قیمت، فروش و خرید ظروف یکبار مصرف اینترنتی تهران – عسل پلاست

ظرفهای فومی یکبار مصرف مناسبترند، اما ایمنی صددرصد ندارند. ظروف یکبار مصرف پلی استایرن به ظروف فومی نیز معروف هستند البته باید به این نکته نیز اشاره شود که برخی از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف نیز جز این دسته می باشند. ظروف یکبار مصرف با منشاء گیاهیاین ظروف به دو دسته تقسیم می شوند که دسته اول صد در درصد تخریب پذیر بوده و مواد اولیه آنها منشاء غذایی داشته و از موادی مانند پروتئین ها و ساکارین ها تولید شده و قابل خوردن نیز هستند اما این ظروف در ایران تولید نمی شود اما دسته دوم که 30 تا 70 درصد تخریب پذیر هستند قابلیت خورده شدن ندارند و منشاء آنها غالبا مواد نشاسته ای است. ضرر ظروف یکبار مصرف پلیاستایرن در هنگام مصرف مواد نوشیدنی اسیدی و چرب مانند نوشابه و کاکائو، بسیار بیشتر از مصرف چای داغ است. این گاز در دمای 160 درجه آزاد میشود، دمای غذای داخل ظرف 200 درجه است،که گاز همراه با غذا به بدن انسان انتقال می یابد.گاز هگزان عوارضی مانند سر درد را به همراه دارد. همچنین ظروف یک بار مصرف سفید رنگ و فوم دار برای مواد غذایی سرد، گرم و مرطوب مناسب هستند، ولی برای مواد غذایی داغ نباید استفاده شوند .مثلاً برای پیتزایی که در دمای 140 درجه سانتیگراد طبخ میشود، توصیه نمیشود.

در ميان تمام انواع ظروف يك بار مصرف شايد بتوانيم از بطري هاي آب آشاميدني به عنوان پرمصرف ترين انواع اين ظروف نام ببريم که استفاده از آن ها نيز مستلزم رعايت نكات ايمني خاصي است.بطري هايي كه در ماه هاي گرم سال حتي اگر حاوي آب معدني نباشند، به طور مرتب از آب شهري پر مي شوند و درون يخچال قرار مي گيرند تا آب خنك مصرفي خانواده را تأمين كنند و در ديگر ايام هم براي نگهداري موادي چون آب ليمو و آب غوره مورد استفاده قرار مي گيرند. جنس یکبار مصرف ها به گونه ای است که توانایی نگهداری رنگ را ندارند و هنگام تماس با چای یا غذای داغ ٬ رنگ حل می شود ویک لایه از آن همراه غذا یا چای وارد بدن می شود. اگر قرار است غذاهاى طبخ شده پس از دو ساعت ماندگارى در این گونه ظروف مصرف شوند باید غذا در شرایط مطلوب یعنى زیر دماى 14 درجه یا بالاى 60 درجه نگه داشته شود. معمولا جنس اين بطري ها از پی وی سی(PVC) است كه مشكلي هم براي سلامت انسان به وجود نمي آورد. بهترین راه حل برای کاهش آلودگی های ناشی از ظروف یکبار مصرف ، فرهنگ سازی برای استفاده نکردن از آنهاست که پیشگیری یا کاهش مصرف را در پی خواهد داشت.

• براي مواد غذايي داغ از فويل هاي آلومينيومي استفاده شود. PP (پلی پروپلین): محصولات یکبار مصرفی که از این مواد ساخته شده اند در جهان دارای محبوبیت بیشتری نسبت به سایر محصولات دارند و علت آن این است که این مواد در ترکیب اصلی خود دارای ماده ی استایرن نبوده در نتیجه دارای مواد سمی نیز نمی باشد، به همین دلیل در مجاورت با گرما و یا ترکیب با مایعات داغ، هیچ موادی از آن آزاد نمی شود که باعث ضرر زدن به سلامتی انسان شود. ترکیب «چربی و حرارت بالا و پلاستیک» باعث آزادسازی دیوکسین به داخل غذا میشود. چنانچه این ظروف در معرض نور و حرارت آفتاب قرار بگیرد باعث آزاد شدن ترکیبات خطرناک که احتمال سرطان زا بودن دارند، می شود. • نور و حرارت آفتاب تركيبات خطرناك ظروف یک بار مصرف را آزاد مي كند و احتمال سرطان زايي در مصرف كنندگان را بالا مي برد. بستهبندی با این نوع ظروف در مورد مواد خشک زیان چندانی ندارد، اما برای مواد غذایی مرطوب که امکان مهاجرت مونومر آزاد به داخل مواد غذایی و سپس بدن بسیار محتمل است نا مناسب می باشند. در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف مادهای سمی بنام دیوکسین آزاد میشود که خطر بروز سرطان به خصوص سرطان سینه را در زنان افزایش میدهد.

معمولا جنس بطریهای آب آشامیدنی (که در ماههای گرم سال حتی اگر حاوی آب معدنی نباشند، به طور مرتب از آب شهری پر میشوند و درون یخچال قرار میگیرند یا برای نگهداری موادی چون آبلیمو و آبغوره مورد استفاده قرار میگیرند) از PET یا همان پلی اتیلن ترفتالات گرید بطریست که مشکلی هم برای سلامت انسان به وجود نمیآورد، اما اگر آب بیش از ۶ ماه در این ظروف نگهداری شود، احتمالِ آلودگی در آنها به شدت افزایش می یابد. پیش از معرفی انواع ظروف یکبار مصرف بهتر است آشنایی مختصری در خصوص انواع پلیمرهاي مصنوعی (PS (پلی استایرن)، PETE یا PET (پلی اتیلن ترفتالات)، PE (پلی اتیلن)، PP (پلی پروپلین)، PC (پلی کربنات)، PVC (پلی وینیل کلراید)، PA (پلی آمین)) مورد استفاده در تهیه این دسته از ظروف، داشته باشیم. در موقع شستن ظروف پلاستیکی به هیچ عنوان نباید از وسیله یا مواد شیمیایی برنده و قوی استفاده کرد، زیرا اگر سطح داخلی یا خارجی این دسته از ظروف آسیب ببینند و خراش پیدا کنند، غیرقابل استفاده خواهد شد، چون موجب ترشح مواد شیمیایی درون بدنه پلاستیک به خارج خواهد شد. خیلی بهترست از بطریهای شیر و آب و پستانکهای نوزادان که از پلاستیک درست شدهاند، استفاده نشود. پلاستیک هایی که برای تماس با مواد غذایی ، به کار می روند ، عمدتاً از منابع نفتی استخراح می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید