قیمت، فروش و خرید ظروف یکبار مصرف اینترنتی تهران – عسل پلاست

از آنجایی که مقدار این مواد سرطانزا در ظروف شفاف بیشتر است، بنابراین باید در استفاده از آنها بیشتر احتیاط کرد. همچنین غذا نباید بیشتر از دو ساعت در این ظروف باقی بماند. اگر قرار است غذاهای طبخ شده پس از دو ساعت ماندگاری در این گونه ظروف مصرف شوند، باید غذا در شرایط مطلوب یعنی زیر دمای 14 درجه یا بالای 60 درجه نگه داشته شود. این کیسه های جدید با قرار گرفتن در لباسشویی، پس از 10 دقیقه در آب حل میشوند، در نتیجه آلودگی زیست محیطی ایجاد نخواهند کرد.  بطریهای آب معدنی در دیگر ایام هم برای نگهداری موادی چون آبلیمو، سرکه و آب غوره مورد استفاده قرار میگیرند.  ظروف یکبار مصرف پلی استایرنی در لیوانهای آب، کارد، چنگال،قاشق و ظروف غذایی مورد استفاده قرار میگیرند؛ از مونومر استایرن که ترکیبی آروماتیک است تشکیل شده است و در مواجهه با دمای بالاتر از ۶۵ درجه سانتیگراد این مونومر آزاد می شود که تاثیرات سرطانزا دارد . از آنجایی که چربی ، فرآیند آزاد شدن این مونومر سمی را تسریع میکند ، بسته بندی مواد غذایی چرب نیز در این گونه ظروف ممنوع است . مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف با رنگ روشن و شیشهای به علت ضعیف بودنشان موجب آزادشدن مواد شیمیایی میشود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، کسانی که حداقل یک وعده غذای خود را در ادارات و سازمانها میخورند از جمله کسانی هستند که هر روز در معرض خطرات این ظروف قرار دارند، اما به راستی این صرفهجوییها در زمان و البته هزینه به چه بهایی انجام میشود؟ ــ سرمای زیاد هم تشدیدکننده مشکلات است؛ شایعترین حالت، فریز کردن آب در ظروف پلاستیکی است لذا باید از قرار دادن ظروف PET محتوی آب بهمدت طولانی در یخچال و فریزر یا انجماد آب در بطریهای مخصوص آب معدنی خودداری کرد. بطریهایی که در ماههای گرم سال حتی اگر حاوی آب معدنی نباشند، به طور مرتب از آب شهری پُر میشوند و درون یخچال قرار میگیرند تا آب خنک مصرفی خانواده را تامین کنند و در دیگر ایام هم برای نگهداری موادی چون آب لیمو و آب غوره مورد استفاده قرار میگیرند. بنابراین خانوادهها باید از استفاده مکرر این ظروف برای نگهداری آب در یخچال خودداری کنند. مردم سعی کنند از ظروف چینی و پیرکس استفاده کنند. میوهها جایش در پاکتهای کاغذی بود، تنقلات و دیگر خریدهای روزانههم و از همه مهمتر، آش و برنج و خورشت، در هیچ ظرفی جز ظروف فلزی و چینی، به کاممان مزه نمیداد، حتی نذرهایمان را در ظروف چینی بین همسایهها قسمت میکردیم.

با وجود این که ظروف کاغذی سریعتراز پلاستیک خراب میشوند اما همچنان مقرون به صرفه ترین و پرکاربردترین ظروف هستند. را به عینه ببینیم، کاش لااقل در این ایام، مخازن مناسبی برای جمعآوری این ظروف پس از مصرف، تهیه و نصب میشد و مسئولان شهرداری برای این مهم راهکاری میاندیشیدند. علائم مربوط به نوع پلیمری که ظروف پلاستیکی از آن ساخته شده اند در ته هر ظرف قابل مشاهده است. این گاز در دمای 160 درجه آزاد میشود، دمای غذای داخل ظرف 200 درجه است که گاز همراه با غذا به بدن انسان انتقال مییابد. اين گاز در دماي 160 درجه سانتيگراد آزاد مي شود، گاز هگزان عوارضي مانند سردرد را به همراه دارد. اين خاصيت به خصوص در مورد ظروف يك بار مصرف شفاف كه درصد بالاتري از مواد سرطان زا را دارا هستند و در جامعه كاربرد بيشتري هم دارند، بسيار حائز اهميت است. این روزها در کشور ما مصرف این ظروف به اوج رسیده است و تقریبا همه مردم یک بار هم که شده در این ظروف غذا یا آشامیدنی مصرف کردهاند یا خواهند کرد، خصوصا در این ایام. هم اکنون پنج هزار کارخانه و کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف در کشور وجود دارد، این در حالی است که تنها 300 کارخانه از این تعداد مجوز تولید این ظروف را دارند و مشخص نیست، مابقی این کارخانهها از چه موادی و چگونه نسبت به تولید این ظروف اقدام میکنند.

تجارتهای بیشتری که مرتبط با بسته بندیهای سازگار با محیط زیست هستند مانند تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی، رو به گسترش است. شایان ذکر است که به هر نوع پلاستیکی مجوز بسته بندی مواد غذایی داده نمی شود. یک متخصص بهداشت و ایمنی غذایی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه فارس گفت: ظروف یکبار مصرف از مواد مختلفی ساخته شده و با نام های مختلفی نیز شناخته میشوند. ضمن اینکه کارخانه های تولید کننده ظروف پلاستیکی براى مواد غذایى باید پروانه ساخت داشته باشند. از جمله مزایای استفاده از پلیمر گیاهی میتوان سازگاری با محیط زیست، عاری بودن از هرگونه خطرات مضر مواد پلاستیکی پس از تماس با غذای داغ، تهیه شدن از مواد اولیه تجدیدپذیر، عدم وابستگی به مواد نفتی، مصرف انرژی کمتر در فرایند تولید را از مزایای اصلی ظروف یکبار مصرف پلیمری و گیاهی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید