لیست و اطلاعات کامل فروشگاه های ظروف یکبار مصرف اصفهان

پس اولین مرحله تولید یک پلیمر قوی از بین بردن این خاصیت است: افزودن اسیدهای چرب گیاهی چون استاریک اسید و اولئیک اسید باعث میشود تغییراتی در ترکیب اولیه به وجود آید و با تشکیل گروه استری با زنجیره طویل کربنی، خاصیت آبگریزی ایجاد شود. همانطور که میدانید ظروف یک بار مصرف رایج، علاوه بر آلودگیهای زیست محیطی، برای سلامتی نیز مضر هستند و برخی از آنها در مجاورت مواد غذایی، موجب از بین رفتن ویتامینها و پروتئینهای موجود در غذا میشوند. هر دو لیوانهای کاغذی و پلاستیکی میتوانند از مواد قابل بازیافت ساخته شوند که آنها را گزینه بهتری برای محیط زیست نسبت به تولید مرسوم میکند. اگر قرار است غذاهاى طبخ شده پس از دو ساعت ماندگارى در این گونه ظروف مصرف شوند باید غذا در شرایط مطلوب یعنىزیر دماى ۱۴ درجه یا بالاى ۶۰ درجه نگه داشته شود. از این پس با انتشار هر کد تخفیف جدید، از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی میشود.

دیجی کالا در مناسبتهای مختلف کدها و پیشنهادهای تخفیفداری ارائه میکند که برای آگاهی از آنها کافیست یکی از روشهای عضویت در خبرنامه، شبکههای اجتماعی، ربات تلگرام و اپلیکشین موپن را دنبال کنید که در ادامه نحوه دنبال کردن هر کدام را شرح میدهیم. هرچند اکثر مردم به دنبال جنس ارزان هستند اما رفته رفته با افزایش آگاهی مردم در مزیت ظروف گیاهی بر پلاستیکی استقبال مردم ازین ظروف بیشتر شده است و مشتریانی داریم که کیفیت را به ارانی ترجیح می دهند. ـ در ترکیبات ظروف گیاهی از نشاسته و ذرت و سلولز و سلولهای گیاهی استفاده می شود. برای مثال موم عسل باعث براق و نرم شدن آن می شود و فیبر سلولز به آن استحکام می دهد. متاسفانه هنوز در کشور ما در صنایع پی وی سی نرم از مواد چون روغن DOP استفاده می شود که به ویژه برای کودکان بسیار نامناسب هستند. ــ از قراردادن ظروف پلیاستایرن حاوی مواد غذایی چرب در فریزر خودداری کنید زیرا پلیاستایرن کنار مواد غذایی چرب در سرما خاصیت شکنندگی پیدا کرده خطر مهاجرت مونومرها وجود دارد. این ماده سمی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان می شود.

پلیمر خود از مونومرهایی تشکیل شده که این مونومرها سمی وسرطان زا هستند و وقتی غذای گرم داخل این ظروف پلیمری قرار می دهیم گرما وحرارت غذا آزادی مونومرها را تسهیل میکند و خاصیت سرطان زایی آن بروز می یابد. اما گذشته از کمتوجهی مردم به لزوم رعایت بهداشت محیط و لزوم توجه به شیوه دور ریختن ظروف و جلوگیری از آلودگی کوچه و خیابان، باید بدانیم ظروف پلاستیکی یکبار مصرف مملو از غذا و آشامیدنی داغ، با بدن انسان چه میکند. تولید ظروف گیاهی به دهه 1970 بازمیگردد اما در نهایت آمریکاییها در سال 2002 موفق به تولید انبوه پلیمرهای گیاهی شدند و از بهمن ماه 86 محققان ایرانی موفق به تولید این پلیمرها شدند و نام ایران بهعنوان پنجمین کشور در دنیا که صاحب این فناوری است، ثبت شد. بهطور معمول در کشورهای صاحب فناوری تولید پلیمرهای گیاهی از نشاسته ذرت، سیبزمینی و گندم برای این منظور استفاده میشود. ظروف یکبار مصرف دارای گونه های متفاوتی هستند و علت تفاوت آن ها در موادی است که در ساخت آن ها استفاده شده است. دﯾﮕﺮ از اﺟﺎق های زﻏﺎﻟﯽ و نفتی ﺧﺒﺮی ﻧﯿﺴﺖ. عدم وابستگی به منابع نفتی و مصرف کم انرژی برای ساخت ظروف یکبار مصرف گیاهی از دیگر مزایای آن است.پلیمرهای گیاهی جهت تولید دمایی در حدود 130 درجه نیاز دارند درحالیکه در پلیمرهای معمولی این دما بالای 190 درجه است و این اختلاف 60 درجه دما باعث صرفه جویی مالی زیادی در طول سال میشود.

یکی دیگر از مسائلی که در نوروز مطرح می شود افزایش مصرف ظروف یک بار مصرف است که افراد در مسافرت استفاده میکنند یا در رستورانها استفاده می شود. با شیوه زندگی سریع ، امروزه بسیاری از مردم از اسنکهای غذایی ، بدلیل سهولت استفاده بیشتری می کنند. در استفاده از این پلاستیکها هیچ محدودیتی وجود ندارد و تمام انواع ظروفی که با پلاستیکهای معمول ساخته میشود با پلیمرهای گیاهی هم قابل تولید است، ضمن اینکه ظروف گیاهی از انعطافپذیری بیشتری برخوردارند، در مایکروفر قابل استفادهاند، بر خلاف پلیاستایرن که استفاده از آن در دمای بالاتر از 65 درجه مجاز نیست، دمای 90 تا 100 درجه سانتیگراد را به راحتی تحمل میکنند. از جمله ویژگی های آن می توان به گرم ماندن طولانی غذا، مقاوم در برابر گرما و تغییر حالت ندادن، کم حجم بودن و مهمترین آن قابل استفاده بودن در داخل فر و ماکروویو اشاره کرد. ظروف یکبار مصرف پلی استایرن به ظروف فومی نیز معروف هستند البته باید به این نکته نیز اشاره شود که برخی از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف نیز جز این دسته می باشند. بسیاری از ظروف پلاستیکی که درون سطل های زباله انداخته می شوند، هرگز بازیافت نمی شوند. بطریهایی که در ماههای گرم سال حتی اگر حاوی آب معدنی نباشند، به طور مرتب از آب شهری پُر شده و درون یخچال قرار میگیرند تا آب خنک مصرفی خانواده را تامین کنند که با فریز کردن بطری های آب باعث شکسته شدن پلیمرها به مونومرهای سمی خواهد شد و در درازمدت عوارض سرطانزایی چنین اقداماتی در دستگاههای گوارشی و مغز نمود پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید