مقایسه کامل انواع ظروف یکبار مصرف و مزایا و معایب هرکدام

وزارت بهداشت در این راستا سعى کرده است کارخانه های تولید کننده ظروف یک بار مصرف را از کارخانجات تولیدکننده قطعات پلاستیکی در مصارف صنعتی تفکیک کند. استفاده از ظرف های پلیمری یا به اصطلاح ظروف یکبار مصرف به چند دلیل از قبیل:استفاده آسان، صرف جویی در زمان و رعایت بهداشت در زندگی مردم نقش گسترده ایی پیدا کرده است. قبل از سفارش میتوانید با مراجعه به سایت و یا تماس با مجموعه از قیمت ها اطلاع حاصل نمایید. تماس مواد غذایی داغ با ظروف یکبار مصرف ممکن است باعث انتقال مقادیر جزئی ترکیبات شیمیایی از جمله مونومرها یا پلاستی سایزرها به داخل ماده غذایی شود. به دلیل طبیعی بودن و تجزیه پذیر بودن ظروف گیاهی، مصرف آنها از سوی وزارت بهداشت توصیه می شود. بنابراین اگر در درون این ظروف آب جوش یا غذای داغ مانند آش ریخته شود، این مواد حل شده، وارد بدن میشوند و به دلیل داشتن ترکیبات خاص منجر به بروز سرطان میشود. شاید شما هم پس از مراسمهای مذهبی مانند روزهای تاسوعا و عاشورا و یا روزهای ملی مانند بیست دوم بهمن و ۱۴؛۱۵ خرداد و ایام جشن های ماه شعبانیه و ولادت ها از نزدیک شاهد ریختن ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مانند بطری های نوشابه ؛ لیوان ؛ ظروف غذا ؛ قاشق و چنگال در پیاده رو ؛ کوچه ؛ خیابان ؛ نهر؛ ؛ جوی و کانال آب باشید و همچنین در جشن های و غم های خانوادگی و خرید های روزانه مواد غذائی از مراکز فروش و اغذیه فروشی ها از این ظروف زیاد استفاده می شود و شاید این موضوع افزایش مصرف مواد غیر قابل تجزیه در طبیعت باعث دل نگرانی و ناراحتی شما نیز شده باشد.

بنابراين اگر در درون اين ظروف آبجوش يا غذاي داغ مانند آش ريخته شود، اين مواد حل شده و وارد بدن مي شوند و به دليل داشتن تركيبات خاص منجر به بروز سرطان هاي مختلف مي شود. برای نوشیدنی های گرم از لیوانهای کاغذی یا ظروف پلی استایرنی سفید رنگ و برای نوشیدنی های سرد از ظروف پلی استایرنی بیرنگ و شفاف استفاده کنند و از ریختن مواد داغ در ظروف یکبار مصرف خودداری کنند. مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف با رنگ روشن و شیشهای به علت ضعیف بودنشان موجب آزاد شدن مونومرها (مواد شیمیایی) میشود. همچنین، ظروف یک بار مصرف پلاستیکی موجب آلودگی محیط زیست میشود. استفاده نابجا از ظروف پلی اتیلن موجب آزاد شدن مواد آلی و ترکیبات شیمیایی موجود در دیواره ظروف و ورود آنها به داخل مواد غذایی میشود که مصرف آنها برای سلامتی مضر است و ممکن است مشکلات گوارشی و حتی بروز برخی بدخیمیها در افراد را به دنبال داشته باشد. مونومر آزاد در ظروف یکبار مصرف، نوع PVC ، در فرآیند تولید ، مقداری مونومر باقی می ماند که با غذا وارد بدن و به مرور زمان تجمع و از حد تراکم مجاز برای انسان فراتر می رود. مونومر آزاد در ظروف یکبار مصرف، نوع PVC ، در فرآیند تولید، مقداری مونومر باقی می ماند که با غذا وارد بدن و به مرور زمان تجمع و از حد تراکم مجاز برای انسان فراتر می رود.

برای همین در استفاده از پلاستیکها به عنوان ظروف غذا باید بسیار محتاط بود و در ضمن به هر نوع پلاستِیکی نباید مجوز بسته بندی مواد غذایی داده شود. در فصل تابستان خیلیها از بطریهای یکبار مصرف آب برای تهیه آب خنک از طریق یخ بستن آب استفاده میکنند،ثابت شده است وقتی یخ درون ظروف یکبار مصرف آب میشود از جداره بطری مواد سرطانزا به درون آب آزاد میشود. در فصل تابستان خیلیها از بطریهای یکبار مصرف آب برای تهیه آب خنک از طریق یخ بستن آب استفاده میکنند، ثابت شده است وقتی یخ درون ظروف یکبار مصرف آب میشود از جداره بطری مواد سرطانزا به درون آب آزاد میشود. کاربرد پلیمرهای گیاهی جهت تولید ظروف یکبار مصرف و به کارگیری کیسه های پارچه ای به جای کیسه های نایلونی در هنگام خرید نمونه ای از این روش ها است. نباید غذاهای خود را در ظروف پلاستیکی در مایکروویو گرم کنید، این موضوع بخصوص در مورد غذاهای حاوی روغن و چربی اهمیت مییابد. اگر چه پیشبینی نشدن مخازن جمعآوری زباله ویژه زباله خشک، یکی از مشکلات در شهرهای بزرگ بهشمار میرود، اما قبول کنیم که هنوز مردم فرهنگ توجه به محیط زندگی را بهخوبی فرا نگرفتهاند و انواع و اقسام زبالهها را کنار خیابان و معابر رها میکنند.

با اشاره به اینکه مونومرهای وینیل کلرید همانطور که از بسته ماده غذایی وارد چربی می شوند، وارد آب نیز می شوند؛ ثابت شده است که آب معدنی نگهداری شده در بطری های PVC حاوی مقادیری وینیل کلرید است که مقدارش در یک لیتر آب بعد از 6ماه به 1700 میلی گرم می رسد کما اینکه در کشورهایی که مصرف آب بسته بندی شده در ظروف متدوال است، بدن هر فرد روزانه 120 نانوگرم وینیل کلرید دریافت می کند. با توجه به این که فرآیند آزاد شدن این مونومر در مواجه با چربی تسریع میشود، بستهبندی مواد غذایی چرب نیز در این گونه ظروف ممنوع است. هم اکنون پنج هزار کارخانه و کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف در کشور وجود دارد ، این در حالی است که تنها 300 کارخانه از این تعداد مجوز تولید این ظروف را دارند و مشخص نیست ، مابقی این کارخانهها از چه موادی و چگونه نسبت به تولید این ظروف اقدام میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید