مزایا و معایب ظروف یکبار مصرف – معرفی لوازم آشپزخانه – مجله کیت لاین

برخلاف روش قبلی ترموفرمینگ در دو مرحله خلاصه میشود و ظروفی که از این روش ساخته میشوند و از کیفیت بالاتری نسبت به روش نیمه فرمینگ برخوردار هستند. با سرمایه گذاری در این زمینه تنوع، حفظ و افزایش خدمات، کیفیت ارائه خدمات رستوران را بالا ببرید. مشتریان علاقمندند غذایی که برای آنها ارسال می شود یا باقی مانده غذای خود در رستوران را در ظروف یکبار مصرف که از نظر بهداشتی و نگهداری غذا مطمئن هستند بسته بندی و با خود به منزل ببرند. نکتهای که کارشناسان به تازگی نسبت به آن هشدار میدهند این است که در ایران پیویسیهای استاندارد (food grade) برای بستهبندی مواد غذایی و بهداشتی تولید نمیشود و از نوع صنعتی این مواد، بدون توجه به مضراتشان، در صنایع غذایی و بهداشتی استفاده میشود. حتی عده ای هنگام پخش غذای نذری و یا حتی در میهمانی هایشان از ظروف و لیوان های رنگی و گاهی طرح دار یک بار مصرف استفاده می کنند در حالی که مرتبا کارشناسان و متخصصان بهداشت مواد غذایی توصیه های مکرری را درخصوص زیان آور بودن استفاده نامناسب از این گونه ظروف پلاستیکی برای سلامتی افراد می کنند. ﻣﻌﻤـﻮﻻ کد ها و ﻋﻼﺋﻢ تعریف شده ای ﺗﻪ ﻇﺮف ﺣﮏ ﺷﺪه اﺳﺖ.هر ﯾﮏ از اﯾﻦ کد ها ﻣﺸﺨﺺ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ آن ﻇﺮف از ﭼﻪ ﺟﻨﺴـﯽ اﺳـﺖ ، ﭼـﻪ ﻣـﻮادی در درون آن ﺑﻪ ﮐﺎر رﻓﺘﻪ اﺳﺖ و ﺑﺮای ﭼﻪ اﺳﺘﻔﺎده ای ﻣﻨﺎﺳﺐﺗﺮ اﺳﺖ.

می­توانید کلوچه ­های میوه ای را در این ظروف یکبار مصرف به صورت کامل یا تک برش جای دهید. با استفاده از ظروف یکبارمصرف پلاستیکی بادوام می­توان غذا را گرم و سالم به مشتری رساند. یکی از نکات مهم در ظروف یکبارمصرف سرو خوراک، مقاومت این ظروف در برابر حرارت و عدم واکنش شیمیایی با خوراک است. در واقع وزارت بهداشت مقاومت و میزان مهاجرت مواد سازنده پلیمرها را در حلال ها یا محلول هاى مشابه مواد غذایى مى سنجد. این ظروف یکبارمصرف بخاطر درب شفافش جوجه کباب و کباب وسوسه برانگیز را در معرض دید قرار می دهد. بعضی غذاهای آماده و بستهبندی به شکلی هستند که بعد از گرم شدن در ماکروویو مورد استفاده قرار میگیرند، این نوع غذاها را نباید بعد از یکبار گرم کردن مجددا در ماکروویو قرار داد چون گرمای شدید موجب انتقال مولکولهای پلیمری به غذا میشود و ممکن است برای سلامت مضر باشند. اگر قرار است غذاهاى طبخ شده پس از دو ساعت ماندگارى در این گونه ظروف مصرف شوند باید غذا در شرایط مطلوب یعنى زیر دماى 14 درجه یا بالاى 60 درجه نگه داشته شود. وظیفه این دستگاه رساند دمای ورق ها به مقدار مناسبی جهت شکل گیری آنها میباشد، سپس ورق ها وارد قالب میشوند و به شکل های مختلفی برای تولید ظروف یک بار مصرف درمیآیند.

انتخاب ظرف­ های مستطیل شکل سنتی، جعبه­ های مثلثی، باکس ­های مستطیل برای ساندویچ و ظروف دارای محفظه برای تأمین نیازهای خرده فروشی مناسب است. دارای اشکال مثلثی، مربع و مستطیل می­باشند. ظروف یکبارمصرف قابل حمل برای همه نوع بسته بندی در انواع طرح، اندازه و اشکال طراحی شده اند. این ظروف در اشکال گرد، مربع و مثلثی، ابعاد و حجم مختلف و مناسب با نیاز شما با کاربری گرم و سرد موجود می­باشد. نسبت به سایر گزینه ­ها کمتر با محیط زیست سازگار است. نسبت به بقیه محصولات گران تر است. نسبت به سایر محصولات گران تر است. از این ظروف یکبارمصرف درب دار برای سرو سس و چاشنی به صورت انفرادی و انواع سمپل استفاده می­شود. در ساخت ظروف يك بار مصرف، به منظور جلوگيري از شكنندگي ظروف، از مواد پلاستيكي لايزر استفاده مي شود. • از ظروف پلاستيكي در ماكروويو استفاده نكنيد به خصوص غذاهاي حاوي روغن وچربي، چون گرما و پلاستيك و روغن با هم تركيب شده كه نتيجه آن توليد سم ديوكسين است. با گسترش فرهنگ تهیه و مصرف غذا در بیرون از محیط خانه و افزایش اهمیت سرعت سرو و جابجایی خوراک، ظروف یکبارمصرف به بخش مهمی از ظروف مورد استفاده در صنعت رستوران تبدیل گردیده است.

بنابراین تولید و استفاده این ظروف هم برای سلامتی انسان و هم برای سلامت محیط زیست مضرات جبران ناپذیری دارد. دانش امروز مشخص کرده است مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ایجاد خستگی، ناراحتی اعصاب، کم شدن پلاکت­ها و هموگلوبین­های خون و حتی سرطان زایی آنهاست. از سینی­ های صاف و مسطح میتوان برای جابجایی همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده، ناچو و غیره نیز استفاده کرد. جعبه­ های یکبارمصرف کاغذی حمل غذا روشی مناسب و سازگار با محیط زیست برای بسته بندی سفارشات یا باقیمانده غذا است. ضرر استفاده از مواد نوشیدنی اسیدی مانند نوشابه و کاکائو در ظروف یکبار مصرف پلیاستایرن در مقایسه با مصرف چای داغ چند برابر است. تغییرات گسترده در تولید لیوانهای کاغذی و پلاستیکی در طول چند دهه گذشته رخ داده است. جنس این ظروف یکبارمصرف از فویل آلومینیوم، پلاستیک PLA، کاغذ چند لایه، باگاس، نیشکر و کاغذ بدون روکش میباشد. Poly Lactic Acid یا به اختصار PLA از جمله مواد پلی ­استری است که از منابع تجدید پذیر نظیر ذرت (در آمریکا)، نشاسته (عمدتا در آسیا)، نیشکر و… ظروف یکبارمصرف باگاس از باقیمانده عصاره نیشکر فشرده شده به دست می­آید. این ظروف بیشتر در مراسم تولد و مهمانی ­ها به کار می­رود. در رستوران­ ها از این ظروف برای حمل غذاهای تازه و نیمه آماده استفاده می­کنند.

دیدگاهتان را بنویسید