میشوند و به وسایل و محصولات دیگری تبدیل می شوند که استفاده بیشتری دارند ولی قطعاً برای مصارف خوراکی نباید از اینها استفاده شود یعنی نباید در چرخه غذایی بیاید ولی در چرخه تولید محصولات دیگر میتوان از آنها استفاده کرد. این مواد تا حدی برای سلامت انسان مضر می باشد و به همین دلیل کارخانه ایی که به تولید این گونه ظروف مشغول است حتما باید دارای پروانه ساخت باشد. زمانی که درون ظروف شیشه ایی با رنگ روشن یکبار مصرف، مواد غذایی داغ ریخته شود موجب آزاد شدن مونومرها (مواد شیمیایی مضر) می شود.

به دلیل ماهیت پلاستیکی که دارند، می توانند در اثر مجاورت با گرما، مواد مصنوعی پلاستیکیشان وارد آب یا مواد غذایی شده و تولید مشکلاتی نماید. ممکن است محصولات بدون روکش، روغن و مواد غذایی را به خود جذب کند. کارخانه تولیدی ظروف یکبار مصرف عسل پلاست دارای پروانه ساخت بوده و در تولید خود به تمامی اصول ساخت و تولید استاندارد پایبند است. 1-در قوانین خود برای صاحبان مشاغل، صنایع و مردمی که داوطلبانه در تلاش برای کاهش استفاده از پلاستیک در سبد مصرف خودشان هستند، انگیزه ایجاد کنیم. برای حفظ محیط زیست بهتر است استفاده از ظروف یکبار مصرف تا حد امکان کاهش یابد. گروه تیمیس در راستای حمايت از توليد کنندگان داخلی و همچنین در جهت بهينه سازی کالاهای توليدی وافزايش بهره وری و به عبارتی ارتقاء کيفيت توليد و کاهش هزينه های مصرف کنندگان با استفاده از منابع موجود اقدام به فروش عمده ظروف یکبار مصرف سازگار با طبیعت و کم خطر برای سلامتی نموده است. استفاده نادرست از ظروف پلیاتیلن (پلاستیکی) باعث آزاد شدن مواد آلی و ترکیبهای شیمیایی موجود در دیواره ظروف و ترکیب آنها با مواد غذایی میشود که مصرف آن برای سلامتی مضر است و ممکن است باعث ایجاد مشکلات گوارشی و بروز برخی بدخیمیها در افراد شود.

به دلیل عدم وجود ماده مضر BPA این ظروف یکبارمصرف مناسب بستهبندی مواد غذایی سرد و گرم میباشد. این ظروف یکبارمصرف کاغذی به تعداد زیاد در دسترس هستند و یک انتخاب مناسب برای سرو سیب زمینی، پیتزا، ساندویج و… ظروف يك بار مصرف بي رنگ و شفاف فقط براي غذاها و نوشيدني هاي سرد مناسب هستند و نبايد براي نوشيدني ها و غذاهاي داغ استفاده شوند. این ورق ها که از دمای بالا برخوردارند وارد قالب میشوند و به این طریق پرس انجام میشود، به آنها شکل میدهد و پس از سرد شدن تولید نهایی صورت میگیرد. در این روش دیگر یک دستگاه واحد وجود ندارد، بلکه بخش ذوب گرانول ها و تبدیل آنها به ورق های رول شده که مرحلهی اول را شکل میدهد توسط یک دستگاه، و مرحلهی دوم در دستگاه پرس ترموفرمینگ انجام میشود. این ظروف در حین سبک و کم حجم بودن مستحکم می باشند و در هنگام ریختن مواد غذایی داغ تغییر شکل نمی دهند. هنگام استفاده از ظروف یکبار مصرف مراقب باشید که این ظروف از مواد پلاستیکی بازیافتی تهیه نشده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید