چند تفاوت مهم بین ظروف کریستال، بلور و بروسیلیکات که تاکنون نمیدانستید

متاسفانه یک بخش از جهزیه دختر خانم ها معمولا به تهیه بوفه و سپس پر کردن آن با ظروف گران قیمت اختصاص میابد . غذاهایی که زیاد از حد و اندازه تهیه و سپس در سطل زباله و اشغال ریخته می شود نمونه بارز و آشکار تبذیر است. 5. انتظار: وقتی بی دعوت قبلی رفتید، در منزل منتظر بمانید تا میزبان برسد و در را بر روی شما بگشاید.(حجرات، ایه ۵) پس زیاد در نزنید و این پا و آن پا نکنید که چرا دیر کرده و درباز نکرده است، شاید میزبان آماده نیست و می خواهد خانه یا خود را برای ورود شما آماده کند و یا با خانواده اش مشورت کند و نظرشان را در ارتباط با مهمانی ناخوانده شما جویا شود. مواردی که در بالا توضیح دادیم برای تشخیص بلور از کریستال بود اما در بازار ظروفی هم وجود دارد که با نام کریستال درجه یک و اصل فروخته میشود در صورتی که این طور نیست ، حالا میخواهیم بدانیم چطور باید کریستال اصل را از تقلبی تشخیص بدهیم ؟ یک ظرف کریستال اصل و با کیفیت همواره درخشش خود را حفظ می کند و به هیچ عنوان کدر و نازیبا نخواهد شد.

از کجا بفهمیم ظرف کریستال است یا بلور ؟ ظرف کریستالی سمت راست ، محصولی است که در کارخانه تولیدی صدف پک تولید شده است. 4. در مورد ظروف و اشیای کریستال طلا یا نقرهکوب شده دقت زیادی داشته باشید؛ ممکن است فروشندگان در مورد میزان طلا یا نقره بهکار رفته در ظرف مورد نظر اطلاعات درست به خریدار ارائه نکنند یا اینکه ممکن است عیار طلا یا نقرهای را که روی کریستال بهکار رفته است، زیاد اعلام کنند. اگر دنبال خرید گلدان کریستال هستید باید به سایز گلدان مورد نظر توجه داشته باشید. اما تصمیم گیری در مورد این که نهایتا چه سرویس پذیریی را انتخاب کنید به سلیقه ، بودجه و فرهنگ پذیرایی بومی شما برمیگردد. مدل ظروف اردو خوری با توجه به آن که می توان انواع تنقلات های متنوعی را در آن ها چید بسیار محبوب شده اند . استفاده از ظروف چینی برای پذیرایی از گذشته بسیار معمول بوده است ، زمانی چینی های گل قرمزی از مجلل ترین ظروف برای پذیرایی از مهمان محسوب مشیده است . امروزه هم خیلی ها به جای هزینه های هنگفت برای ظروف خاص پذیرایی از سرویس های چینی که معمولا شامل پیش دستی و فنجان نعلبکی و قندان و کاسه هم میشود برای پذیرایی در مهمانی های خود استفاده میکنند .

همانطور که همه میدانیم یک سری ظرف های پذیرایی گران قیمت دکوری و لوکس هم وجود دارد که صرفا جنبه تزئینی داشته و معمولا به عنوان دکور استفاده میشود نه برای پذیرایی از مهمان . اگر چه با این رسم موافق نیستم و نمایش تجمل را در هیچ زمینه ای توصیه نمیکنم اما اگر شما به دنبال مدل هایی از این ظرف هستید چند نمونه زیبای آن را در پایین خواهید دید . کاسه کریستالی سبز سه پایه 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است. 10. نشستن: میزبان هر جا گفت بنشیند همان جا بنشیند(مجادله، ایه ۱۱) و تعارف را کنار بگذارید؛ زیرا شاید میزبان معذوراتی دارد که می خواهد شما آن جایی که مشخص کرده بنشیند و بی اذن و اجازه جا به جا نشوید مگر این که بسیار خودمانی باشید و با خصوصیات و اخلاق شخص و نیز وضعیت خانه و خانواده آگاهی داشته باشید که در این موارد هم بهتر است که ادب مهمانی را به جا آورده و خودسرانه جا به جا نشوید.

می توان گفت که کریستال به طور دقیق از ترکیب شیشه و اکسید سرب تولید می شود. برش های دقیق بدون هر گونه لبه های تیز و برنده و در عین حال گرد و جلا داده از هنرنمایی تولید کنندگان این ظروف زیبا و ارزشمند محسوب می شود. ضمن اینکه برای خرید چنین ظروفی باید فوت و فنهایی را یاد داشته باشید تا بتوانید بهترین مارک ظروف کریستال را انتخاب کنید. تا این جا معرف ترین سرویس های پذیرایی به همراه نمونه های زیبایی از آن را به شما معرفی کردیم . برای قیمت کریستال با توجه به انواع مختلف آن می توان بازه ای بین ۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار را معرفی کرد. برخی مدلهای تقلبی ظروف کریستال در بازار وجود دارد که با کیفیت پایین تولید شده و با قیمت انواع اصلی به فروش میرسد. 4. درضمن خرید گریستال های تراش خورده عیوب احتمالی آن را مخفی خواهد کرد و این موضوع روی ظروف صاف و ساده بیشتر جای برسی دارد. همچنین از این ظروف میتوانید به عنوان دکوراسیون برای بوفه نیز استفاده کنید. بههرحال شما باید آنها را تمیز کنید و لک آنها را از بین ببرید . چون ممکن است ماشین ظرفشویی باعث خط افتادن بر روی این ظروف شوند و همچنین امکان دارد اگر ظروف کریستال شما داری بخشهای نقرهکوب یا طلاکوب باشد آنها را هم از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید