چند تفاوت مهم بین ظروف کریستال، بلور و بروسیلیکات که تاکنون نمیدانستید

این ظروف به دلیل ظاهر کریستالی ، شفافیت بالا و مقاومت مناسبی که نسبت به ظروف شیشه ای زعفران و ظروف پلاستیکی دارند ، در بازار زعفران ، با نام ظرف پلی کریستال یا ظرف کریستالی زعفران شناخته می شود. شباهت اصلی این جنس نیز با ظرفی به نام چینی است. در وهله اول باید با ویژگیهای هر کدام از دو جنس کریستال و سرامیک آشنا شویم تا ابتدا تفاوتهای ساختاری آنها را بررسی کنیم. البته تفاوتهایی بین این دو وجود دارد که میتوان آنها را به راحتی از هم تشخیص داد. به رفله های نوری سیاه در ظرف کریستالی در هر دو نمونه دقت کنید. این تولیدات سال به سال با شکل و شمایلی مدرنتر روانه بازار شده و ما هر ساله شاهد رونمایی از مدل های جدید ظروف پذیرایی کریستال در بازارهای جهانی هستیم. با مدل های جدید ظروف پذیرایی کریستال آشنا شویم و اطلاعات مفیدی از آنها به دست بیاوریم. البته نگران نباشید. در ادامه با برخی معیارهای انتخاب ظروف پذیرایی نیز با هم آشنا خواهیم شد. در بین محصولات کریستالی شیک و مدرن، انواع ظروف با جنس های مختلف برنجی ، برنزی، طلاکوب شده و… از یک مسواک که در آب گرم خیس خورده است استفاده کنید تا گردوخاک و آلودگی روی بخش های حکاکی شده را تمیز کنید.

وزن زیاد، زیبایی و مقاومت بالا سه مشخصه اصلی هستند که میتوانید مدل های جدید ظروف پذیرایی کریستال را به وسیله آنها تشخیص دهید. گاهی اوقات انتخاب میان ظروف پذیرایی سرامیکی جدید و مدل های جدید ظروف پذیرایی کریستال انتخابی بس سخت و دشوار میباشد. ظروف پذیرایی سرامیکی جدید یا مدل های جدید ظروف پذیرایی کریستال؟ واحد توسعه و تحقیقات (R&D) شرکت صدف پک با دستیابی به فرمول ادتیوهای FOOD GRADE خاص استایرن جهت افزایش درخشندگی و شفافیت ظروف پلی کریستال موفق به تولید محصولات نهایی خود با ویژگی های منحصر بفرد شده است. در ایران اما ظروف کریستال از بدو ورود مورد توجه قشر متوسط و متمول جامعه قرار گرفت و توانست جای خود را در میان مردم و در منازل آنان باز کند و رفته و رفته محبوبیت آن عمومیتر و تنوع برند این ظروف و اشیای تزئینی افزایش یافت؛ به طوریکه امروزه برخی از خریداران در این بازار پرتنوع سردرگم میشوند.کریستالها از طریق مارک شرکتهای تولیدکننده و طرح روی آن معرفی و شناسایی میشوند. ظرف کریستالی زعفران یک ظرف شفاف است که در حجم های مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد. اما یک راه ساده برای چنین کاری مقایسه نمونهها اصل و بیکیفیت با هم است.

تفاوت قیمتی در این محصولات به قدری با هم اختلاف دارد که گاها در اصل بودن برخی نمونهها میتوان شک کرد. البته زیبایی این ظروف به قدری بالا و اعجابانگیز است که استفاده از آنها تنها برای پذیرایی با مواد سردتر و یا استفاده به عنوان یک ظرف تزئینی را کاملاً توجیهپذیر مینمایند. گاهی اوقات شکل و شمایل برخی ظروف پذیرایی به قدری جذاب هستند که اصلاً نمیتوان از آنها گذشت و در این مواقع خریداران اصلاً نگاهی به جنس این ظروف نخواهند داشت. انتخابی که دو فاکتور قیمت و زیبایی تأثیر زیادی در آن خواهد داشت. حتی استفاده از آنها برای پخت و پز نیز هیچ تأثیری در کیفیت بینظیر آنها نخواهد داشت. از این ترفند میتوانید برای تشخیص اجناس اصل و غیر اصل نیز در بازار استفاده نمایید. استفاده از ظروف سرامیکی برای پخت و پز نیز در کنار ظروف پذیرایی سرامیکی جدید موجود در بازار طرفداران خاص خود را دارد.

از آن جایی که وجود ست این ظروف در جهیزیه عروس خانمها هم تقریباً به حالت معمولی در آمده است، آنها نیز از همان روزهای ابتدایی زندگی خود با این موضوع درگیر هستند که کدام جنس ظروف پذیرایی میتواند کیفیت بهتری هم از نظر سلامت و هم از نظر ظاهر برای آنها ایجاد نمایند. اگر در حال برنامهریزی یک رویداد خاص مانند یک شام عاشقانه هستید، به احتمال زیاد سعی میکنید از بهترین ظروف خود استفاده کنید، اما بهترین انتخاب بلور است یا کریستال؟ کیفیت کریستال های تولید شده در کشورمان به حدی زیاد است که می توان گفت با بسیاری از نمونه های خارجی آن برابری می کند. تجارت این محصول پر طرفدار در کشور به صورت عمده و جزئی توسط مراکز عمده فروش، نمایندگی های معتبر و فروشگاه های اینترنتی، همچنین شرکت های بازرگانی وارد کننده صورت می گیرد. این شرکت ها علاوه بر عرضه مستقیم، از طریق آنلاین هم انواع بلور و کریستال چک را به مشتریانشان عرضه می کنند تا بدین طریق دسترسی همگان از هر جای کشور در کمترین زمان فراهم شود. از همین رو بلور و کریستال های تولید شده در ایران در کنار این که کیفیت مناسبی دارند قیمت قابل توجهی را عرضه می کنند که مشتریان به راحتی نمی توانند از آن عبور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید