نگاهی به مزایا و معایب ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف پلی استایرنی که به طور عمده در بازار وجود دارد، از مونومر استایرن تشکیل شده است. مواد اولیه ظروف پلاستیکی و فومی از مواد پتروشیمی است و طبق تحقیقات انجام شده و نظر کارشناسان این مواد از سنتز مواد اولیه به نام مونومر تهیه می شوند که موادی سمی و سرطانزا هستند. هم اکنون پنج هزار کارخانهو کارگاه تولید ظروف یکبار مصرف در کشور وجود دارد، این در حالی است که تنها ۳۰۰ کارخانه از این تعداد مجوز تولید این ظروف را دارند و مشخص نیست، مابقی این کارخانهها از چه موادی و چگونه نسبت به تولید این ظروف اقدام میکنند. مونومرها موادی سمی و برای سلامت انسان مضر هستند؛ در حالی که پلیمرها خنثی هستند و مشکلی ندارند. مونومرها موادی سمی بوده و برای سلامت انسان مضر هستند و پلیمرها خنثی بوده و مشکلی ندارند، اما اشکال کار اینجاست که معمولاً در فرایند تهیه پلیمرها مقداری مونومرها قابل جدا شدن باقی میماند. کار برروی پلیمرهای گیاهی در جهان از سال ۱۹۷۰ و از زمان آغاز بحران نفت آغاز شد تا موادی تولید شود که وابستگی کمتری به نفت و مشتقات آن داشته باشد.

ما تنها می توانیم به وزارتخانه هایی که متولی این کار هستند اعلام خطر کنیم ولی ما ضررهای استفاده از این ظروف را بارها اعلام کرده ایم و پیشنهاد جایگزینی این ظروف با ظروف برپایه مواد گیاهی را مطرح کرده ایم تا با وضع قوانین حمایتی، تولید و مصرف محصولات گیاهی بیشتر شود و یا با وضع قوانین مالیاتی سنگین تر برای تولیدکنندگان ظروف پلاستیکی تولید و عرضه محصولات پلاستیکی کمتر شود. ترجیح ما به این دلیل است که زحمت خود را برای شستن ظروف کم کنیم و وقت خود را بیهوده صرف شستن این همه ظرف نکنیم. در ادامه مقاله سعی شده است تا به طور جامع و همچنین کاملا علمی این دسته از ظروف را مورد بحث و بررسی قرار داده و ویژگی ها و مواد سازنده آن ها را بیان کنیم تا بتوانید دقیقا متناسب با نیاز و سلیقه خود و نیز بهترین ظروف را انتخاب فرمایید.

در جواب تمامی این سوال ها باید پاسخ داد که با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش بستر اینترنت و رونق گرفتن مشاغل اینترنتی و فروشگاه های آنلاین این امکان به شما مشتریان عزیز داده شده است که در هر مکانی تنها با یک گوشی هوشمند و یا کامپیوتر محصولات مورد نیاز خود را به صورت عمده از عمده فروشی رزگل سفارش دهید و با پرداخت هزینه ی آن به نرخ عمده سفارش خود را در هرجای کشور که سکونت دارید درب منزل خود تحویل بگیرید. حال برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره از تیم فروش رزگل می توانید از طریق شماره های موجود در سایت و لینک مستقیم واتس اپ برای سهولت برقراری با تیم فروش از قسمت پایینی سمت چپ سایت اقدام نمایید و با تیم فروش فروشگاه رزگل در ارتباط باشید و محصول مورد نیاز خود را ثبت کنید تا هرچه سریع تر سفارش خود را با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بسیار عالی در محل سکونت خود دریافت کنید.توجه داشته باشید که اگر به دنبال مرکز پخش ظروف یکبار مصرف هستید پیشنهاد ما انتخاب فروشگاه اینترنتی رزگل می باشد.

در مورید خرید نایلونهای یکبارمصرف، ظرفها در ابعاد گوناگون، باید تنوع کلی وجود داشته باشد که مشتری بهراحتی نیاز خود را رفع کند. شفافسازی مرکز عمدهفروشی ظروف یکبار مصرف همیشه یکی از مهمترین نکاتی است که سبب تصمیمگیری بهتر مشتری در هنگام خرید میشود. جنس یکبار مصرف ها به گونه ای است که توانایی نگهداری رنگ را ندارند و هنگام تماس با چای یا غذای داغ ٬ رنگ حل می شود ویک لایه از آن همراه غذا یا چای وارد بدن می شود. این کاپ­ ها دارای جنس های مختلف بوده مانند انواع کاغذی، فیبرهای طبیعی قابل تجزیه، خمیر نیشکر و مقوای نازک. پس از جنگ جهانی دوم، مواد اولیه ساخت ظرف یکبار مصرف مانند پلاستیک و پلیاستایرن به دلیل خواص منحصر به فرد خود مانند شکلپذیری و وزن سبک، جایگاه خوبی در صنعت ساخت ظروف یکبار مصرف راه پیدا کردند. بهطورکلی قیمت ظروف یکبار مصرف بیشتر بستگی به سطح کیفی و استانداردهای ساخت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید