ظروف یکبار مصرف

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از خرید ها از جمله خرید ظروف یکبار مصرف از بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی امکان پذیر است. از جمله کاربردهای آن می توان به بسته بندي مواد غذایی مانند ماهی، گوشت، مرغ، بطری های شیشه پاک کن و شامپو، شيشه هاي شيرخوري كودكان، بسته بندي دارو ها (کپسول)، باتری سازی و همچنین ساختمان سازی اشاره کرد. ازجمله خصوصیات این ظروف می توان به توانایی زیاد نگهداری دما، تجزیه پذیری در عین شیک و بهداشتی بودن آنها اشاره کرد. آلومینیوم یکی از مواد طبیعی موجود در کره زمین بوده و با توجه به اینکه مخلوط شدن عناصر آن با مواد غذایی امکان مسمومیت را برای بدن انسان به وجود می آورد می توان گفت که استفاده از این دسته از ظروف برای سلامت انسان مناسب نمی باشد. از دیگر انواع ظروف یکبار مصرف می توان به ظروف یکبار مصرف آلومینیومی اشاره کرد. به این موضوع نیز باید اشاره شود که کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف می بایست پروانه ساخت داشته باشد. با این حال باید به برخی از ویژگی های آن نیز اشاره کرد.

• ظروف يك بار مصرف سفيد و فومدار براي مواد غذايي سرد، گرم (با دماي پايين حدود 65 درجه سانتي گراد) و مرطوب مناسب هستند. مناسب ترين ظروف براي نگهداري موادغذايي در مكان هايي كه ظرفشويي حداقل دو مرحله اي شستشو آبكشي موجود و امكان شستشوي صحيح و ضد عفوني مناسب وجود دارد، ظروف شيشه اي (پيركس)، استيل و چيني سالم بدون ترك خوردگي و لب پريدگي به جاي ظروف يكبار مصرف توصيه مي شود. زمانی که چربی، گرما و پلاستیک در مجاورت یکدیگر قرار بگیرند باعث ایجاد سم دیوکسین می شود. بهتر است این مواد غذایى را روى شعله ملایم گاز قرار داد تا از آلودگى ثانوى جلوگیرى شود. از آنجایی که برخی از ظروف بسته بندی و نگه داری مواد غذایی غیر مجاز از پلیمرهاى بدون پایه food grade ساخته شده اند، تشخیص صحیح این محصولان برای مردم عام تا حدودی دشوار و غیر ممکن است به همین دلیل وزارت بهداشت در این راستا تلاش کرده تا کارخانه هاى تولیدکننده ظروف یک بار مصرف را از کارخانجات تولیدکننده قطعات پلاستیکى در مصارف صنعتى تفکیک کند. جهت خرید ظروف یکبار مصرف از سایت عسل پلاست با وارد شدن به منوی محصولات می توانید انواع ظروف محصولات با کیفیت و تولید شده مطابق با استاندارد جهانی را مشاهده کرده و متناسب با نیاز و سلیقه خود بهترین نوع آن را انتخاب کرده و سفارش دهید.

سال هاست که این ظروف در میان مردم جهان جای باز کرده است و محبوبیت بسیار زیادی دارد چراکه زندگی را به نحوی برای مردم آسانتر کرده و صرفه جویی در زمان را به همراه خود آورده و دیگر نیازی به صرف زمان جهت جمع آوری، شست شو و خشک کردن ظروف در مجالس، سفرها، پیکنیک ها و غیره نیست. جهت نوشیدن نوشیدنی های گرم از لیوان های پلی استایرنی سفید رنگ و یا لیوان یکبار مصرف کاغذی و نوشیدنی های سرد از لیوان یکبار مصرف پلی استایرنی بیرنگ و شفاف استفاده شود. برای نوشیدنیهای گرم از لیوانهای کاغذی یا ظروف پلی استایرنی سفید رنگ و برای نوشیدنیهای سرد از ظروف پلی استایرنی بیرنگ و شفاف استفاده کنند و از ریختن مواد داغ در ظروف یکبار مصرف خودداری کنند. در دیگر ایام هم برای نگهداری موادی چون آبلیمو، سرکه و آب غوره مورد استفاده قرار میگیرند. پیش از معرفی انواع ظروف یکبار مصرف بهتر است آشنایی مختصری در خصوص انواع پلیمرهاي مصنوعی (PS (پلی استایرن)، PETE یا PET (پلی اتیلن ترفتالات)، PE (پلی اتیلن)، PP (پلی پروپلین)، PC (پلی کربنات)، PVC (پلی وینیل کلراید)، PA (پلی آمین)) مورد استفاده در تهیه این دسته از ظروف، داشته باشیم. شایان ذکر است این دسته از ظروف 2 درصد از بازار مصرف ظروف یکبار مصرف را به خود اختصاص داده و قیمت آن تقریبا 2 الی سه برابر ظروف یکبار مصرف پلاستیکی است.

این دسته از ظروف از مواد گیاهی مانند نشاسته ذرت ،گندم و سیب زمینی ساخته شده اند و خاصیت تجزیه شدن و بازگشت به چرخه طبیعت طی چند ماه را دارند. از لحاظ قیمت این دسته از ظروف نسبت به ظروف فومی و ظروف پلاستیکی گرانتر هستند. PE (پلی اتیلن): این نوع از پلیمر به صورت شفاف و رنگ سفید وجود دارد و شکننده نیست. ظروف یکبار مصرف کاغذی به هیچ عنوان برای سلامتی بدن مناسب نیست چراکه داخل ساختار موادی آن پلیمری وجود دارد که می تواند با مواد غذایی داخل آن ترکیب شود. بنابراین خانوادهها باید از استفاده مکرر این ظروف برای نگهداری آب در یخچال خودداری کنند. PP (پلی پروپلین): محصولات یکبار مصرفی که از این مواد ساخته شده اند در جهان دارای محبوبیت بیشتری نسبت به سایر محصولات دارند و علت آن این است که این مواد در ترکیب اصلی خود دارای ماده ی استایرن نبوده در نتیجه دارای مواد سمی نیز نمی باشد، به همین دلیل در مجاورت با گرما و یا ترکیب با مایعات داغ، هیچ موادی از آن آزاد نمی شود که باعث ضرر زدن به سلامتی انسان شود. • استفاده دراز مدت از اين ظروف باعث مشكلات گوارشي، خستگي و ناراحتي اعصاب ميشود.

دیدگاهتان را بنویسید