مناسب برای دکور منزل و قا.

برای تشخیص قالبی بودن یا دست ساز بودن یک کریستال هم می توانید به انتهای ظروف نگاه کنید در صورت وجود خط سرتاسری کریستال شما قالبی است، برای خرید مناسب حتما ظاهر تک تک ظروف به خصوص فنجان و یا لیوان ها را به درستی بررسی کنید تا از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید. گلدان کریستال لاله فوتی 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط تراش روی کریس.. میوه خوری کریستال یلدا مگنولیا پرسی 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط ترا.. پیاله کریستال مگنولیا پرسی پایه دار 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط ترا.. کلاه چینی پایه فوتی سان آیس بنفش 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط تراش ر.. میوه خوری کریستالی سبز گود 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است. یک حضور ساده در بازار های سنتی کافیست تا با انواع مختلف ظروف بلور و کریستالی که توسط فروشندگان آن به فروش می رسد روبرو شویم. 1- کرستال از بلور سنگین تر میباشد؛ کریستال و بلور، هر دو نوعی شیشه هستند اما میزان سرب داخل کریستال، از بلور بیشتر است به همین دلیل، کریستال از بلور سنگین تر میباشد و بلور برای بدن مناسب تر است.

برای تهیه جهیزیه عروس، چه ظروفی مناسب تر هستند؟ خرید از برند های معروف، یکی از مطمئن ترین روش های تهیه جهیزیه عروس میباشد. این روش از سوی تولید کنندگان برای رعایت حقوق مصرف کننده به کار گرفته می شود تا در نهایت موجب تهیه کالایی با حداقل قیمت ممکن و در عین حال با کیفیت شود. ۲-تمیز کردن ظروف کریستال با دهانه ی باز، این ظروف را بهتر است قبل و بعد از هر بار مصرف بشویید این کار کمک می کند تا ظروف شما دیرتر کثیف و کدر شود ولی اگر باز هم احتیاج به تمیز کردن ظروف کریستال شما بود می توانید از محلول آبگرم و مایع ظرف شویی و سرکه استفاده کنید و داخل و بیرون آن را با این مایع بشوئید بهتر است از برس کوچک و یا اسفنج برای سطح ظرف استفاده کنید. این دلایل عبارتند از مصرف روزانه، شسته شدن بیش از اندازه، چربی گرفتن و کثیف شدگی. وزن “ظرف کریستال” به دلیل محتوای سرب از وزن استاندارد بالاتر است. بلور نسبت به کریستال، درخشندگی و ظرافت کمتری دارد و به همین دلیل ارزان تر می باشد. اگر رنگ سبز مات را مشاهده کردید، آن شیشه و بلور است. برای تهیه ظروف باکیفیت اوپال لازم است با برند های آن آشنا شوید.

از آنجایی ظروف کریستال و بلور، در نگاه اول، شباهت بسیار زیادی با هم دارند، لازم است در ادامه با تفاوت ها و شیوه های تشخیص این ظروف از هم، بیشتر آشنا شوید. شما میتوانید متناسب با سایر لوازم منزل، اقدام به خرید این ظروف کنید اما بهتر است ابتدا با انواع آنها بیشتر آشنا شوید. با انواع وسایل جهیزیه ست میشود. 2- ظروف برنجی طلایی برای جهیزیه هایی با تِم کلاسیک بسیار مناسب هستند. ترکیبی شیک و کلاسیک. 3- به طور کلی ظروف برنجی ظاهری تجملاتی دارند و نسبت به ظروف مسی، جلوه شیک تری دارند. همچنین بسیار شیک و زیبا میباشند. ظروف بلورین شباهت بسیار زیادی با سرویس های کریستالی دارند. سرویس پارچ و لیوان، شیرینی خوری، شکلات خوری، قندان، انواع پیش دستی، ظرف مخصوص سرو میوه تا ظروفی که به صورت دکوراتیو به فروش میرسند و گاهی شناخت جنس باکیفیت اصیل را برای ما دشوار میکنند. اما گاهی تفاوت قیمت بین این ظروف، باعث میشود که بخواهید دلیل و تفاوت آنها را بدانید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که کریستال اصل به دلیل برش و طراحی های ویژه آن در ساخت، قیمت بیشتری در مقایسه با ظروف دیگر دارد. ظروف کریستالی به دلیل ظاهری زیبا و تجملاتی، در جهاز عروس، هم برای دکور و هم برای پذیرایی از مهمان استفاده میشوند. محبوبیت ظروف کریستال و بلور در حدی است که شرکتهای تولیدکننده تنها به تولید ظروف از این جنس بسنده نکرده و مجسمه و اجناس تزیینی کریستالی را به بازار عرضه کردهاند که بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است. ظروف بلوری یا شیشهای باکیفیت در حالت ضخیم و توپر شفافیت کمتری داشته و از رنگی متمایل به سبز کمرنگ یا آبی برخوردار هستند در حالی که این اجناس کریستال نازک و یا ضخیم بودن چیزی از کیفیت و شفافیت آن کم نمیکند. مثلا اگر انتخابتان کریستال رنگی می باشد، حتما با توجه به رنگ دکوراسیون منزل آن را انتخاب کنید. همچنین از این ظروف میتوانید به عنوان دکوراسیون برای بوفه نیز استفاده کنید. خرید ظروف چینی، بلور و کریستال برای آشپزخانه بسیار ضروری می باشد این ظروف و لوازم هم برای استفاده روزانه، پذیرایی و حتی دکور در بوفه آشپزخانه کاربرد دارد. کریستال ها نسبت به بلور سنگین تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید