هشدار درباره استفاده از ظروف یکبار مصرف

تا پیش از پیادهسازی قانون ممنوعیت تولید مواد پلاستیکی یکبار مصرف، آلمان یکی از کشورهای اروپایی با بیشترین مصرف این مواد به حساب میآمد که بیش از ۲۴ درصد مصرف ظروف پلاستیکی سراسر قاره را به خود اختصاص داده بود. در کشور ما صنعت پلاستیک دومین صنعت کشور به حساب میآید که بازیافت آن نیازمند سرمایه نسبی کمتری است. حمایت از تولید و استفاده از ظروف گیاهی، استفاده نکردن از مواد پلاستیکی یک بار مصرف و اراده مردم برای استفاده از کیسههای پارچهای از جمله اقداماتی است که میتوان برای کاهش مصرف پلاستیک انجام داد. • براي مواد غذايي داغ از فويل هاي آلومينيومي استفاده شود. رتبه دهم ایران در استفاده از سم! ایران در استفاده از ظروف یک بار مصرف رتبه دهم را در دنیا دارد و طبیعی است که وقتی کالایی این چنین جای خود را در سبد خانوار باز میکند، با چند اطلاعیه بهداشتی مصرف آن محدود نمیشود. با چند کلیک و به راحتی ، خرید عمده ظروف یک بار مصرف را در تیمیس انجام دهید. پوشش ها، فیلم و ورق های پلیمری که برای بسته بندی و پوشش غذا استفاده می شود، به هیچ عنوان همراه غذا داخل ماکروویو قرار داده نشوند، چرا که به راحتی می توانند موجب انتقال مواد شیمیایی به داخل غذا شوند.

این گونه ظروف که چند بار مصرف نیز میتوانند باشند به راحتی در طبیعت دفع می­ شوند. بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر نیز، حتی پیش از تصویب بخشنامه اتحادیه اروپا، تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را ممنوع کرده و بعضی از مقامات نیز از اعمال این قانون تا چند ماه آینده خبر دادهاند. یعنی ظروف یکبار مصرف بازیافت میشوند و به وسایل و محصولات دیگری تبدیل می شوند که استفاده بیشتری دارند ولی قطعاً برای مصارف خوراکی نباید از اینها استفاده شود یعنی نباید در چرخه غذایی بیاید ولی در چرخه تولید محصولات دیگر میتوان از آنها استفاده کرد. اینها سالمتر هستند و مشکلی در سلامتی ایجاد نمی ­کنند. اما اشکال کار این جاست که معمولا در فرایند تهیه پلیمرها مقداری مونومر باقی میماند که اگر این فرایند اصولی و مطابق استانداردهای لازم صورت گرفته باشد، مشکلی برای سلامت افراد به وجود نمیآورد. مونومرها موادی سمی هستند که برای سلامت انسان مضرند، در حالی که پلیمرها خنثی بوده و مشکلی ندارند . تمامى پلیمرها از نوع دست اول تا آنهایى که بازیافتى بوده و همچنین ظروف پلاستیکى حتماً باید قبل از استفاده در صنعت غذایى تحت آزمون Food grade قرار بگیرند. یکی از مصارف بالای این نوع ظروف در آشپزخانه، رستوران ها و بیمارستان ها میباشد.

این مواد خاصیت آلرژی زایی دارند. کمتر کسی امروزه میتواند ادعا کند که ظروف و مواد یکبار مصرف در زندگی او نقشی ندارند. خانم دکتر عبداللهی: ظروف یکبار مصرف بر حسب نوع و کیفیت شان بر سلامت افراد تاثیر دارند. برای همین در استفاده از پلاستیکها به عنوان ظروف غذا باید بسیار محتاط بود و در ضمن به هر نوع پلاستیکی نباید مجوز بستهبندی مواد غذایی داده شود. به طور کلی پلاستیکها، پلیمرهایی هستند که از مواد اولیهای به نام مونومر ساخته شده اند. مشکلات گوارشی و حتی بروز برخی بدخیمیها از عوارض استفاده از این ظروف هستند. استفاده از ظروف یک بار مصرف که از مشتقات نفتی تهیه شده اند، به دلیل آلودگی های زیست محیطی، با مخالفت هایی روبرو شده است و ظروف یک بار مصرف با پایه گیاهی(سلولزی) در حال جایگزین شدن با آن است ولی به علت محدودیت های فیزیکی و شیمیایی ظروف سلولزی این روند بسیار کند و گاهی متوقف شده است در بالا انواع مناقصات ظرف یک بار مصرف آورده شده است. در این زمینه باید تقاضای اجباری شدن استاندارد ظروف یکبار مصرف به مؤسسه ارائه شود تا در این مورد تصمیم گیری شود، اما متأسفانه تاکنون هیچ تقاضایی نشده است .

خانم دکتر عبداللهی؛: ظروف یکبار مصرف گیاهی از نشاسته وذرت ساخته شدهاند و همانند ظروف بامبو دوستدار محیط زیست می باشند. خانم دکتر عبداللهی: چون ظروف یکبار مصرف تجزیه پذیر نیستند، و اگر مدت زیادی در فضا رها شوند باز هم زمان زیادی طول میکشد تا تجزیه شوند، ( 200-300 یا حتی 500 سال ) می توانند مشکلات زیست محیطی ایجاد کنند . خانم دکتر عبداللهی : بستگی به جنس ظروف یکبار مصرف دارد. بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان البرز، واحدهای تولیدی میتوانند بدون مجوز، به تولید ظروف یکبار مصرف اقدام کنند. پلی استایرن در لیوانهای آب، کارد، چنگال، قاشق و ظروف غذایی مورد استفاده قرار میگیرند.مثلا در چلوکبابیها ظروفی که به صورت فوم هستند، نوعی پلی استایرن بوده که در ساخت آنها از گاز هگزان استفاده میشود. اصولا ظروف یکبار مصرف برای یک بار استفاده ساخته شدهاند زیرا در صورت تکرار شیارهای بسیار کوچکی که قابل رویت هم نیستند در آنها به وجود میآید که علاوه بر مستعد کردن شخص به عفونتهای دستگاه گوارش به علت آزاد کردن مولکولهای آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا، انسان را در معرض انواع سرطان قرار میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید