ظروف یکبار مصرف

۶- غذاهای فوری (Fast Food) و سوپها باید از ظرف یک بار مصرف تخلیه و در ظرف دیگری گرم شوند. پلیمر خود از مونومرهایی تشکیل شده که این مونومرها سمی وسرطان زا هستند و وقتی غذای گرم داخل این ظروف پلیمری قرار می دهیم گرما وحرارت غذا آزادی مونومرها را تسهیل میکند و خاصیت سرطان زایی آن بروز می یابد. ایشان با اشاره به اینکه مونومرهای وینیل کلرید همانطور که از بسته ماده غذایی وارد چربی می شوند، وارد آب نیز می شوند؛ عنوان کرد:ثابت شده است که آب معدنی نگهداری شده در بطری های PVC حاوی مقادیری وینیل کلرید است که مقدارش در یک لیتر آب بعد از 6ماه به 1700 میلی گرم می رسد کما اینکه در کشورهایی که مصرف آب بسته بندی شده در ظروف متدوال است، بدن هر فرد روزانه 120 نانوگرم وینیل کلرید دریافت می کند. وی گفت:پرکاربردترین ترکیب شیمیایی مورد استفاده در تولید ظروف پلیمری یا همان ظروف یکبار مصرف، وینیل کلرید که مونومری از پلی وینیل کلرید(PVC) و استایرن است که در تولید بیشتر پلاستیک ها کاربرد دارد. قبل از سفارش میتوانید با مراجعه به سایت و یا تماس با مجموعه از قیمت ها اطلاع حاصل نمایید.

اين ظروف عاري از هر گونه اثرات مضر و عكس العمل هاي شيميايي در تماس با مايعات و غذاهاي داغ و مقاوم در برابر حرارت است كه باعث بروز بيماريهاي عصبي و خوني مي شود. فرآيند توليد ظروف يكبار مصرف بايد كامل باشد تا اين ظروف از پليمري بي اثر تهيه شود و هيچ گونه مواد شيميايي از ظروف به داخل مواد غذايي آزاد نشود. تا حد امکان در این ظروف غذاهای سرد سرو شود یا از نوع گیاهی آنها که در بازار موجود است استفاده شود. اگر کد را درست وارد کردهاید و همچنان با این خطا مواجه میشوید به این معنی میباشد که بازه زمانی یا سقف استفاده از آن به اتمام رسیده است. ﻣﻌﻤـﻮﻻ کد ها و ﻋﻼﺋﻢ تعریف شده ای ﺗﻪ ﻇﺮف ﺣﮏ ﺷﺪه اﺳﺖ.هر ﯾﮏ از اﯾﻦ کد ها ﻣﺸﺨﺺ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ آن ﻇﺮف از ﭼﻪ ﺟﻨﺴـﯽ اﺳـﺖ ، ﭼـﻪ ﻣـﻮادی در درون آن ﺑﻪ ﮐﺎر رﻓﺘﻪ اﺳﺖ و ﺑﺮای ﭼﻪ اﺳﺘﻔﺎده ای ﻣﻨﺎﺳﺐﺗﺮ اﺳﺖ. یعنی وقتی مشاهده میفرمایید که قیمت ظروف یکبار در یک مرکز بیش از حد پایین است، این احتمال وجود دارد که در درجه اول کالا کیفیت لازم را نداشته.

ستفاده از ظروف يك بار مصرف گياهي را به دليل برخورداري از مزاياي خوب سلامت به تمامي خانواده هاتوصيه مي كنند. پژوهش خبری : ظروف یکبار مصرف چه تاثیری بر سلامت افراد دارند؟ از این مواد برای تولید شانه تخم مرغ ،کاور سی دی، و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی استفاده می شود. اگر تا چند سال پیش به علت فانتزی بودن ظروف یکبار مصرف پلاستیکی؛ مردم فقط در موارد خاص از آنها استفاده می کردند ولی درچند سال اخیر به علت گرایش مردم به مصرف این ظروف ؛ روز به روز ظروف پلاستیکی درمدل های جدید و با تنوع و سایزهای مختلف ولی با کاربرد یکسان تولید می شوند و اگر در سالهای گذشته از مواد پلاستیکی فقط برای تولید نایلکس و وسایل بسته بندی استفاده می شد؛ ولی امروز برای بطری های آب و نوشابه ؛ظرف غذا ؛ قاشق ؛ چنگال ؛ لیوان ؛ سفره نان و برای بسته بندی مواد غذای مانند شیر ؛ پنیر؛ ماست ؛ خامه ؛ عسل و بقیه مواد خوراکی و همچنین برای انواع بسته بندی ها مانند مواد داروی ؛ بهداشتی و صنعتی نیز استفاده های زیادی می شود حتی برای بسته بندی تنقلات کودکان ( با توجه به حساسیت سلامتی آنان ) مانند چیس ؛ پفک ؛ لواشک و دیگر هل هول ها از این ظروف استفاده می شود.

ظروف پلی استایرنی شفاف برای نوشیدنیهای سرد ساخته میشوند و ریختن مواد داغ مثل چایی در آنها خطرناک است. دیجی کالا در مناسبتهای مختلف کدها و پیشنهادهای تخفیفداری ارائه میکند که برای آگاهی از آنها کافیست یکی از روشهای عضویت در خبرنامه، شبکههای اجتماعی، ربات تلگرام و اپلیکشین موپن را دنبال کنید که در ادامه نحوه دنبال کردن هر کدام را شرح میدهیم. • اين ظروف دستگاه گوارش را مستعد عفونت ها مي سازد. در میان تمام انواع ظروف یک بار مصرف از بطریهای آب آشامیدنی به عنوان پرمصرف ترین انواع این ظروف نام برد. یک متخصص بهداشت و ایمنی غذایی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه فارس گفت: ظروف یکبار مصرف از مواد مختلفی ساخته شده و با نام های مختلفی نیز شناخته میشوند. تولید ظروف گیاهی به دهه 1970 بازمیگردد اما در نهایت آمریکاییها در سال 2002 موفق به تولید انبوه پلیمرهای گیاهی شدند و از بهمن ماه 86 محققان ایرانی موفق به تولید این پلیمرها شدند و نام ایران بهعنوان پنجمین کشور در دنیا که صاحب این فناوری است، ثبت شد. بهطور معمول در کشورهای صاحب فناوری تولید پلیمرهای گیاهی از نشاسته ذرت، سیبزمینی و گندم برای این منظور استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید