۷ نکته درباره ظروف کریستال

دقت کنید که قیمتهای اینگونه ظروف به طور کلی بالا هستند، با این حال حتماً در نظر داشته باشید که قیمتهای نجومی برای ظروف کریستال قابل توجیه نخواهند بود. لازم به ذکر است که در شرایط فعلی که حدود 50 درصد ظرفیت تولید کریستال کشور مورد استفاده قرار گرفته است، این صنعت حدود 15 میلیون دلار ارزآوری برای کشور دارد. مهمترین ماده ای که کریستال و بلور را متمایز میکند سرب 24 درصد درون کریستال است، از طرفی صدای استخراج شده از ظروف کریستال یک صدای زنگولهدار و انعکاسدار میباشد که نشان از کیفیت و مرغوب بودن کریستال دارد. هنگام شست و شوی ظروف کریستال، از پارچه نرم و آب و نمک استفاده کنید چرا که مواد موجود در مایع ظرف شویی، خاصیت سایشی دارد و جلای کریستال را از بین می برد. • ظرف کریستال را با آب گرم پرکرده و یک عدد قرص گازدار مخصوص شستشوی دندان های مصنوعی به آن بیفزایید تا مواد باقی مانده بر روی ظرف را از بین ببرید.

وقتی به کریستال ضربه کوچکی مثلا با انگشت یا خودکار بزنید یک صدایی زنگ مانندی با مدت زمان طولانی از آن ساطع میشود. ضریب شکست نور در کریستالها بسیار بالاست در تولید و ساخت ظروف کریستالی برند و اصل از اکسید سرب ۲۴ درصد استفاده میشود. یعنی همه کریستالها نوعی شیشه هستند، اما همه شیشهها کریستال نیستند. بازار بلور فروشان تهران برای همه علاقه مندان به این ظروف کاملا شناخته شده است. ناگفته نماند که موارد ذکر شده بیشترین مصرف را برای ظروف کریستال دارند اما از بشقاب، کارد و پیاله نیز میتوان نام برد. چنانچه کندوکاوی کوتاه درباره این اشیای زیبا بکنید متوجه خواهید شد که برند های بسیار متفاوت و زیادی وجود دارند که به تولید این ظروف با اشکال متنوع می پردازند. این ماده به کریستال انعطاف پذیری بالایی میدهد این انعطاف پذیری در زمان ساخت امکان ایجاد طرحها و تراشهای بسیار ظریف و زیبا میدهد. برخی ظروف کریستال قیمتهای بالایی دارند و البته بسته به مدلی که شما انتخاب میکنید، قیمتهای آنها متغیر هستند. ظروف کریستال زعفران در تهران مصرف بیشتری دارند ولی شهر تولید کننده این ظروف در مشهد است. اصلاً به همین دلیل است که اینگونه ظروف نسبت به سایر ظرفها با جنسهای مختلف از طرفداران بیشتری برخوردار است.

اگر در حال حاضر شما هم قصد استفاده از اینگونه ظروف را دارید، توصیه میکنیم که حتماً مقالهی امروز ما را دنبال کنید تا در خصوص ویژگیها و نحوهی خرید ظروف کریستال با یکدیگر صحبت کنیم. برای این منظور توصیه میکنیم که حتماً به مراکز مجاز مراجعه کنید تا پس از بررسی انواع برندهای ظروف پلاستیکی با کارشناسان حاضر در محل گفتگو و مشورت کنید. به طور کلی برای خرید بهترین مارک ظروف کریستال آن چیزی که دارای اهمیت است، سلیقهی شماست. شیشه ظرف اصلی آجیل خوری موجود در پکیج قابلیت باز و بسته شدن به پایه را دارا می باشد تا در صورت لزوم بتوانید آن را بشویید و مجددا” نصب و استفاده نمایید. در این جا می خواهیم یکی از مدل آجیل خوری های روز بازار را به شما معرفی کنیم که از جنس کریستال ساخته شده است و سطحی کاملا گود نیز دارد ، با توجه به طراحی جذابی که دارد یکی از پرفروش ترین آجیل خوری هایی می باشد که می شناسم .این ظرف کریستال همانند دیگر ظروف کریستالی که نام بردیم قابل استفاده درون مایکروویو و ماشین ظرفشویی نمی باشد . فنجانها، قندانها، قاشقهای سرو آجیل. گفتنی است که در هر شرکت به طرحهای مختلفی از انواع ظروف کریستالی مانند سرویس غذاخوری، سرویس پارچ و لیوان، فنجان و قندانها، ستهای بستنی خوری و مواردی از این قبیل پرداخته شده است که علاقمندان میتوانند در صورت دلخواه از هر کدام که میلشان بود، بهره ببرند.

به طور کلی شرکتها و کارخانههای متعددی اقدام به تهیه و توزیع ظروف کریستال کردهاند که در هر کدام، از طرحهای زیبا و کیفیتهای مناسبی استفاده شده است. کیفیت در کنار زیبایی این ظروف سبب مشهور شدن برندهای خاص در این زمینه شده است و همچنین سبب پیشتازی آنها در خرید این محصولات می باشد، به طور مثال از برندهای معروف می توان بوهمیا چک و یا ناخمن آلمان، سوگای ژاپن و آرکروک فرانسه را مثال زد. تنگ و گیلاس کریستال بوهمیا آبی 24% اکسید سرب در تولید این کریستال ها بکار رفته است مواد شیشه.. این شرکت سالهاست که در این زمیه فعالیت میکند و به جرأت میتوان گفت که رضایت حداکثری مشتریان را بدست آورده است. در کنار این مارک میتوان از مواردی مانند کریستال والتر، کریستال ناخمن، کریستال چک، کریستال جی سی، کریستال سوگای ژاپن و مواردی از این دست نام برد. اگر از ظروف پذیرایی کریستالی استفاده میکنید، این مجموعهی 44 عددی میتواند مکمل خوبی در کنار آنها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید