27 مدل شیک برای خرید بهترین سرویس پذیرایی کریستال با کیفیت

1. کریستال به دلیل قیمت بالای آن جز ظروف زینتی محسوب می شود و بسیاری از خانم های خانه دار از این محصول جهت دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند. اولین قدم در خرید سرویس کریستال ست کردن آن با سایر وسایل دکوراتیو منزل است. ظروف کریستال جز وسایل گران قیمتی است که بسیاری از خانم های خانه دار به مناسبت های مختلف از آنها جهت پذیرایی از مهمان ها استفاده می کنند. در تهران علاوه بر بازار بزرگ شوش که عمده فروشان بلور را در خود جای داده است و به سرای بلورفروشان معروف است، مراکز دیگری هم هستند که در کنار این بازار به عرضه انواع مختلفی از کریستال از جمله کریستال چک به مشتریان می پردازند. شباهت ظاهری بسیار فراوان این دو محصول سبب شده است برخی فروشندگان به جای کریستال از بلور در معرفی محصولات خود به مشتری استفاده کنند. البته به نقل یکی از سفیران آتن در بارگاه هخامنشی ایرانیان شراب را از پیالههای شیشهای مینوشیدند.

ظروف مسی در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در سال 1924در نیوروکول کارخانهای بنا شد که در سال 1927 کار توسعه و تولید شیشه و گالری داخلی را شروع و کرد و تا به امروز ادامه داد، در آن تاریخ هنریک مالک جدید آن کارخانه شد و نام Irena را ایجاد کرد و تا سال 1939 به عنوان مالک ایرنا را گسترش داد، طی این بازه زمانی کارخانه رشد یافت و 3000 نوع محصول جدید را تولید کرد. شرکت شیشه ایران نخستین واحد تولیدکننده شیشه در ایران است در سال 1318 با ظرفیتی در حدود 60 تن در روز با استفاده از 3 خط تولید آغاز به کار کرد که در جریان جنگ دوم جهانی خط تولید این واحد متوقف و در سال 1332 بار دیگر بازسازی و شروع به کار کرد. برخی مدلهای تقلبی ظروف کریستال در بازار وجود دارد که با کیفیت پایین تولید شده و با قیمت انواع اصلی به فروش میرسد. کریستال را در دست بگیرید و به کیفیت آن از لحاظ ظاهری توجه نمایید. با زدن ضربه بر روی محصولات کریستال ( به دلیل داشتن سرب) صدایی زنگوله مانند و ممتد به گوش خواهد رسید.

مات بودن رنگ کریستال نشان دهنده عدم کیفیت محصول است. این در حالی است که بلور یا کریستال بی کیفیت نور را به خوبی عبور نمیدهد و کدر است. مدتی بعد دانشمند مشهور کریستین هوگنز (۱۶۹۰) خواص نوری کریستالهای کلسیت (CaCO۳) را بررسی و فرضیهای را ارائه کرد که کریستالها از ذرات بسیار کوچکی با شکل مشخص ساخته شدهاند. در وهله اول بودجه خود را مشخص کنید. کریستال و ظروف تهیه شده از آن محصولاتی فوق العاده مرغوب و درجه یک هستند که در زمینه های گوناگون نظیر پذیرایی و مصارف دکوری و زینتی مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام خرید ظروف رنگی حتما به یکنواختی رنگ در قسمتهای گوناگون ظرف دقت کنید. تجارت کریستال چک به چند دلیل عمده در کشور از رونق خوبی برخوردار است. این ست سرویس کریستال هم به صورت 4 پارچه و هم به صورت 7 پارچه وجود دارد که مدل 7 پارچه آن با توجه به اقلامی که دارد از قیمت بالاتری برخوردار است . تجارت کریستال چک در کشور از رونق بسیار خوبی برخوردار است.

قیمت هم از مهمترین مولفه ها در انتخاب کریستال اصل است. این ظروف به دلیل کاربردهای تزیینی در لیست خرید هر خانم خانه داری گنجانده شده است. به طور مثال قیمت کریستال طلاکوب بوهمیا و قیمت کشکول خورشیدی که توسط بازرگانی ها تعیین و به نمایندگی ها اعلام می شود، کمتر از قیمت بازار است زیرا کالا بدون هیچ واسطه ای و مستقیم به دست مصرف کننده می رسد، ضمن اینکه خریداران هم به طور معمول تمایل بیشتری به خرید اقتصادی از خود نشان می دهند. ظروف کریستال را میتوان در لوکس فروشیهایی که در سراسر کشور به عرضه کالاهای خانگی میپردازند یافت.برخی از برندها نیز دارای نمایندگیهای مشخصی هستند؛ اما بازار بزرگ تهران و شوش از مراکز معروف، شناخته شده و قدیمی هستند که به عرضه ظروف و اشیای تزئینی از جنس بلور و کریستال میپردازند.البته این مراکز در محدوده طرح ترافیک واقع شدهاند. این نوع شیشه، دارای ظاهری درخشنده و شبیه به کریستالهای کوارتز است و به نظر میرسد علت نامگذاری آن نیز همین شباهت باشد. ظروف شیشهای یا بلوری کمی سبکتر از ظروف کریستال بوده و البته باید در تفاوت بین این دو به ضخامت، توپر بودن و حجم آنها نیز توجه کرد. اگر نگاهی به اطرافتان بیاندازید و از سایر ظروف مثل انواع سرویس قابلمه مسی فاکتور بگیرید میبینید که کریستالها تمام زندگی ما را احاطه کردهاند.

دیدگاهتان را بنویسید