11 توصیه برای استفاده درست از ظروف یکبارمصرف پلیمری · ماهنامه صنایع پلاستیک

حتی عده ای هنگام پخش غذای نذری و یا حتی در میهمانی هایشان از ظروف و لیوان های رنگی و گاهی طرح دار یک بار مصرف استفاده می کنند در حالی که مرتبا کارشناسان و متخصصان بهداشت مواد غذایی توصیه های مکرری را درخصوص زیان آور بودن استفاده نامناسب از این گونه ظروف پلاستیکی برای سلامتی افراد می کنند. کارشناس بهداشت محیط با بیان اینکه برخی خانواده ها از بطری های یک بار مصرف چندین مرتبه استفاده می کنند، تاکید کرد: برخی خانواده ها از بطری های نوشابه به عنوان ظروف آبلیمو، آبغوره و آب در داخل یخچال استفاده می کنند در حالیکه این موضوع بر سلامت افراد اثر می گذارد. ضرورت تاکید بر این آموزش ها، هم اکنون که متاسفانه دوباره به علت فرا رسیدن فصل اوج مصرف، هجمه به ظروف یکبارمصرف پلیمری و به نفع ظروف اصطلاحا گیاهی تشدید شده است، دو چندان می نماید. بدست می آید. ظروف گیاهی دومین بیوپلاستیک پر مصرف در سراسر جهان است که هم به لحاظ اقتصادی بهینه است و هم وزنش پایینتر ازظروف یکبار مصرف مشابه میباشد.

پلاستیک متداول ترین جنس در مورد ظروف یکبار مصرف است. بهتر است بدانید استفاده از ظروف یکبار مصرف رنگی احتیاط بیشتری را میطلبد، چرا که ظروف یکبار مصرف مانند ظروف دیگر توانایی نگهداری رنگ را ندارند به همین علت هنگام ریختن غذای داغ یا چای در ظرف لایهای رنگ در غذا حل شده و وارد بدن میشود. نکته: درحال حاضر در ایران، هنگام تولید محصولات معروف به ظروف گیاهی، از روکش پلاستیکی برای دوام بیشتر استفاده میشود که مقاومت ظرف را افزایش میدهد ولی همانند ظروف پلاستیکی، آن را غیرقابل تجزیه و غیرقابل بازیافت میکند. جهت تبلیغات می توانید نام لوگو و رستورانتان را بر روی ظروف یک بار مصرف حک کنید این کار کمک میکند تا موقعی که مشتریان آنجا را ترک می کنند نام رستوران در ذهنشان بماند. هر دو لیوانهای کاغذی و پلاستیکی میتوانند از مواد قابل بازیافت ساخته شوند که آنها را گزینه بهتری برای محیط زیست نسبت به تولید مرسوم میکند. ظروف کاغذی که در ابتدا از محصولات نفتی تولید شده بودند به دلیل آلودگی زیستی ، متوقف شده و از ظروف با پایه ی گیاهی سلولزی استفاده می شود که قابل بازیافت است استفاده می شود.

بطور کلی ظروف یک بار مصرف بیرنگ و شفاف فقط برای اغذیه و نوشیدنیهای سرد مناسب هستند و نباید برای نوشیدنیها و غذاهای داغ استفاده شوند. ﻇﺮوف یک بار مصرف ﻣﺎﺳﺖ، ﻇﺮوف ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪی ﮔﻮﺷﺖ، ﻣﺎهی، همبرگر و تجهیزات ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ از اﯾﻦ ﮔﺮوه هستند. 1.5 ۵- بطریهای پلاستیکی آب را در فریزر برای انجماد قرار ندهید1.5.1 ۶- غذاهای فوری (Fast Food) و سوپها باید از ظرف یک بار مصرف تخلیه و در ظرف دیگری گرم شوند. اصولا ظروف یکبار مصرف برای یک بار استفاده ساخته شدهاند زیرا در صورت تکرار شیارهای بسیار کوچکی که قابل رویت هم نیستند در آنها به وجود میآید که علاوه بر مستعد کردن شخص به عفونتهای دستگاه گوارش به علت آزاد کردن مولکولهای آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا، انسان را در معرض انواع سرطان قرار میدهند. دارای مواد پلاستیک PET ، پلاستیک و مواد قابل بازیافت می باشد. دیس یکبار مصرف مقوایی دارای مزیتهایی مانند دارا بودن نشان استاندارد و نشان سیب سلامت است که به معنی بهداشتی بودن این ظروف است. موارد مصرف آن در ظروفی مانند ظرف ماست، بطری سس گوجه فرنگی، نی های نوشیدنی، درب پلاستیکی بطری ها، بطری شربت های دارویی و بطری های دارای محلول غلیظ است.

بطریهایی که در ماههای گرم سال حتی اگر حاوی آب معدنی نباشند، به طور مرتب از آب شهری پُر شده و درون یخچال قرار میگیرند تا آب خنک مصرفی خانواده را تامین کنند که با فریز کردن بطری های آب باعث شکسته شدن پلیمرها به مونومرهای سمی خواهد شد و در درازمدت عوارض سرطانزایی چنین اقداماتی در دستگاههای گوارشی و مغز نمود پیدا می کند. PETE یا PET (پلی اتیلن ترفتالات): این مدل از پلیمر در ساخت بطری آب معدنی و ظرف سس ها بیشترین کاربرد را دارد. امروزه استفاده از ظرف یکبار مصرف بسیار رایج شده و حتی در گردش و تفریح هم جایگاه خود را پیدا کردهاند. این ظروف از نشاسته ذرت ساخته شده و به راحتی قابل تجزیه در محیط و یا حتی قابل بازیافت برای خوراک دام هستند. در حال حاضر سالهاست که این ظروف حتی در نذریها و سفرههای ما جای خود را باز کردهاند و از زمانی که نذری در سینیها و ظروف فلزی در بین مردم پخش میشد زمان زیادی گذشته است. معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو با توجه به آغاز ایام فاطمیه و استفاده بیش از پیش مردم از ظروف یکبار مصرف در مراسم های این ایام گفت:تماس مواد غذایی داغ با ظروف یکبار مصرف ممکن است باعث انتقال مقادیر جزئی ترکیبات شیمیایی از جمله مونومرها یا پلاستی سایزرها به داخل ماده غذایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید