11 توصیه برای استفاده درست از ظروف یکبارمصرف پلیمری · ماهنامه صنایع پلاستیک

اصولا ظروف یکبار مصرف برای یک بار استفاده ساخته شدهاند زیرا در صورت تکرار شیارهای بسیار کوچکی که قابل رویت هم نیستند در آنها به وجود میآید که علاوه بر مستعد کردن شخص به عفونتهای دستگاه گوارش به علت آزاد کردن مولکولهای آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا، انسان را در معرض انواع سرطان قرار میدهند. بعضی غذاهای آماده و بستهبندی به شکلی هستند که بعد از گرم شدن در ماکروویو مورد استفاده قرار میگیرند، این نوع غذاها را نباید بعد از یکبار گرم کردن مجددا در ماکروویو قرار داد چون گرمای شدید موجب انتقال مولکولهای پلیمری به غذا میشود و ممکن است برای سلامت مضر باشند. بطور کلی ظروف یک بار مصرف بیرنگ و شفاف فقط برای اغذیه و نوشیدنیهای سرد مناسب هستند و نباید برای نوشیدنیها و غذاهای داغ استفاده شوند. لیوانهای کاغذی را میتوان برای نوشابههای گرم و سرد استفاده کرد. اغلب لیوان های کاغذی دارای لایه مومی شکل برای افزایش دوام آنها هستند اما این مواد ضد آب میتوانند باعث شوند لیوان ها سخت تر بازیافت شوند. ظروف کاغذی که در ابتدا از محصولات نفتی تولید شده بودند به دلیل آلودگی زیستی ، متوقف شده و از ظروف با پایه ی گیاهی سلولزی استفاده می شود که قابل بازیافت است استفاده می شود.

نکتهای که کارشناسان به تازگی نسبت به آن هشدار میدهند این است که در ایران پیویسیهای استاندارد (food grade) برای بستهبندی مواد غذایی و بهداشتی تولید نمیشود و از نوع صنعتی این مواد، بدون توجه به مضراتشان، در صنایع غذایی و بهداشتی استفاده میشود. درطول 50 سال اخیر، استفاده ازمحصولات پلاستیک در بسته بندی انواع مواد غذایی و نوشیدنی ها و یا به شکل ظروف یکبار مصرف، افزایش چشمگیر داشته است، بطوریکه عصر حاضررا ، عصر پلاستیک نامیده اند. از آنجایی که مقدار این مواد سرطانزا در ظروف شفاف بیشتر است، بنابراین باید در استفاده از آنها بیشتر احتیاط کرد. به نحوی که پلاستیکی نفتی در انواع مختلف خود به 300 الی 500 سال زمان برای برگشت به طبیعت نیاز دارد، اما ظروف گیاهی حداکثر طی 6 ماه تجزیه و بدون هیچ ضرری به طبیعت بازمی گردند و حاصلخیزی دوباره را در خاک ایجاد می­کنند. پلاستیک هایی که برای تماس با مواد غذایی ، به کار می روند ، عمدتاً از منابع نفتی استخراح می گردند.

کارشناسان بهداشت هشدار میدهند که این ظروف اگر استاندارد نباشند یا به شکل صحیح استفاده نشوند، میتوانند برای سلامتی مضر باشند. در گام نخست باید بدانید، کارشناسان بهداشت معتقدند که اگر ظروف یکبارمصرف پلیمری استاندارد نباشند یا به شکل صحیح استفاده نشوند، میتوانند برای سلامتی مضر باشند. ما همواره معتقد بوده ایم، که به جای تخریب ظروف یکبارمصرف پلیمری، می بایست نحوه استفاده صحیح از آنها را آموزش داد. وی همچنان اضافه کرد:این میزان وینیل کلرید در روغن های پخت و پز بیشتر است و به 8.14 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن می رسد. 1.8.0.1 ۱۱- بطریهای شیر و آب و پستانکهای نوزادان که از پلاستیک درست شدهاند میتواند در مسمومیت کودکان نقش داشته باشد. در میان تمام انواع ظروف یک بار مصرف از بطریهای آب آشامیدنی به عنوان پرمصرف ترین انواع این ظروف نام برد. خیلی بهترست از بطریهای شیر و آب و پستانکهای نوزادان که از پلاستیک درست شدهاند، استفاده نشود. بهتر است بدانید استفاده از ظروف یکبار مصرف رنگی احتیاط بیشتری را میطلبد، چرا که ظروف یکبار مصرف مانند ظروف دیگر توانایی نگهداری رنگ را ندارند به همین علت هنگام ریختن غذای داغ یا چای در ظرف لایهای رنگ در غذا حل شده و وارد بدن میشود.

نکته مهم دیگر در استفاده از ظروف یک بار مصرف به نوع رنگی این ظروف مربوط میشود که استفاده از آنها احتیاط بیشتری را میطلبد، چرا که اصولاً جنس یک بار مصرفها به گونهای است که توانایی نگهداری رنگ را ندارند و هنگام تماس با چای یا غذای داغ رنگ موجود حل شده و لایه ای از آن همراه غذا وارد بدن میشود. بنابراین بهتر است از انواع رنگی این ظروف به ویژه برای غذاهای داغ استفاده نشود. ۶- غذاهای فوری (Fast Food) و سوپها باید از ظرف یک بار مصرف تخلیه و در ظرف دیگری گرم شوند. طبق گزارشات ارائه شده از سوی آژانس حفاظت محیط زیست آلمان، در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۹ میلیون تن ظروف بستهبندی پلاستیکی در آلمان تولید شد که این مقدار، طی دوران کرونا با افزایش قابل توجهی مواجه بود. ایتالیا نیز از نظر تولید این مواد در رده دوم قرار داشت به طوری که ۱۳ درصد کل مصرف ظروف یک بار مصرف پلاستیکی قاره را از آن خود کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید