مزایا و معایب ظروف یکبار مصرف – معرفی لوازم آشپزخانه – مجله کیت لاین

متأسفانه مراکز پخش عمده نایلون و ظروف یکبار مصرف، گاهی به دلیل سود بیشتر اقدام به خرید محصولاتی میکنند که نهتنها برای طبیعت آسیبزا هستند. از طرفی فروشندگان در سوپرمارکتها، مراکز خرید و… ظرفهای یکبارمصرف بنا به نیاز و خواسته مشتریان در دستهبندیهای گوناگونی طراحی و تولید میشوند.شما با مراجعه به مراکز معتیر عمدهفروشی ظروف یکبار مصرف میتوانیدخرید باکیفت تر و مناسب تری داشته باشید. معمولاً به جهت پذیرایی استفاده از لوازم یکبارمصرف و مراجعه به مرکزی جهت عمدهفروشی ظروف یکبار مصرف به ذهنتان میرسد. معمولاً افراد نیاز به تعداد بالایی از این ظروف خواهند داشت. دانشمندان اثبات کردهاند که ظروف یکبارمصرف غیر ارگانیک تا 300 سال نیمهعمر خواهند داشت. مظلومی بیان کرد: اغلب مردم از این خطرات و موارد استفاده هر کدام از این ظرفها بیاطلاع هستند و لازم است اطلاعات مربوط به موارد مجاز استفاده و ممنوعیتهای آن به صورت اتیکت روی محصول درج شود.بهترین راه حل برای کاهش آلودگی های ناشی از ظروف یکبار مصرف ، فرهنگ سازی برای استفاده نکردن از آنهاست که پیشگیری یا کاهش مصرف را در پی خواهد داشت. همانطور که از اسم این ظروف مشخص است، تنها برای یکبار استفاده می باشد چراکه در صورت تکرر استفاده باعث ایجاد شیارهایی بر روی آن ها می شود که قابل مشاهده نیست، ای شیار ها باعث می شود شخص مصرف کننده مستعد به عفونتهای دستگاه گوارش شود زیزا این شیار ها باعث آزاد کردن مولکولهای آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا می شود.

این بگ های کاغذی دارای دریچه برای دیدن محتویات داخل آن می­باشد و مناسب جهت حمل کلوچه، دونات، بیسکوییت و حتی دانه ­های قهوه می­باشد. از اینرو وزارت بهداشت نگهداری ، حمل و بسته بندی غذا با دمای بالاتر از ۶۵ درجه را در ظروف پلاستیکی پلی استایرنی ممنوع کرده است. برای سرو غذا و نوشیدنی ممنوع اعلام شده است. جنس بطری های آب معدنی یا آب آشامیدنی PVC میباشد که مشکلی هم برای سلامت انسان بوجود نمی آورد اما استفاده بیش از 6 ماه از این بطری ها توصیه نمی گردد. اگر اين فرآيند اصولي و مطابق استانداردهاي لازم صورت گرفته باشد، مشكلي براي سلامت افراد به وجود نمي آورد. اگر شما هم خریدار ثابت این محصول هستید بهتر است مرکزی را انتخاب کنید که تضمین بهترین قیمت، گارانتی اصالت و مواد اولیه و همینطور ارسال سریع را به شما میدهد. یا این که شما برای یک سری مقاصد خاص و منحصربهفرد استفاده میکنید. بالاخره هرکدام از ما در مورد طبیعت و محیط پیرامون خودمان یک سری وظایف داریم. در مورد خاصیت تجزیهپذیری ظروف نیز حتماً دقت لازم را به خرج دهید. همینطور اگر میخواهید اغذیه را طی مدتزمان طولانی درون این ظروف قرار دهید. در واقع اگر قصد خرید این ظروف را دارید مرکزی را انتخاب کنید که تخفیفات مناسبی در حالت خرید تعداد بالا و عمده به شما میدهد.

اگر در تدارک برای برگزاری یک مراسم بزرگ و مهم هستید و ترجیحتان این است که در بهترین شرایط و با صرفهجویی حداکثری وقت و انرژی انجام شود. در این زمینه باید تقاضای اجباری شدن استاندارد ظروف یکبار مصرف به موسسه ارائه شود تا در این مورد تصمیمگیری شود ، اما متاسفانه تاکنون هیچ تقاضایی نشده است. پلیاستایرن۳۰ سال پیش به عنوان یک عایق ارزان و عالی برای نگه داشتن قهوه داغ مورد استفاده قرار می­گرفت. ظروف یکبار مصرف پلی استایرنی در لیوانهای آب، کارد، چنگال،قاشق و ظروف غذایی مورد استفاده قرار میگیرند؛ از مونومر استایرن که ترکیبی آروماتیک است تشکیل شده است و در مواجهه با دمای بالاتر از 65 درجه سانتیگراد این مونومر آزاد می شود که تاثیرات سرطانزا دارد . شرایط قیمتگذاری چگونه است؟ در این شرایط امکان ارسال در کمترین زمان ممکن همان چیزی است که برای آنها حیاتی بوده و ترجیح میدهند با پرداخت سریع کالای موردنظر خود را بدون دغدغه تحویل بگیرند.  ظروف پلی استایرنی در سه نوع شفاف شکننده ، نرم و نیمه شفاف و همچنین فومی عرضه می شود .استفاده از ظروف پلی استایرنی فوم دار (EPS) و ظروف پلی استایرنی سفید رنگ (HIPS) برای مواد غذایی گرم و مرطوب مشکلی ایجاد نمی کند ، ولی برای نگهداری مواد غذایی داغ نامناسب است .

برای مثال موم عسل باعث براق و نرم شدن آن می شود و فیبر سلولز به آن استحکام می دهد. متاسفانه هنوز در کشور ما در صنایع پی وی سی نرم از مواد چون روغن DOP استفاده می شود که به ویژه برای کودکان بسیار نامناسب هستند. سپس با افزودن موادی مثل موم عسل، روغن گیاهی و فیبر سلولز و آن را ارتقا دادیم. عنصر سازنده پلاستیک موادی به نام پلیمر است. البته تفاوت ظروف گیاهی یکبار مصرف با نوع پلاستیکی در این است که از مایکروفر می توان استفاده کرد. تفاوت انواع ظروف یکبارمصرف با هم چه بوده؟ این کاپ­ ها دارای جنس های مختلف بوده مانند انواع کاغذی، فیبرهای طبیعی قابل تجزیه، خمیر نیشکر و مقوای نازک. سینی های یکبارمصرفی که در مهمانی ها و فروشگاه ها استفاده می شوند دارای درب می باشند که باعث می شود خوراکی ها سالم و تازه بمانند. اما باید ظروف یکبار مصرفی را که با مواد پلی اتیلنی ساخته می شود و از سازمان غذا و دارو پروانه ساخت می گیرد را در جایی که مناسب است استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید