مزایا و معایب ظروف یکبار مصرف – معرفی لوازم آشپزخانه – مجله کیت لاین

سال هاست که این ظروف در میان مردم جهان جای باز کرده است و محبوبیت بسیار زیادی دارد چراکه زندگی را به نحوی برای مردم آسانتر کرده و صرفه جویی در زمان را به همراه خود آورده و دیگر نیازی به صرف زمان جهت جمع آوری، شست شو و خشک کردن ظروف در مجالس، سفرها، پیکنیک ها و غیره نیست. استفاده از ظرف های پلیمری یا به اصطلاح ظروف یکبار مصرف به چند دلیل از قبیل:استفاده آسان، صرف جویی در زمان و رعایت بهداشت در زندگی مردم نقش گسترده ایی پیدا کرده است. ــ در صورت استفاده از چسبها و نوارهای پلاستیکی مناسب فر و اجاقهای مایکروویو از تماس مستقیم این مواد با ماده غذایی اجتناب شود. مشکلات را تشدید میکند؛ بهویژه عادت ریختن مواد غذایی ترش مانند آبغوره و آبلیمو در ظروف PET باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد. اما باید ظروف یکبار مصرفی را که با مواد پلی اتیلنی ساخته می شود و از سازمان غذا و دارو پروانه ساخت می گیرد را در جایی که مناسب است استفاده کنیم. ــ روکشهای ارتجاعی پوشاننده مواد غذایی (موسوم به سلفونها) که از پلاستیک با کد 4 تهیه شدهاند نسبت به آنها که از پلاستیک کد 6 تهیه شدهاند، ایمنتر هستند.

زمانی که درون ظروف شیشه ایی با رنگ روشن یکبار مصرف، مواد غذایی داغ ریخته شود موجب آزاد شدن مونومرها (مواد شیمیایی مضر) می شود. اما این نکته هم را باید گفت که متخلخل بودن آن امکان نفوذ باکتری ها به درون بطری وجود دارد پس مواظب باشید که از آنها مجددا استفاده نکنید. علائم مربوط به نوع پلیمری که ظروف پلاستیکی از آن ساخته شده اند در ته هر ظرف قابل مشاهده است.هر یک از این کدها مشخص می کند که آن ظرف از چه جنسی ساخته شده است تا بازیافت کنندگان بتوانند آنها را تفکیک کنند.این اعداد بسیار مهم بوده و بیانگر نوع موادی هستند که درون ظروف پلاستیکی به کار رفته اند.اگر عدد درج شده 1، 2، 3، 4 و 5 بود ظرف پیش روی شما مناسب نگهداری مواد غذایی است. هر چه این اعداد کوچکتر باشند ظرف برای نگهداری مواد غذایی مناسبتر است، به نحوی که بهتر است از ظروفی که عدد 1 و 2 روی آنها درج شده برای نگهداری مواد غذایی استفاده کرد و اگر این عدد بین 3 تا 6 بود (با بزرگتر شدن عدد) احتمال مهاجرت مواد شیمیایی به ماده غذایی افزایش می یابد. از این پلاستیک ها در همه جا می توان استفاده کرد.

به طور مثال، در اروپا، قطعه نگهدارنده توپ گلف در زمین، از پلیمرهای گیاهی ساخته می شود و پس از کاشت در زمین آن را خارج نمیکنند، زیرا به سرعت تجزیه خواهد شد. بدست می آید. ظروف گیاهی دومین بیوپلاستیک پر مصرف در سراسر جهان است که هم به لحاظ اقتصادی بهینه است و هم وزنش پایینتر ازظروف یکبار مصرف مشابه میباشد. از این ماده پلاستیکی معمولا در ظرف ماست و ظروف مشابه که دهانه گشادی دارند استفاده می شود. در دوران کرونا نیز، برای رعایت هر چه بیشتر مسائل بهداشتی استفاده از ظروف یک بار مصرف افزایش یافت. جهت تبلیغات می توانید نام لوگو و رستورانتان را بر روی ظروف یک بار مصرف حک کنید این کار کمک میکند تا موقعی که مشتریان آنجا را ترک می کنند نام رستوران در ذهنشان بماند. ــ از قراردادن ظروف پلیاستایرن حاوی مواد غذایی چرب در فریزر خودداری کنید زیرا پلیاستایرن کنار مواد غذایی چرب در سرما خاصیت شکنندگی پیدا کرده خطر مهاجرت مونومرها وجود دارد. کدر رنگ هستند از میان این پلاستیک ها می توان به ظروف مایع ظرفشویی و سایر مواد شستشو اشاره کرد، از دور ریختن این ظروف خودداری کنید.

سازمان حفاظت محیط زیست نشان میدهد که تولید کاغذ بیشتر از 300 درصد از سال 2007 نسبت به 1907 افزایش یافته است.  ظروف یکبار مصرف پلیمری که منشاء نفتی دارند، به علت اینکه در مواد غذایی گرم، چربیدار و مواد ترش و اسیدی حل میشوند، بسیار مضر، بیماریزا و به خصوص سرطانزا هستند، ضمن اینکه تجزیهپذیر و تخریبپذیر نیستند و محیط زیست را آلوده میکنند. ممکن است محصولات بدون روکش، روغن و مواد غذایی را به خود جذب کند. با گفتار مغشوش و متناقض خود درباره انواع ظروف، مردم را دچار سرگردانی کردهاند؛ در این مطالب سعی شده تا در عین ایجاز، تصویری نسبتاً روشن از وضعیت ظروف غذایی موجود در بازار ایران ارائه شود؛ هرچند در برخی موارد، تناقضات ظاهری نظرات، جمعبندی محکم و مستدل را دشوار میکند. این ظروف یکی از بهترین گزینه های برای بازیافت ظروف مناسبی هستند. این گاز در دمای 160 درجه آزاد میشود، دمای غذای داخل ظرف 200 درجه است،که گاز همراه با غذا به بدن انسان انتقال می یابد.گاز هگزان عوارضی مانند سر درد را به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید