مناسب برای دکور منزل و قا.

ظروف پذیرایی یکی از انتخاب های مناسب برای سبک های جدید می باشید. این فرشندگان تلاش می کنند تا با ارائه با کیفیت ترین کالاها به همراه قیمت مناسب، همواره مشتریان را از خود راضی نگه داشته تا خریدار در مراجعات بعدی باز هم فروشگاه آن ها را برای خرید خود انتخاب کند. که هرکدام بسته به ملیت و طراحی و میزان نقش و خط یا به قولی تراش روی کریستال قیمتهای متفاوتی دارند.براساس بررسیهای انجام شده کریستالهای چک از گرانترین و با کیفیتترینهای بازار هستند.البته نمونههای ایرانی نیز طی سالهای اخیر از لحاظ کیفی در حد چشمگیری رشد داشتهاند و شاید از لحاظ طراحی و درخشش ظاهری با نمونههای وارداتی قابل تشخیص نباشند. در مورد ظروف و اشیای طلا یا نقرهکوب دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا ممکن است برخی از فروشندگان در مورد میزان طلا یا نقره بهکار رفته در ظرف مورد نظر اطلاعات درست به خریدار ارائه نکنند یا اینکه ممکن است عیار طلا یا نقرهای را که روی کریستال بهکار رفته است، زیاد اعلام کنند.

مدتی بعد دانشمند مشهور کریستین هوگنز (۱۶۹۰) خواص نوری کریستالهای کلسیت (CaCO۳) را بررسی و فرضیهای را ارائه کرد که کریستالها از ذرات بسیار کوچکی با شکل مشخص ساخته شدهاند. امروزه کریستالهای رنگی به رنگهای آبی، بنفش، سرمهای و قرمز نیز در بازار موجود است و کریستالهای طلاکوب چک از محبوبیت خاصی برخوردارند و با وجود اینکه قیمت بالایی دارند، اما پرفروش هستند. به دلیل استفاده از اکسید سرب در تولید کریستالها، برای پذیرایی مناسب نیستند و اگر در طولانی مدت از این ظروف برای خوردن و آشامیدن استفاده کنید، برای سلامتی شما بسیار خطرناک خواهد بود، پس بهتر است فقط در دکور و برای زیبایی باشند. ظرافت، زیبایی و خوش تراس بودن پیکرۀ این کریستال ها، در نگاه اول، ذهن هر خریدار خوش سلیقه ای را به خود مشغول می کند. کاسه کریستال گیگا مگنولیا پرسی پایه دار 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط.. کشکول کریستال کوچک پایه پرسی 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است خط تراش روی ک.. اگر ایران جایگاه نخست را در این تولید نداشته باشد قطعاً در رده دوم قرار داشته و در خاورمیانه این رتبه را از لحاظ حجم و کیفیت و تنوع طرح و رنگ به خود اختصاص داده است.

ظروف پذیرایی کریستالی از متداولترین ظروفی هستند که در ایران استفاده میشوند. فرقی نمیکند که از کریستال برای دکوراسیون داخلی استفاده میکنید یا قرار است به عنوان ظروف پذیرایی آنها را خریداری کنید. اما قبل از اینکه اقدام به خرید انواع کریستال چک کنید بهتر است دقت نمایید که انواع بلور به جای کریستال به شما فروخته نشود. در بازار بلور فروشان، انواع مختلفی از کریستال به فروش می رسد. فروشندگان به این دسته از مشتریان خرید کریستال چک دست دوم را پیشنهاد می کنند. شرکت های بازرگانی محصولات وارداتی خود را به صورت مستقیم به نمایندگی های معتبر پخش در سراسر کشور تحویل داده تا از این طریق کالاها به صورت مستقیم جهت فروش به مشتریان عرضه شود. از زمان هخامنشیان شواهد کمی مبنی بر استفاده کلی از شیشه در دست است، تا جایی که در بین گنجینههای تخت جمشید تنها چند ظرف شیشهای میتوان یافت که به روش دمیدن در شیشه تهیهشدهاند. سرو و چیدمان در این ظروف علاوه بر اینکه نشان دهنده هنر میزبانی و احترام به مهمان می باشد، موجب زینت میزهای پذیرایی و حتی دکوراسیون منازل نیز می شود. برای اینکه این ظروف دوباره تمیزی و شفافیت خود را به دست آورده و براق شوند، یک لیموترش را نصف کنید و با حوصله ظروف را با سطح لیموترشها تمیز نمایید و بعد با آب ولرم بشویید.

ظرفهای کریستال را با مایع ظرفشویی و آب ولرم بشویید و اگر تمیز نشدند، مخلوطی از یکسوم سرکه و دوسوم آب تهیه کنید و با کمک برس شستوشو دهید و سپس بلافاصله آن را خشک کنید. لیوانها و فنجانهای بلور، بعد از مدتی ممکن است لک بیفتند و یا کدر شوند برای اینکه آنها را تمیز کنید بجای استفاده از مایع سفید کننده از یک لیمو ترش استفاده کنید. قبل از پرداختن وجه حتما باید تمام ظروف موجود در سرویس کریستال را بررسی کنید تا فاقد خراش و لب پریدگی باشند. به نسبت بلور، کریستالها سنگین تر هستند و برای جا به جایی آنها باید بسیار دقت کنید. بهترین راه تشخیص کریستال از بلور این است که خریدار به درخشندگی ظروف بیشتر دقت کند. اگر نگاهی به اطرافتان بیاندازید و از سایر ظروف مثل انواع سرویس قابلمه مسی فاکتور بگیرید میبینید که کریستالها تمام زندگی ما را احاطه کردهاند. اگر قصد خرید هر کدام از انواع کریستال یا بلور را دارید بهتر است اول تفاوت آنها و بعد مزایا و معایب هر کدام را بدانید. در این فروشگاه ها انواع مختلفی از کریستال و بلور از برندهای مختلف در طرح، رنگ و اشکال مختلف به چشم می خورد. مهم ترین از همه این که شما می توانید با صرف زمانی محدود با تمامی برند های کریستال اصل آشنایی پیدا کنید و پیش زمینه ای در مورد قیمت انواع کریستال به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید