11 توصیه برای استفاده درست از ظروف یکبارمصرف پلیمری · ماهنامه صنایع پلاستیک

با این حال این ظروف کاغذی را می توان تا حدودی جایگزین ظروف یکبار مصرف پلاستیکی کرد البته در صورتیکه تمامی موارد استاندارد در تولید آن رعایت شده باشد. بیش از یک میلیون کاغذ در سال 2007 تولید شده که شامل ظروف و لیوان کاغذی است که تقریبا همه آنها دور انداخته شده است. ساخت این لیوان ها بعد اختراع کاغذ بوده.لیوان کاغذی به عنوان “چیه پی” شناخته شده و برای سرو چایی در اندازه و رنگ های متفاوت با طرح های زینتی آراسته میشد. PS (پلی استایرن): از ویژگی های این پلیمر مصنوعی می توان به شفاف بودن، شکننده بودن، تولید دود هنگام قرار گرفتن در مجاورت شعله اشاره کرد. همچنین، حمل و بستهبندی مواد غذایی در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف از جنس پلی استایرن به دلیل آزاد شدن مواد خطرناک و سرطانزا بودن، از سوی وزارت بهداشت ممنوع اعلام شده است. و بعد از وزارتخانه ها خواستد شود که آنان نیز به نهضت عدم استفاده از این ظروف بپیودند . همچنین مراکز که به توزیع مواد غذای مشغول می باشند در سطح وسیعی از این ظروف استفاده می کنند که رستورانها ؛ ساندویج ها ؛ پیتزا فروشی ها و مغازه های خوابار فروشی می توان نام برد. پس از جنگ جهانی دوم، مواد اولیه ساخت ظرف یکبار مصرف مانند پلاستیک و پلیاستایرن به دلیل خواص منحصر به فرد خود مانند شکلپذیری و وزن سبک، جایگاه خوبی در صنعت ساخت ظروف یکبار مصرف راه پیدا کردند.

امروزه استفاده از ظروف یک بار مصرف گیاهی به دلیل مزایایی که دارند، در حال افزایش است. همانطور که می دانید ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای بازگشت به طبیعت به 300 تا 500 سال زمان نیاز دارند، در حالی که این زمان برای ظروف یکبار مصرف گیاهی 5 تا 6 ماه است. این ظروف در خانواده های که زن و شوهر کارمند هستند و کد بانوی خانه بعلت کار بیرون از منزل؛ دیگر فرصت برای شستن ظروف را در منزل ندارد نیز از مصرف کنند گان این ظروف می باشند و حتی کار به جای رسیده است که در مراسم مهمانی ساده خانوادگی مانند مهمانی های افطاری ؛ جشن های تولد ساده و مراسم دعا های خانگی استفاده از این ظروف بسیار متداول شده است ایشان اعتقاد داشت اگر عوارض و هزینه های جانبی مانند هزینه جمع آوری وتفکیک این زباله ها بالا برود که قیمت تمام شده این ظروف خیلی بالا باشد ؛ استفاده این ظروف کاهش می یابد .

لیکن ، تولیدات کاغذی مراحل پیچیده داشته و از لحاظ قیمتی نسبت به فومها قیمت بالاتری دارند. همچنین ، تلاش ها برای استفاده از مواد پلاستیکی و نشاسته اصلاح شده (به عنوان جایگزین فومهای پلاستیکی) برای تولید ظروف یکبار مصرف برای فست فودها ادامه داشت، منتها این مواد پلاستیکی و نشاسته اصلاح شده ، زیست تخریب پذیری کم و قیمت بالایی داشته و ممکن است که به آلودگی ثانویه منجر شود. در این زمینه باید تقاضای اجباری شدن استاندارد ظروف یکبار مصرف به مؤسسه ارائه شود تا در این مورد تصمیم گیری شود، اما متأسفانه تاکنون هیچ تقاضایی نشده است . بهتر است استفاده از ظروف یکبار مصرف تا حد ممکن محدود شود، اما اگر در مهمانیها یا در مسافرت از ظروف یکبار مصرف استفاده میشود بهتر است از انواع گیاهی و استاندارد و دارای مجوز بهداشتی و مقاوم به حرارت استفاده شود. اگر تا چند سال پیش به علت فانتزی بودن ظروف یکبار مصرف پلاستیکی؛ مردم فقط در موارد خاص از آنها استفاده می کردند ولی درچند سال اخیر به علت گرایش مردم به مصرف این ظروف ؛ روز به روز ظروف پلاستیکی درمدل های جدید و با تنوع و سایزهای مختلف ولی با کاربرد یکسان تولید می شوند و اگر در سالهای گذشته از مواد پلاستیکی فقط برای تولید نایلکس و وسایل بسته بندی استفاده می شد؛ ولی امروز برای بطری های آب و نوشابه ؛ظرف غذا ؛ قاشق ؛ چنگال ؛ لیوان ؛ سفره نان و برای بسته بندی مواد غذای مانند شیر ؛ پنیر؛ ماست ؛ خامه ؛ عسل و بقیه مواد خوراکی و همچنین برای انواع بسته بندی ها مانند مواد داروی ؛ بهداشتی و صنعتی نیز استفاده های زیادی می شود حتی برای بسته بندی تنقلات کودکان ( با توجه به حساسیت سلامتی آنان ) مانند چیس ؛ پفک ؛ لواشک و دیگر هل هول ها از این ظروف استفاده می شود.

پریما پلاستیک در حال حاضر نیز سهم مناسبی از صادرات مواد و ظرف یکبار مصرف به بازارهای صادراتی خاورمیانه، افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای همجوار را به خود اختصاص داده است. • ظروف يك بار مصرف پلاستيكي حتماً از مراكز معتبر كه از مواد اوليه مرغوب و مطلوب استفاده مي كنند بايد تهيه گردد. اگر قرار است غذاهاى طبخ شده پس از دو ساعت ماندگارى در این گونه ظروف مصرف شوند باید غذا در شرایط مطلوب یعنی زیر دمای 14 درجه یا بالای 60 درجه نگه داشته شود. آنان معتقد بودند به صرف گفتن به مردم که از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نشود چاره ساز نمی باشد باید به آن ظرفی که برای محیط زیست و سلامتی خطر ندارد در اختیارشان قرار داد تا آنان از طروف پلاستیکی استفاده نکنند. با استفاده از این کاپ­ ها و کاسه­ های سوپ یکبارمصرف کاغذی، مشتریان را مجاب کنید تا سوپ خود را به خانه ببرند!

دیدگاهتان را بنویسید