مزایا و معایب ظروف یکبار مصرف – معرفی لوازم آشپزخانه – مجله کیت لاین

باید در یک فرایند تجاری تجزیه شود. اما به طور کلی اختراع اصلی را باید در قرن نوزدهم دانست زیرا در این قرن و طی این سال ها بود که ظروف یکبار مصرف شروع به تولید انبوه و روند جهانی شدن پیدا کرد. می­توانید کلوچه ­های میوه ای را در این ظروف یکبار مصرف به صورت کامل یا تک برش جای دهید. در ادامه، این اطلاعات به شما کمک می کند تا بهترین ظرف یکبار مصرف را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید. با انتخاب این نوع جعبه ها می­توانید برنج سرخ شده، غذای چینی lo meiny و فلفل دلمه ای را بسته بندی کنید. این ظروف در حین سبک و کم حجم بودن مستحکم می باشند و در هنگام ریختن مواد غذایی داغ تغییر شکل نمی دهند. این ظروف یکبارمصرف برای حمل خوراکی­های کم مانند سالاد و زیتون پرورده در اغذیه فروشی ها استفاده می­شوند. ظروف یکبارمصرف گیاهی از مواد طبیعی ساخته شده و در برابر نفوذ آب و حرارت کم مقاوم هستند. این ظروف یکبارمصرف کاغذی قابل استفاده در مایکرویو و قابل بازیافت هستند.

یکی از نکات مهم در ظروف یکبارمصرف سرو خوراک، مقاومت این ظروف در برابر حرارت و عدم واکنش شیمیایی با خوراک است. یکی از نکات مهم در ظروف یکبارمصرف گیاهی، مقاومت این ظروف در برابر حرارت و عدم واکنش شیمیایی با خوراک است. به هیچ عنوان مواد غذایی را در ظروف یکبارمصرف درون ماکروویو قرار ندهید. ظروف یکبار مصرف گیاهی منشاء نشاسته داشته و عیوب و مضرات ظروف یکبار مصرف عادی را ندارد. بعضی غذاهای آماده و بستهبندی به شکلی هستند که بعد از گرم شدن در ماکروویو مورد استفاده قرار میگیرند، این نوع غذاها را نباید بعد از یکبار گرم کردن مجدداً در ماکروویو قرار داد چون گرمای شدید موجب انتقال مولکولهای پلیمری به غذا میشود و ممکن است برای سلامت مضر باشند. با گسترش فرهنگ تهیه و مصرف غذا در بیرون از محیط خانه و افزایش اهمیت سرعت سرو و جابجایی خوراک، ظروف یکبارمصرف به بخش مهمی از ظروف مورد استفاده در صنعت رستوران تبدیل گردیده است. در ادامه به انواع آن ها اشاره کرده و مزایا و معایب آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. از قابلیتهای این ظروف یکبارمصرف میتوان به دارا بودن نشان سیب سلامت، پلمپ شدن، امکان قرارگیری در مایکروویو، ماشین ظرفشویی و فریزر اشاره کرد.

PS (پلی استایرن): از ویژگی های این پلیمر مصنوعی می توان به شفاف بودن، شکننده بودن، تولید دود هنگام قرار گرفتن در مجاورت شعله اشاره کرد. شایان ذکر است این دسته از ظروف 2 درصد از بازار مصرف ظروف یکبار مصرف را به خود اختصاص داده و قیمت آن تقریبا 2 الی سه برابر ظروف یکبار مصرف پلاستیکی است. یکی درگیر از انواع ظروف یکبار مصرف، ظروف یکبار مصرف الیاف طبیعی است. ظروف یکبارمصرف پلاستیکی دارای استحکام، یکی از بهترین گزینه ­ها برای حمل مواد غذایی است. این جعبه­ ها در اندازه ­ها و انواع مختلف و مناسب با نیاز شما طراحی شده است. ظروف یکبارمصرف قابل حمل برای همه نوع بسته بندی در انواع طرح، اندازه و اشکال طراحی شده اند. با استفاده از این ظروف یکبارمصرف آلومینیومی می­توانید باقیمانده غذا را در فر گرم کنید. با استفاده ازاین ظروف می­توانید انواع کیک به صورت کامل و یا با برش ­های مختلف از مهمانتان پذیرایی کنید. جنس این ظروف یکبارمصرف از فویل آلومینیوم، پلاستیک PLA، کاغذ چند لایه، باگاس، نیشکر و کاغذ بدون روکش میباشد. از جنس مقوای نازک، فویل، پلاستیک، نیشکریا باگاس می باشد. این ظروف یکبار مصرف در ابعاد و جنس های مختلف موجود می باشد.

به عنوان محصولی جدید در میان ظروف یکبار مصرف، پاسخی مقرون به صرفه به نیاز کترینگداران، رستورانداران و کارگاههای قنادی است. برخی ظروف یکبارمصرف کاغذی بدون پوشش ممکن است روغن و سایر بقایای مواد غذایی را جذب کند. همانطور که در عنوان هم گفته شد، این توصیه ها عمومی است و ممکن است در موارد خاص و محدودی شرایط دیگری حاکم باشد که مدنظر مانیست و مراد ما در این مطلب آموزش عمومی استفاده از ظروف یکبارمصرف پلیمری است. سطح این ظرف از رشد و پرورش باکتری و سایر قارچ ها جلوگیری می کند. ممکن است محصولات بدون روکش، روغن و مواد غذایی را به خود جذب کند. نسبت به سایر محصولات گران تر است. نسبت به بقیه محصولات گران تر است. این محصولات برای سرو سالاد و میان وعده بسیار مناسب هستند در حالی که محتویات آن هنوز گرم مانده است مصرف می­شوند وجود درپوش­ های محکم در جابجایی کمک می­کند تا سوپ نریزد و سالم بماند. از سینی­ های صاف و مسطح میتوان برای جابجایی همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده، ناچو و غیره نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید